Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy magánklinikán mennyivel...

Egy magánklinikán mennyivel keres többet egy orvos, mint egy állami intézményben?

Figyelt kérdés
Nagyon brutális árak vannak, gondolom a nagy bevételből jut fizetésekre is, ami több mint a közalkalmazotti bértábla.
2019. máj. 27. 22:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem lehet összehasonlítani. Egy jattos főorvosi állásban annyit kap borítékban adómentesen amennyit még egy magánklinika sem tud kigazdálkodni, hivatalosan adózva.

A fiatalabb orvosoknak akiknek hányingerük van ettől a feudális állami rendszertől tisztességes fizetést tudnak adni.

2019. máj. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
63%

sokkal.


Ahol édesanyám "dolgozik" (ez valószínűleg rossz szó, a magánklinikák nem alkalmaznak általában orvost, hanem alvállalkozóként számláznak de csak az elvégzett munka után) ott az óradíj ~10x annyi, mint a közalkalmazotti bér. Persze ha csak 2 műtétre kell beugrani aznap akkor csak időarányosan fizetnek, nem az egész napot.


De ez lenne a normális, nem pedig az, hogy az orvos hálapénzért kuncsorog, hogy megéljen a beteg meg azon izgul, hogy kap-e rendes ellátást ha nem csúsztat borítékot...


Amúgy nekem a korábbi munkahelyem fizetett magánbiztosítást, amivel mehettem kb. bármelyik magánkórházba. Egy telefon pénteken és hétfőre volt időpont, tiszta, kulturált, időpontra odamentem, azonnal fogadtak, lemodernebb műszerek, megvizsgáltak, azonnal kaptam az eredményt... Így kéne működnie az EÜ-nek. De hát kell a stadionba a retina meg vénascanner....

2019. máj. 28. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

2:

Ezen nem kell aggódnia, mer ígyse-úgyse kap jó ellátást :D

2019. máj. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!