Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés

A kérdés

Melyikkel lehet többet keresni? Energetikai mérnökként a paksi atomerőműben, vagy anyag/kohómérnökként a járműiparban, mondjuk egy budapesti gyárban?

És melyik az időtállóbb foglalkozás?

Keress kérdéseket hasonló témákban: fizika, kémia, ipar, gyár, atomerőmű, atomenergia, mérnök, fizetés, karrier, munka

jún. 8. 21:10  Privát üzenet  

A válaszok
A Csernobilról szóló minisorozatot látva, én be nem tenném a lábam egy atomerőműbe :/ Nem vagyok benne biztos, hogy a nyilvánvaló felelősségen túl az lenne a legfontosabb kérdés, hogy mennyit lehet ott keresni.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont jún. 9. 11:11 Privát üzenet

Paksra bekerülni nem olyan könnyű. Ugye ez az egyetlen atomerőmű itthon, így hatalmas a verseny a bekerülésért. A másik meg az, hogy ismerettségi alapon sajnos itt is könnyebb a dolga az embernek.

Viszont az anyagmérnöki, kohászati mérnöki szakma pedig elég kicsi, és nincs vele annyi lehetőség mint az energetikában.

Energetikai mérnökként mit szeretnél csinálni Pakson? Erőmű irányítás? Esetleg telepítés? Vagy valami más?

2. válaszadónak: nem kell félni az atomenergiától. Az itthoni reaktorok az egyik legbiztonságosabbak a világon. Nincs földrengés, cunami, tornádó, tűzeső, apokalipszis, hirtelen megnyíló föld meg egyéb rémség. Plusz Oroszországon kívül egyik reaktor sem olyan mint a Csernobilban (de ott is csak 10db van még, amiket szépen lassan állítanak lefelé). Hasonló katasztrófa mint Csernobilban nem történhet meg itthon, mert nem olyan működésű a reaktor, illetve a megfelelő biztonsági rendszerek is ki vannak építve. Tessék utánaolvasni a témának, és azonnal lehet látni, hogy aggodalomra semmi ok.

Fukushimában is azért volt atomkatasztrófa, mert az égvilágon senki nem gondolta hogy olyan hosszú ideig fog tartani egy földrengés és hogy utána 15 méter magas hullámok lesznek egy cunami miatt. A megszokottnál persze magasabbra tervezték a gátat, de ilyen természeti jelenségre nem lehet előre tervezni ha addig nem voltak ekkora cunamik a jegyzett történelemben.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont jún. 9. 11:42 Privát üzenet

#2, egyáltalán nem értem az atomerőművek működését, de ezt találtam most, hogy utánaolvastam:

"A csernobili katasztrófa után a legsúlyosabb atomerőművi esetként tartották nyilván a Paksi Atomerőmű 2003-as üzemzavarát. Az üzemzavart az okozta, hogy a tisztítótartályt gyártó cég hiányos ismeretekkel rendelkezett az általa gyártott, tervezési hibákkal sújtott tisztítótartályának működéséről. Emellett erős kívánnivalókat hagyott maga után az erőmű, és az azt felügyelő Országos Atomenergia Hivatal biztonsági kultúrája is."

Nekem úgy tűnik, hogy külső körülmények is okozhatnak súlyos problémákat ezen a területen. (#1)

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont jún. 9. 12:04 Privát üzenet
Energetikai mérnök jobban megéri, de ha nincs ismeretséged, akkor nehéz lesz oda bejutni.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont jún. 16. 14:41 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A pénz nem boldogít?
Mit csinál egy anyagbeszerző?
Milyen a nyelvtudásotok, a kollégáidnak a munkahelyen? Jelentkeztem egy álláshirdetésre, első munkám lenne, néhány vezető külföldi. A munka egy része angol, az írott anyag is, az...
Szerintetek melyik szakon éri meg továbbtanulni? Gépészmérnök, anyagmérnök, kohómérnök, gáz- és olajmérnök?
Közel-keleten vagy afrikában lehet raktárakra licitálni?
A munkáltatóm egy távközlési cég alvállalkozója, ennek az alvállalkozónak vagyok az alkalmazottja. Kérdés: A létesítéshez szükséges anyagot (előre meghat. Mennyiségben pl kábel...

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Karrier, fizetés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!