Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Új munkahelyen elfogadják,...

Új munkahelyen elfogadják, hogyha a próbaidő alatt előre kifizetett nyaralás miatt szabadságra megyek?

Figyelt kérdés

Most keresek új állást, de már régóta le van foglalva egy nyaralás. Két munkanapot venne csak igénybe, viszont biztos, hogy a próbaidő alatt lenne (ha a héten kezdenék valahol, akkor is, mert minimum egy hónap a próbaidő).


Az interjúkon persze jelezni fogom.


El szoktak engedni?


2019. jún. 10. 10:29
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
általában meg szokták az elején kérdezni hogy van-e előre foglalt szabid
2019. jún. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Meg kell beszèlni az interjún. Nekem 1 hónap után adtak 2 hetet kisfiam születèse miatt, már előre megegyeztünk, hogyha mennem kell akkor mennem kell.

2 nap időarányosan is jár a próbaidőre, nincs ebben semmi.

2019. jún. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de ahogy előttem is írták érdemes előre megbeszélni.
2019. jún. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a tapasztalatom, hogy ha az állásra való jelentkezéskor elmondod nyíltan, akkor általában el szoktak engedni - ez nem okoz problémát, hiszen nyár van, ilyenkor az ember nyaral.

Ahol meg nem fogadják el, akkor inkább jobb, ha nem is mész olyan helyre.

2019. jún. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A normális, korrekt munkahelyek elfogadják.


Amelyik meg nem fogadja el, ott jobb, ha nem dolgozol.

2019. jún. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

2 éve voltam ilyen helyzetben. Én az interjún nem szóltam, ugyanis nem akartam "túl magabiztos" lenni. Vagyis nem, hogy nem akartam, de nem is tudtam volna. Volt egy pár sikertelen interjú, nem akartam bele élni magam, hogy ide felvesznek.

De mikor felhívott a hölgy, hogy velem szeretnének együtt dolgozni akkor rögtön szóltam neki. Nekem is 2 napra volt szükségem. Azt mondta ilyenkor belekalkulalják, a nyár erről szól.

2019. jún. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Akár elfogadják, akár nem, nagy valószínűséggel nem ezen fog múlni az állás. Ha két munkanapra nyaralás miatt nem vesznek fel, akkor anélkül sem.
2019. jún. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én áprilisban váltottam munkahelyet, már akkor elmondtam, hogy július végén el fogok utazni 1 hónapra. Ez azért elég hosszú idő, de elfogadták.
2019. jún. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!