Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan kerülnek milliós...

Hogyan kerülnek milliós nagyságrendben nyelvtudás és szakképzettség nélküli kelet-európaiak a nyugati munkaerőpiacra?

Figyelt kérdés

Magyarországon is rengeteg munkás van Ukrajnából,Romániából az ukránok nagy része egy szót sem tud magyarul vagy angolul, nincs szakképzettségük, segédmunkásként dolgoznak vagy munkatapasztalatuk sem feltétlen sok mert nem egy tizenévest láttam. Vannak barátaim akik külföldön élnek, Ausztriában,Németországban vagy Skandináv országokban milliószámra dolgoznak nyelvtudás és szakképzettségi nélküli kelet-európaiak hasonló munkakörökben.

A kérdés hogy hogyan kerülnek oda? Én is gondolkodtam rajta hogy hasonló betanított fizikai munkát vállaljak külföldön az angol nyelvtudásommal de nem hemzsegnek a friss, aktuális ajánlatok amik megfelelnek ezeknek a kritériumoknak.



2019. jún. 12. 02:20
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

talán mert nem csak nézegetni kell, hanem odamenni, és belevetni magunkat a dologba.


amúgy az ok nagyon egyszerű. nem azt várják el, hogy munkaidőben beszélgess, hanem hogy állj a gyártósor mellett és dolgozz.


az, hogy mi a feladat, kézzel lábbal is elmutogatják, vagy ha nem, 100%, hogy dolgozik ott egy másik magyar is, akit odaraknak az ember mellé, hogy magyarázza el.

2019. jún. 12. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Vettek vonatjegyet
2019. jún. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Biorobotnak
2019. jún. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

Az ilyen alacsony szintű melókra általában ismerősök viszik ki meg ajánlják be egymást.


A másik meg az, hogy az ilyen munkák általában nem kerülnek fel a netre, ki kell menni, aztán bekopogni az éttermekbe, hogy kell-e nekik mosogató. Aztán vagy bejön, vagy nem.

2019. jún. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Munkaközvetítő cégeken keresztül.
2019. jún. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"talán mert nem csak nézegetni kell, hanem odamenni, és belevetni magunkat a dologba."


Persze, csak ez nem így működik hogy valaki kimegy a semmibe nyelvtudás nélkül egy idegen országba. Szerinted hogyan keres állást ha egy mukkot sem tud még angolul sem? Nem beszélve az ügyintézésről. Kell egy kezdőtőke ahhoz hogy fenntartsák magukat addig. Egy alsó középosztálybeli ukránnak aki a magyar fizetéssel is gazdag otthon, pont nincs arra pénze hogy egy hónapig vagy hetekig Németországban vakációzzon. Szóval bocsi de ez szerintem hülyeség ahogy van. Nem az a kérdés hogy hogyan dolgoznak, azt én is tudom. Itt Magyarországon is vannak a külföldieket foglalkoztató munkahelyeken tolmácsok, sok kommunikációt pedig amúgy sem igényel a legtöbb ilyen munka.

A kérdés arra irányult hogy hogyan kerülni ki.

2019. jún. 13. 01:13
 7/7 A kérdező kommentje:

"Munkaközvetítő cégeken keresztül."


Igen ez reálisabb, és én is erre gondoltam. Magyarországon is működnek de mintha nem akkora intenzitással tennék mint más országokban. Lehetséges hogy nem Mo. nem elsődleges célpont ezeknek az irodáknak, és a Balkánról vagy keletebbről tömegesen toboroznák az embereket? Miért?

2019. jún. 13. 01:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!