Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy szokták felmondani...

Hogy szokták felmondani munkahelyen?

Figyelt kérdés
Ezaz első munkahelyem és július 1-től új munkahelyem lesz, felvettek ahova jelentkeztem. Itt már szóljak is? Csak bemegyek a főnökhöz és mondom, hogy június 30-ig dolgoznék, ő meg intézi a papírokat? Ezaz első munkahelyem előtte még tanultam ezért kérdezem.

2019. jún. 11. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem így megy. Ha már nem vagy próbaidős, a munkáltató igényt tarthat 30 nap felmondási időre, tehát nem feltétlenül tudsz július 1-jén munkába állni az új helyen. Persze megegyezhettek úgy is, hogy a 30 napból elenged valamennyit. Lehet, hogy mgírja helyetted a papírt, de lehet, hogy neked kell megírnod. A legjobb, ha közös megegyezés szerepel a felmondás módjaként. Ha erre nem hajlandó, akkor egyoldalúan megszünttheted a munkaviszonyod. Mindenképp legyen példányod az írásról!
2019. jún. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondtam reggeli közben, hogy holnaptól nem jövök. A főnököm félrenyelt.
2019. jún. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Írásban közöld hogy felmondasz, közös megegyezéssel. 2 példányban add át a főnöknek és írasd alá vele. Ezután megegyeztek hogy meddig dolgozol ott. Ha tudod mikor kezdesz az új helyen, érdemesebb pár nappal korábbra tenni az utolsó munkanapodat a jelenlegi cégnél.

Engem pl az utolsó napjaimon beosztottak direkt egész hétvégére este nyolcigozni... nem is tudom hogy gondolták? Hogy hétfőn meg beesek az új munkahelyemre szétesve?

Ezt persze nem vállaltam be, mondtam hogy dolgom van hétvégén, azt a hétvégét már semmiképp sem vállalom.

2019. jún. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem így működik.

A munkáltató kötelezhet a felmondási idő (jellemzően 30 nap) ledolgozására.

2019. jún. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Estádio de Felchút ***** válasza:
69%
#2: pacsi!! XD
2019. jún. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Főnök! Holnaptól nem jövök. Keressetek más majmot!
2019. jún. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

A szlovákoknál 2 hónap a felmondási idő :D

Felmondasz aztán mehetsz még 2 hónapig :D

2019. jún. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez nem így működik, legalábbis Magyarországon nem.


Ha valaki próbaidő után mondja fel a munkaviszonyát, akkor törvény szerint 30 nap felmondási idő védi a munkáltatót (ez munkaszerződésben lehet több is). Ez azt jelenti, hogy 30 napot még munkaviszonyban kell ott töltened, ha a cég ragaszkodik hozzá.


Felmondani írásban kell, két egyező példányban megírva. Egyiket átadni a munkáltatónak, másikon pedig dátummal ellátva vegye át azt. A felmondási idő a felmondás közlését (átadását) követő napon indul el.

Ha a munkáltató ragaszkodik hozzá, és Te nem töltöd le a felmondási idődet, akkor a munkaviszony megszüntetésed - törvény szerint - jogellenes lesz.

Ilyen esetben jár a munkáltatónak a felmondási időre járó távolléti díjadnak megfelelő összeg (mint kártérítés).


Ha nem szeretnéd letölteni a felmondási időt, akkor a felmondási iratban kérheted, hogy attól a munkáltató - méltányosságból - tekintsen el, és X. Y. nappal szüntesse meg a munkaviszonyodat. Ebbe vagy belemegy, vagy sem.


Másik megoldás, ha megbeszéled Vele, hogy mi a gondod, és a megegyezést írásba foglaljátok. Ez a közös megegyezéses munkaviszony megszüntetés. Ilyenkor bármiben megegyezhettek, szó szerint.

2019. jún. 12. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!