Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés

A kérdés

Joler diáknàl mennyi %ot vesznek le a fizetésemből?

Most regirsztráltam és sehol se irták meg mondták. Jövőhéten szerződést kötök és eléggé érdekel.

Keress kérdéseket hasonló témákban: fizetés, diákmunka, munka, bér

jún. 12. 22:00  Privát üzenet  

A válaszok

Ez valami iskolaszövetkezet és te diák vagy?

Mert akkor a meghirdetett bruttó bérből 15% személyi jövedelemadót vonnak csak le. Szóval a 85% a tiéd!

A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont jún. 12. 22:32 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Igen az vagyok. Szoval pl nekem lesz 980ft/órás fizetésem, az bruttoban van akkor én nettó 833ft/órára számítsak.

# 2/7Időpont jún. 12. 22:52 Privát üzenet

Pontosan. Jól számoltál.

Az állam veszi le a 15% adót, de ez semmi ahhoz képest, hogy egy normál munkásnak 33,5% elvonás van.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont jún. 12. 23:53 Privát üzenet
Ja és, hogy a közvetítőnek mi a haszna az általában üzleti titok. Te azt nem látod, nincs hozzá közöd. Az adott munkahely és az iskolaszövetkezet a háttérben megállapodik persze, de a neked hirdetett összeg az már bruttó, abból csak a 15% adó jön le.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont jún. 12. 23:55 Privát üzenet
Tegyük fel 1400 Ft a vállalási ár, ezt kapja a diákszövetkezet a megbízótól, ebből bruttó kifizet neked 980at,marad nála 420 Ft, ez az ő haszna. A 980ból meg te adózol 15%ot (amit végül is a diákszövetkezet utal el a nav felé a nevedben) tehát 833 Ft marad a zsebedben. Ha napi 8 órában 20 napot dolgozol egy hónapban az 133 280 Ft, ami 33 ezerrel több, mint a minimálbér szóval nem rossz fizu az egy diáknak.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont jún. 13. 08:20 Privát üzenet
A szerzodeskotesnel kérdezz rá azért, ha már eddig nem tetted. Pl nekem az első fizetésemből levont 3000ft-t a szövetkezet. Annyira nem buli szovetkezetekhez menni szerintem legalábbis a tapasztalataim alapján. Én eddig bárhol diakmeloztam ( az első kivételével, sajnos) oda bementem és személyesen kérdeztem rá, hogy van e munka, milyen mennyi időre, mennyit kapok stb. és mindig jobban jöttem ki. Sőt, azt is sikerült elérnem, hogy bejelentsenek, ami csak hasznom rá válhat később.

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont jún. 16. 18:53 Privát üzenet
A 3000 az szövetkezeti tagdij, de az visszájár amikor kilépsz.

A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont jún. 16. 21:10 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha nem fizetem a szolgáltatónál vett telefonom törlesztőjét, akkor csak letiltják a telefonom? Vagy letiltják a fizetésemből?
Fürge diáknál regisztralni hogyan?
A fürge diáknál a 794/óra bér az nettó vagy bruttó?
Mennyi adót vonnak a fizetésemből ha gyesen vagyok?
Elintézheti a vezetőm, hogy lefogjanak a fizetésemből pénzt?
Meló-Diáknál melyik a helyes válasz? Többi lent!

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Karrier, fizetés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!