Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Inkább munkanélküli lesz de...

Inkább munkanélküli lesz de nem vállal olyan munkát amit nem szeret?

Figyelt kérdés

Ez a hozzáállás a munkához egyre elterjedtebb sajnos, nagyon sok fiatal közt is.


Ismertek ilyen embereket?



2019. jún. 13. 10:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%

Igen találkoztam ilyen emberrel.

De ezt csak addig tudják csinálni amíg anya eléjük teszi a kaját, meg biztosítja a lakhatásukat.

2019. jún. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%

HR-es vagyok.


Szerinted?


Bizonyos melókra hónapokig nincs jelentkező, pedig tényleg korrekt cég, korrekt fizuval.


SOK fiatal meg akkora arccal és akkora bérigényekkel pofátlankodik be az interjúra, hogy nem is értem milyen álomvilágban élnek.


Na meg, itt a Gyakorin, ahol MINDEN válaszoló 4 diplomás NASA mérnök - sebész - bróker - vállalkozó, itt nyomják ezt a "Én 500 alatt fel sem kellek!" meg a "Én nem utazom 12 percnél többet melóba!" vagy a ha nem tetszik kilépek, és 5 per múlva van 6 új állásom KAMU dumákat.


Csak aztán a hónap végén megy nekik a villany csekk...és akkor jó lesz a Meki meg a Tesco is, mert beüt a valóság! >:)

2019. jún. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
67%

Pár kívételtől eltekintve szerintem túljelentkezés van még mindig. Kívétel szakmunkák, egészségügy és IT területek.


Ismerek ilyen embert, többet is. Ez elég helyzetfüggő. Pl építészmérnöki diplomával én sem szeretnék a tescoban dolgozni. Viszont a szükség valóban nagy úr.

2019. jún. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
44%
Ha valaki rá van szorulva, akkor elmegy bárhova bármennyiért, de ha nincs akkor nem fog... Kérdés, hogy nem e jobb elmenni megnézni pár fajta melót és megtudja mit akar, vagy várja a millát fizut 0 melóval
2019. jún. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
33%
Én is Z generációs vagyok, a munkáltatók majd megértik, hogy nem mi vagyunk értük hanem ők értünk, és megteremtik majd a nyugati életszínvonalat, szarért húgyért ez a korosztály már nem megy el dolgozni, megvagyunk mi addig itthon is, én is addig válogattam a munkahelyek között amíg nem találtam jót, és bármikor találnék másikat ;)
2019. jún. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%
Decemberben kirúgtak, elkezdtem keresgélni, januárban fel is vettek volna egy helyre, de kb 5%-kal kevesebbet fizettek volna mint a régi fizum, és 20%kal kevesebbet mint amit kértem. Elküldtem őket a halál .....ra, két hónapra rá találtam olyat, ami megadta amit kérek és a karrierlehetőségek is sokkal jobbak itt.
2019. jún. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
69%

Késői Y vagyok, ahogy a baráti köröm is.

Többen is csinálják, hogy pár hónapot dolgoznak, majd párat otthon vannak, közben nem is feltétlen képzik magukat, keresnek B-tervet.

Nem tudom, miből élnek, főleg, akik külön laknak már, főleg, aki ugyan a párjával együtt, de albérletben.



Egyébként az IT-szektorban is bőven előfordul túljelentkezés.

2019. jún. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%

Manapság, főleg a vezetők körében, divat az is, hogy néhány hónap fizetetlen szabadságra mennek, vagy ha felmomdanak, akkor 3-4-5 hónapig nem keresnek munkát, hanem kipihenik az elmúlt évek fáradalmait és csak utána keresnek munkát.


Szerintem, nagyon fontos az, hogy olyan helyen dolgozzunk, ahol jó a fizu, a kollégákkal jól kijövünk, van fejlődési lehetőség, a vezetőség sem kretén. Sajnos nagyon kevés az ilyen hely, ezért jól meg kell válogatni, hogy hova megyünk és mennyiért. Ha van annyi anyagi tartalékod vagy eltartanak, akkor keress és válogass nyugodtan. Hosszú távon lehet, hogy megéri.

2019. jún. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
56%
Ez nyilván helyzetfüggő. Mert ha rákényszerül az ember valami gyárba, vagy áruházba elmegy max. De valjuk be, manapság sok az olyan munkahely ahol nem becsülik meg a dolgozót megfelelően és még akkor mondják, hogy nagy a munkaerő hiány. Mellesleg 3 hónap a próbaidő, és repül au ember 1-2 hét után, ha nem tudja a dolgokat megtanulni, mert kevés rá az idő (ez főleg a betanított munkákra igaz).
2019. jún. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%

Egyébként tökéletesen megértem ha valaki nem akar hugyért-szarért elmenni dolgozni, ha nem a megélhetése múlik éppen ezen.


Csak az a bosszantó mikor ezek az emberek állnak neki hisztikézni, hogy nincs pénzük, meg nem halad sehova az életük.

2019. jún. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!