Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van esélyem még arra hogy...

Van esélyem még arra hogy utasszálító pilóta legyek?

Figyelt kérdés
27 éves leszek szeptemberben, azonban a munkahelyemmel még van 5 év szerződésem. Ezalatt össze tudok szedni még egy jelentősebb összeget a képzésre, de attól félek hogy ha 32 évesen kezdenék neki, (és még lesz addig a képzés) akkor is a BME-n két évig tart a képzés tehát jó esetben 34 évesen jöhetne szóba hogy egy légitársaság alkalmazzon. Ilyen korban alkalmaznak még egyáltalán? Arra is gondoltam hogy nem várom meg az 5 éves, hanem 3 év mulva a maradék 2 év összegét kifizetem. Vagy esetleg érdemes lenne párhuzamosan csinálni, magán úton, kezdve a PPL és LAPL képzésekkel?

2019. jún. 12. 11:49
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
A feleségem nem örül neki, mert jóllehet van félév amikor 4-5 milliót is megkeresek, de annak a nagy része haza megy, így úgy érzi tölük venném el ezt az összeget. Van egy 1 éves kisgyerek is. De semmiképp nem akarok lemondani erről az álmomról.
2019. jún. 12. 11:51
 2/20 anonim ***** válasza:
15%
Nincs, engedd el.
2019. jún. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
19%
Annyira nem vagyok otthon a repülésben, de azt kizártnak tartom, hogy egy 2 éves képzés után utasszállító repülőt lehessen vezetni.
2019. jún. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
16%

Olvasd el az első 3 linket - ha még nem találkoztál velük - elég érdekesek :-)


Ezt meg utána találtam:

az állami légiközlekedési alapszakra jelentkezők életkora a felvételi évében betöltött maximum 25 év lehet, alkalmassági vizsgán és felvételi elbeszélgetésen kell részt venniük. Angol nyelvből állami vagy államilag elismert B2 szintű (korábban középfokú) komplex (korábban C típusú) nyelvvizsga-bizonyítványra van szükségük, és érvényes repülőorvosi minősítés is szükséges."


Aztán nem ártana annak sem utánanézned, hogy egyáltalán egészségügyileg megfelelnél-e a pilótaképzéshez (epilepszia, stb. kizáró ok)

2019. jún. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
57%

Szóval az első 3 link érdekes:

[link]

2019. jún. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
77%
Kezdd el magánúton. El ne hidd már, hogy ha nem döntöttél 25 éves korodig, akkor lecsúsztál bármiről is, az emberek legtöbbje azt se tudja ennyi idősen, mit akar. Drága lesz a képzés, de ha ennyit keresel, akkor belefér, és megtérül.
2019. jún. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Katona vagyok egyébként, tisztit végeztem, anno ejtőernyős beosztásba voltam, van kb 40 ugrásom is. Persze ez még nem garancia hogy meg lesz az AVI de ettől félek a legkevézsbé. A 25 éves korhatárt nem hallotamm:// , ez kicsit elkeserít..
2019. jún. 12. 13:47
 8/20 anonim ***** válasza:
PPL, utána CPL és utána típusvizsga azt cső.
2019. jún. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy így van - bár én linkeltem be :D - járj utána ennek is.

Ha katona vagy amúgy is és végeztél tisztit meg voltak ejtőernyős ugrásaid, akkor ez talán már némi előnyt is jelenthet.

2019. jún. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Ja csak azt a 150 órát hogyan szerzed meg a CPL-ig?:D kb 5 millio forint alsó hangon
2019. jún. 12. 14:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!