Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyikkel lehet többet keresni...

Melyikkel lehet többet keresni? Energetikai mérnökként a paksi atomerőműben, vagy anyag/kohómérnökként a járműiparban, mondjuk egy budapesti gyárban?

Figyelt kérdés
És melyik az időtállóbb foglalkozás?

2019. jún. 8. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:
16%
A Csernobilról szóló minisorozatot látva, én be nem tenném a lábam egy atomerőműbe :/ Nem vagyok benne biztos, hogy a nyilvánvaló felelősségen túl az lenne a legfontosabb kérdés, hogy mennyit lehet ott keresni.
2019. jún. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Paksra bekerülni nem olyan könnyű. Ugye ez az egyetlen atomerőmű itthon, így hatalmas a verseny a bekerülésért. A másik meg az, hogy ismerettségi alapon sajnos itt is könnyebb a dolga az embernek.

Viszont az anyagmérnöki, kohászati mérnöki szakma pedig elég kicsi, és nincs vele annyi lehetőség mint az energetikában.


Energetikai mérnökként mit szeretnél csinálni Pakson? Erőmű irányítás? Esetleg telepítés? Vagy valami más?


2. válaszadónak: nem kell félni az atomenergiától. Az itthoni reaktorok az egyik legbiztonságosabbak a világon. Nincs földrengés, cunami, tornádó, tűzeső, apokalipszis, hirtelen megnyíló föld meg egyéb rémség. Plusz Oroszországon kívül egyik reaktor sem olyan mint a Csernobilban (de ott is csak 10db van még, amiket szépen lassan állítanak lefelé). Hasonló katasztrófa mint Csernobilban nem történhet meg itthon, mert nem olyan működésű a reaktor, illetve a megfelelő biztonsági rendszerek is ki vannak építve. Tessék utánaolvasni a témának, és azonnal lehet látni, hogy aggodalomra semmi ok.

Fukushimában is azért volt atomkatasztrófa, mert az égvilágon senki nem gondolta hogy olyan hosszú ideig fog tartani egy földrengés és hogy utána 15 méter magas hullámok lesznek egy cunami miatt. A megszokottnál persze magasabbra tervezték a gátat, de ilyen természeti jelenségre nem lehet előre tervezni ha addig nem voltak ekkora cunamik a jegyzett történelemben.

2019. jún. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
5%

#2, egyáltalán nem értem az atomerőművek működését, de ezt találtam most, hogy utánaolvastam:


"A csernobili katasztrófa után a legsúlyosabb atomerőművi esetként tartották nyilván a Paksi Atomerőmű 2003-as üzemzavarát. Az üzemzavart az okozta, hogy a tisztítótartályt gyártó cég hiányos ismeretekkel rendelkezett az általa gyártott, tervezési hibákkal sújtott tisztítótartályának működéséről. Emellett erős kívánnivalókat hagyott maga után az erőmű, és az azt felügyelő Országos Atomenergia Hivatal biztonsági kultúrája is."


Nekem úgy tűnik, hogy külső körülmények is okozhatnak súlyos problémákat ezen a területen. (#1)

2019. jún. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Energetikai mérnök jobban megéri, de ha nincs ismeretséged, akkor nehéz lesz oda bejutni.
2019. jún. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

#1: Jezusom...

Na pontosan ezért volt egy kib*szott rossz döntés a Csernobil című csodálatos sorozatot megcsinálni... Az emberek nagy része azt se tudja, hogy hogyan működik egy atomerőmű, de mindenki nagyon ért hozzá, hogy mi biztonságos meg mi nem. Nem, a paksi atomerőmű nem fog csak úgy felrobbanni, nem, nem hal meg sugárfertőzésben aki ott dolgozik. Olyan reaktorok pedig már nem léteznek, mint ami Csernobilban felrobbant. A paksi erőmű biztonságos. De az első válaszoló még istenes másokhoz képest. Én beszéltem olyannal, aki azt mondta, hogy a xenon nevű méreg miatt robbant fel... Ettől függetlenül az atom még mindig egy környezetkímélő energiaforrás és ez lesz a jövő egyik energiaforrása. A Csernobil sorozat pontosan arra volt jó, hogy az embereket, akik nem annyira kompetensek a témában, csak elriassza az atomtól.

2019. dec. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ja és én például energetikára szeretnék menni és majd zöldenergiával szeretnék foglalkozni, szerintem az energetika megéri.

Az előző vagyok és ez a kérdésre válasz.😅

2019. dec. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!