Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés

A kérdés

Van esélyem még arra hogy utasszálító pilóta legyek?

27 éves leszek szeptemberben, azonban a munkahelyemmel még van 5 év szerződésem. Ezalatt össze tudok szedni még egy jelentősebb összeget a képzésre, de attól félek hogy ha 32 évesen kezdenék neki, (és még lesz addig a képzés) akkor is a BME-n két évig tart a képzés tehát jó esetben 34 évesen jöhetne szóba hogy egy légitársaság alkalmazzon. Ilyen korban alkalmaznak még egyáltalán? Arra is gondoltam hogy nem várom meg az 5 éves, hanem 3 év mulva a maradék 2 év összegét kifizetem. Vagy esetleg érdemes lenne párhuzamosan csinálni, magán úton, kezdve a PPL és LAPL képzésekkel?

Keress kérdéseket hasonló témákban: képzés, pilóta, repülés

jún. 12. 11:49  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
A kérdező kommentje:

A feleségem nem örül neki, mert jóllehet van félév amikor 4-5 milliót is megkeresek, de annak a nagy része haza megy, így úgy érzi tölük venném el ezt az összeget. Van egy 1 éves kisgyerek is. De semmiképp nem akarok lemondani erről az álmomról.

# 1/20Időpont jún. 12. 11:51 Privát üzenet
Nincs, engedd el.

A válasz 34%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 41%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/20Időpont jún. 12. 11:58 Privát üzenet
Annyira nem vagyok otthon a repülésben, de azt kizártnak tartom, hogy egy 2 éves képzés után utasszállító repülőt lehessen vezetni.

A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/20Időpont jún. 12. 12:06 Privát üzenet

Olvasd el az első 3 linket - ha még nem találkoztál velük - elég érdekesek :-)

Ezt meg utána találtam:

az állami légiközlekedési alapszakra jelentkezők életkora a felvételi évében betöltött maximum 25 év lehet, alkalmassági vizsgán és felvételi elbeszélgetésen kell részt venniük. Angol nyelvből állami vagy államilag elismert B2 szintű (korábban középfokú) komplex (korábban C típusú) nyelvvizsga-bizonyítványra van szükségük, és érvényes repülőorvosi minősítés is szükséges."

Aztán nem ártana annak sem utánanézned, hogy egyáltalán egészségügyileg megfelelnél-e a pilótaképzéshez (epilepszia, stb. kizáró ok)

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/20Időpont jún. 12. 12:22 Privát üzenet

Szóval az első 3 link érdekes:

[link]

# 5/20Időpont jún. 12. 12:24 Privát üzenet
Kezdd el magánúton. El ne hidd már, hogy ha nem döntöttél 25 éves korodig, akkor lecsúsztál bármiről is, az emberek legtöbbje azt se tudja ennyi idősen, mit akar. Drága lesz a képzés, de ha ennyit keresel, akkor belefér, és megtérül.

A válasz 47%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/20Időpont jún. 12. 13:21 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Katona vagyok egyébként, tisztit végeztem, anno ejtőernyős beosztásba voltam, van kb 40 ugrásom is. Persze ez még nem garancia hogy meg lesz az AVI de ettől félek a legkevézsbé. A 25 éves korhatárt nem hallotamm:// , ez kicsit elkeserít..

# 7/20Időpont jún. 12. 13:47 Privát üzenet
PPL, utána CPL és utána típusvizsga azt cső.

A válaszíró 41%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/20Időpont jún. 12. 13:51 Privát üzenet

Nem biztos, hogy így van - bár én linkeltem be :D - járj utána ennek is.

Ha katona vagy amúgy is és végeztél tisztit meg voltak ejtőernyős ugrásaid, akkor ez talán már némi előnyt is jelenthet.

# 9/20Időpont jún. 12. 13:56 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ja csak azt a 150 órát hogyan szerzed meg a CPL-ig?:D kb 5 millio forint alsó hangon

# 10/20Időpont jún. 12. 14:33 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Szeretnék pilóta lenni, de bátyáim azt mondják hogy 20-30 év múlva robotizálva lesz az egész utasszálító-repülés. Mennyire lehet ez megvalósítható?
Egy utasszálító pilóta maximum hány órát repülhet naponta munkában?
Hogyan lehet leggyorsabban utasszálító pilótának lenni, ha minden simán megy? (Külföldi tanulás. )
Hány évesen lehet valaki maximum utasszálító pilóta, ha minden simán megy?
Légi utasszálitó pilóta munka?
Lehetek utasszálító pilóta, ha rövidlátó vagyok?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Karrier, fizetés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!