Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Joler diáknàl mennyi %ot...

Joler diáknàl mennyi %ot vesznek le a fizetésemből?

Figyelt kérdés
Most regirsztráltam és sehol se irták meg mondták. Jövőhéten szerződést kötök és eléggé érdekel.

2019. jún. 12. 22:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez valami iskolaszövetkezet és te diák vagy?

Mert akkor a meghirdetett bruttó bérből 15% személyi jövedelemadót vonnak csak le. Szóval a 85% a tiéd!

2019. jún. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Igen az vagyok. Szoval pl nekem lesz 980ft/órás fizetésem, az bruttoban van akkor én nettó 833ft/órára számítsak.
2019. jún. 12. 22:52
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan. Jól számoltál.


Az állam veszi le a 15% adót, de ez semmi ahhoz képest, hogy egy normál munkásnak 33,5% elvonás van.

2019. jún. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja és, hogy a közvetítőnek mi a haszna az általában üzleti titok. Te azt nem látod, nincs hozzá közöd. Az adott munkahely és az iskolaszövetkezet a háttérben megállapodik persze, de a neked hirdetett összeg az már bruttó, abból csak a 15% adó jön le.
2019. jún. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Tegyük fel 1400 Ft a vállalási ár, ezt kapja a diákszövetkezet a megbízótól, ebből bruttó kifizet neked 980at,marad nála 420 Ft, ez az ő haszna. A 980ból meg te adózol 15%ot (amit végül is a diákszövetkezet utal el a nav felé a nevedben) tehát 833 Ft marad a zsebedben. Ha napi 8 órában 20 napot dolgozol egy hónapban az 133 280 Ft, ami 33 ezerrel több, mint a minimálbér szóval nem rossz fizu az egy diáknak.
2019. jún. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A szerzodeskotesnel kérdezz rá azért, ha már eddig nem tetted. Pl nekem az első fizetésemből levont 3000ft-t a szövetkezet. Annyira nem buli szovetkezetekhez menni szerintem legalábbis a tapasztalataim alapján. Én eddig bárhol diakmeloztam ( az első kivételével, sajnos) oda bementem és személyesen kérdeztem rá, hogy van e munka, milyen mennyi időre, mennyit kapok stb. és mindig jobban jöttem ki. Sőt, azt is sikerült elérnem, hogy bejelentsenek, ami csak hasznom rá válhat később.
2019. jún. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A 3000 az szövetkezeti tagdij, de az visszájár amikor kilépsz.
2019. jún. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!