Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha még Próbaidő alatt felmondo...

Ha még Próbaidő alatt felmondok, visszafizettethetik velem a szabadságban eltöltött időt?

Figyelt kérdés
Próbaidő alatt vagyok, kaptam nyárra pár nap szabadságot. Ha majd a próbaidő alatt felmondok, kifizettethetik velem a szabadságot, amit kivettem?

2019. jún. 5. 22:46
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Nem, az jár neked, az már a tiéd ha egyszer kivetted.
2019. jún. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Az időarányosan járó szabadságot nem fizettetik ki, viszont ha elmentél 7 nap szabira mikor csak 2 járt volna, akkor a pluszban kiadott szabadságot levonhatja a bérből.
2019. jún. 6. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%

Erről mindig annyi vita van.


A régi MT előírta, hogy a "túlvett" szabadságot vissza kellett vonni.


Az új MT-ből ezt kivették, mégis sokan előszeretettel csinálják ezt. Munkajogászok szerint jogtalanul. A szabadság nagy része felett a munkáltató rendelkezik. Ha Ő kiadta/engedélyezte a szabadság kivételét, akkor az a szabadság jogos, tehát még jogalap nélkül kifizetett bér címén sem szabadna visszavonni.


Az én volt főnököm megtette, hogy február végéig tulajdonképpen kiadta majdnem az éves összes szabadságot, mivel nem tudott ideiglenesen munkát biztosítani, és állásidőre nem akart bért fizetni.

Aztán március közepén leszámoltam. Vissza akarta vonni a túlüdülést (16 nap), de mondtam neki, hogy ne merje, mert perelni fogok még 1 napért is!

Nem tette.


A jelenlegi munkáltatóval úgy van a szerződés megkötve, mivel a szabadság kivételét teljes egészében itt a dolgozó határozza meg (csak előtte 15 nappal jelezze az igényt) a túlüdülést a munkaviszony megszűnésekor megtéríti, és engedélyezi, hogy a munkáltató azt a bérből "visszatartsa".


Ilyen megállapodás hiányában - véleményem szerint - jogtalan a visszatartás.

2019. jún. 6. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A túladott szabi nem vonható vissza. Pont. Nincs ezen vitte sok között, akik értenek hozzá.

A kiadása jogszerű volt, és csak jogalap nélküli követelhető vissza (pl pótszabi, ami nem járt volna).

2019. jún. 6. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom, hogy nem. Az már a tiéd, ha kiadták.
2019. jún. 6. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
45%
Próba iőd általában 3 hónap, általában kor függő de jár 4-5-6-7 X nap szabi ha annyit vettél ki amennyi jár akkor ennyi nincs vele dolgod, ha többet mint a 3 hónapra időarányosan járó akkor levonják az utolsó utalásból.
2019. jún. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó! Most írták többen is, hogy nem vonható vissza a túlüdülés még akkor sem, ha időarányosan kevesebb járt volna. Attól túlüdülés... :)
2019. jún. 7. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!