Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 11 éve dolgozom egy nemzetközi...

11 éve dolgozom egy nemzetközi cégnél,8 órában eddig egy munkakört végeztem (pénzügyes). Januártól megkaptam egy komplett másik munkakört is? Pénz?

Figyelt kérdés
Tehát januártól dupla munkát végzek, ugyanazért a pénzért, ugyanannyi időben. Tényleg felelősségeteljen, két teljes munkaköröm lett. Van valamilyen törvény, vagy általános rendelkezés, vagy akár csak egy tapasztalat, hogy ilyenkor a munkáltató hogyan honoráljak, hogy plusz egy ember munkáját ellátod? Valljuk be elég nehéz, egy perc időm nincs soha, feszült így itt bent. Ma közölték, hogy átgondolták a fizetés emeléses igényemet. Én csak egy reális emelést szerettem volna a 100%osan megemelkedett munkámért. Nettó 20 ezret kapok... Vicc. Tudok valamit, tenni, valamire hivatkozni? Jól menő nemzetközi irodáról van szó, tehát beleférne. Arról nem is beszélve, hogy ilyenkor májusban szokott lenni az éves fizuemelés, ami szerintem kb egyenlő lenne ezzel. Nagyon igazságtalannak érzem, hogy szivem-lelkem beleadom, és ez a hála.
2019. máj. 27. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Erre MINDENKÉPPEN nemet kell mondani - és nem a fizetés miatt.


Ugyanis ha te most bevállalod, hogy 2 ember munkáját végzed annak 2 vége lehet:


1) Megszakadsz és nem fogod tudni jól végezni, mert túl sok a munka

2) El tudod végezni - ez esetben pedig azt kapod majd az arcodba, hogy az elmúlt 11 évben "nem csináltál semmit" - hiszen most egy emberként émgis megy 2 ember munkája....


Erre kategorikusan ki kell jelenteni, hoy nme vagy hajlandó 2 ember munkáját végezni.

2019. máj. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommented. Igen, ez lenne az épeszű út, tudom. De az az igazság, hogy jó munkahely, szeretem, a munkakapcsolat is elvileg jó. A fizu is.

De bánt, hogy meg sem kérdezték januárban, (merthogy én ezt már akkortól csinálom), hanem igazából kijelentették. Két hónap után azért már szóltam, hogy ugye látják, hogy mennyire le vagyok terhelve, igyekeztem bizonyítani. Én vagyok leterhelve az egész irodában az admin személyzet küzöl.

Ezért patt helyzet, felmondani nem szeretnék, de ez meg elkeserít, azt hittem ennél sokkal többet kapok.

2019. máj. 27. 13:53
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
Ha nemctetszik felmondasz
2019. máj. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A szerződésedben van munkakör, függelékben munkaköri leirás. Azon túl csak szerződésmódosítással tolhat rád munkát.
2019. máj. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Aláírtad már a szerződésmódosítást?


Ha nem, akkor tudsz tenni valamit: megmondod, hogy nem fogadod el a módosítást. Ebben az esetben ki kell rúgniuk. Ami 11 év után nem kevés végkielégítés, plusz két embert kell sokkal több pénzért felvenniük. Szóval tanácsold nekik, hogy vastagon fogjon az a ceruza.


Ha aláírtad, akkor az nagy hülyeség volt.

2019. máj. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem kezdj el uj munkahely után keresgélni. Csak akkor mondja fel ha biztisra van egy jobban fizető állás es mellé még 1 2 biztositték munka. Ha meg akarnak tartani kapsz fizetés emelést. Azzal hogy jol dolgozol a saját ertekedet növeles de ezt csak akkor fogják elismerni ha nincs más választásuk szoval ez a javaslatom ha találsz jobban fizetőt vagy legalább jobb környezetet jelentkezz es ha oke akkor mondj fel nekem igy nőtt az alapbérem 60 ezer forintot mert szükségük van rám. Egyébként 3 ember munkályát látom el. Szoval nagy a feszko de mivel megfizetnek van pénzem kikapcsolodni és igy bírom. Kitartást maximális produktivittásra van szükség.
2019. máj. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!