Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tanácsot kérnék hogyan tudnék...

Tanácsot kérnék hogyan tudnék bejutni egy adott céghez dolgozni, ha jelentkeztem meghírdetett álláshírdetésükre, viszont így nem sikerült? Minden álmom náluk dolgozni. Milyen tippeket tudnátok adni ehhez?

Figyelt kérdés
Szakirányú végzettégem megvan hozzá.

2019. máj. 26. 11:18
 1/8 anonim válasza:
88%
Legyél önkéntes náluk, utána ha jól dolgozol, fel is vehetnek!
2019. máj. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
tapasztalatot szerezni és újra próbálni
2019. máj. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Feelgood35 válasza:
100%

Gondolkodj stakeholderként. Menj oda a döntéshozó emberhez személyesen és vázold fel ezt az elképzelésed. Minden cég olyan embert szeretne alkalmazni, aki szeret náluk dolgozni.


Nos te ilyen vagy. Ne a HR-es oldalról közelítsd meg a dolgot, hogy önéletrajzokat küldözgetsz meg motivációs leveleket írsz. Mindenki ezt csinálja és az, hogy valaki leírja a motivációs levelében , hogy : "Célom az Önök cégénél, hosszútávon, egy kihívásokkal teli környezetben csapatjátékosként dolgozni" annak a 99%-a kamu, hisz honnan tudná, egy jelentkező hogy mi vár majd rá odabenn.


Ehelyett menj be személyesen a legnagyobb valakihez, akihez bemehetsz és add elő magad. Ha tényleg szükségük van rád fel fognak venni, ha hiányzik a nyelvtudás, vagy a kapcsolat, vagy egy erős szakmai gyakorlat, akkor lehet felejtős most, de később érdemes újra próbálkoznod.


Mint külsős azért sokkal nagyobbak az esélyeid mint, ahogy azt gondolnád... ha nem görcsölsz rá arra, hogy hivatalosan bejelentett munkahelyed legyen , ahol te alkalmazottként vagy teljes munkaidőbe bejelentve, és elfogadsz más alternatívákat is onnantól fogva megnyílik egy hatalmas lehetőséghalmaz.


Dolgozhatsz diákként, gyakornokként, megbízási jogviszonyban alkalmi munkásként, külsős vállalkozóként, önkéntesként...


Legyél nyitott ezekre a megoldásokra és javasolj is ilyeneket a döntéshozó felé, ha a meghirdetett állás már más által betöltésre került.

2019. máj. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

@Feelgood


Ilyet tenne valaki akit már elküldtem akkor becsődítenék mindenkit, ne csak én röhögjek.


Lehet válogatni mind a 2 félnek, azt kell megérteni hogy a "NEM" az nem minimum 1 évre.

2019. máj. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkodtam a 3#-on, ami szép és jó is, csak most következik a de:


Én nem tennék egy próbát sem, hogy főnököket ilyennel zaklassak. Lehet hogy nem sülne el rosszul, de ha igen, az nagyobb baj, mintha a seggeden maradnál.

Mint ahogy írták is a NEM, az azt jelenti hogy nem. Akinek ez igent jelent azzal eleve nem akarnak együtt dolgozni, mert lehetetlen.


Ha nem vettek fel, az egy jel, hogy ez nem a te utad. Ne rekedj meg ennél a pontnál, mert egy szebb jobb állás vár rád valahol.

2019. máj. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Feelgood35 válasza:

mondjuk azért nem mindegy hogy, a "nem sikerült" az valójában mit is takar... mert ha megvolt az interjú meg a képességfelmérés utánna tényleg nem etikus visszamenni,


de ha például sokan jelentkeznek és be se hívnak akkor már érvényes az amit fent is leírtam :)


ha meg emiatt bárki is kiröhög akkor alkalmazzák a főnök unokatesóját, aki unott pofával majd a reggeli félórás kávézás meg a másik félórás csevejparti után talán nekiáll a rég halogatott dolgainak :)

2019. máj. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem hívtak be, szóval nem volt interjú vagy ilyesmi.
2019. máj. 26. 18:54
 8/8 anonim ***** válasza:
Írj a szakmai vezetőnek emailt vagy kérj tőle szakmai találkozást telefonon. Ha emailt írsz, akkor írd le értelmes okkal, hogy miért is szeretnél ott dolgozni, illetve és ez fontosabb, hogy nekik miért is lenne jó, ha felvennének. Támaszd alá példákkal, ne csak felsorolással! Sok szerencsét kívánok!
2019. máj. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!