Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megteheti a főnököm, hogy...

Megteheti a főnököm, hogy emiatt nem ad fizetést?

Figyelt kérdés
Pályekezdőként dolgozom mint teherautó soför, és az első héten véletlenül rátolattam egy keritésre, és végig szakadt a ponyva. 40ezer forintba került a javítás, és úgy egyeztünk meg akkor, hogy majd levonják a fizetésemből. Nem tiltakoztam, mert elismerem hogy én hibáztam. 200ezer forint lenne a teljes nettó fizetésem, a baleset után pedig 160ra számítottam. Ennek ellenére csak 110et kaptam, mert a főnököm előzetes megbeszélés nélkűl úgy döntött, hogy levon további 50ezret 6hónapon keresztül, garancia gyanánt, mert attól tart hogy a jövőben osszetöröm az autót és nem fizetem ki a kárt.

2019. máj. 22. 22:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Ilyen cégnek ne dolgozz. Ennyi. Akár kezdő vagy, akár nem, ne nézzenek madárnak. Eleve a béred is nevetséges, hát még a levonások. Hagy ott. Rosszabb lesz később ha maradsz
2019. máj. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%
Ezt azért tehetik meg mert a dolgozók úgyse tesznek ellene semmit. Természetesen nem tehetné meg ezt már.
2019. máj. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
82%
Én azonnal kiléptem volna. Ráadásul tehersofőrként a 200 egy vicc!
2019. máj. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal számolj le mert ezt nem teheti meg! Az a 40 ezer ft levonás jogos, de a további 50 ezer nem az főleg ha havi szinten akarja ezt. Hibázni mindenki hibázik aki dolgozik, ki lett fizetve megegyeztetek ez rendben van. na de ez már teljesen jogtalan levonás, szóval azonnal hagyd ott és keress másik munkát. Sofőrként a havi 200 nettó alapból röhejes bér nem is értem hogy ennyiért miért vállaltad el amikor a legtöbb ilyen cégnél nettó 300 ezret is megkeresed ugyanazért a munkáért.

A munkáltatód úgy lopott meg hogy csak na, és azért nézd meg a bérpapírodon hogy ezt miként tüntette fel, meg hogyvolt-e szerződés módosítás. Ezért fel is jelenthetnéd főleg hogy papírt sem írtatok róla. Ne legyél idióta, hagyd ott a fenébe, ezt fogd fel tanulságnak hogy ilyen moslék sz@rháziaknál ne kezdj munkába, mert sajnos a vállalkozók közül egyesek képesek így kihasználni a pályakezdőket akiknek fogalmuk sincs arról mi hogyan működik.

2019. máj. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
65%
Bármit megtehet ha hagyod neki.
2019. máj. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
23éves vagyok, és csak február óta van meg a CE kategóriám, ez volt a harmadik cég ahova jelentkeztem. Úgy tapasztalom, hogy pályakezdőként nem kapkodnak értem a komolyabb cégek. Ide is valószínüleg csak apám miatt vettek fel, aki 30éve van a szakmában és sokan ismerik a környéken. Ő azt tanácsolja, hogy könyveljem el tanuló pénznek, és majd fél év múlva jól fog esni az plusz 300ezer visszatérítés.
2019. máj. 23. 00:13
 7/19 A kérdező kommentje:
Legszívesebben felmondanék, csak nem akarok újabb csalódást okozni a szüleimnek. 23évesen még mindig a nyakukon élek, 2év után meguntam az egyetemet, és otthagytam. Aztán egy francia gyárban próbáltam szerencsét, de ott is csak 3hétig bírtam, a haza útra sem volt pénzem, apám jött értem. A kamionos jogsit szintén ő fizette.
2019. máj. 23. 00:25
 8/19 anonim ***** válasza:
49%
Egy évet tolj le itt, és szó nélkül hagyd ott őket. És úgy már olyan 300-ra lődd be magad.
2019. máj. 23. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Apád nagyon naív, ha azt hiszi, hogy ezt a 3 kilót te valaha is viszontlátod.

El ne hidd, hogy nincs biztosítás arra a kocsira. Ez olyan tiszta lopás, hogy öröm nézni.

2019. máj. 23. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
37%

Ilyet biztosan nem csinálhat meg. Szerintem az alap béredhez sem nyúlhat hozzá, ha be vagy jelentve normálisan (valószínűleg nem vagy).

Off: Amúgy mi a gond a 200 ezres bérrel? Nálunk a sofőrök letérdelnének ennyi pénzért.

2019. máj. 23. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!