Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tudtok olyan zenével kapcsolat...

Tudtok olyan zenével kapcsolatos munkákat, amikből meg lehet élni?

Figyelt kérdés

Azon kívül, hogy oktató, tanár.

Lehet összetett is. Meg ilyenek.



2019. jún. 16. 20:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Lagzin zenélés
2019. jún. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Öhm... Olyan létezik?

Nem úgy van, hogy elhívnak egy együttest, hogy zenéljen?

2019. jún. 16. 20:49
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

hát nem mindenhol. De lehet bandában is nyomni. Nekem van olyan ismerősöm, aki dolgzik rendes munkahelyen, hétvégéken meg ezt csinálja.

De aki rendesen ezt csinálja hivatásszerűen, az elég jól kaszálhat, ha jó a szakmában, bár kicsit időszakot, nyáron van a legtöbb esküvő

2019. jún. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

zeneszerzés

szövegírás


persze csak ha befutottál meg vannak ismerőseid.

2019. jún. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

Zenére is takaríthatsz!

Vagy árufeltöltés közben fülessel hallgathatsz bármit!

2019. jún. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
21%

oboázás

furulyázás

2019. jún. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%

Hosszú távon működhet, amit leírok, de sok energiát kell beletenni.

Ha értesz a zenei alapok készítéséhez, akkor el tudod őket adni.


Vannak olyan gyűjtőoldalak, amelyeken néhány dollárért árulják az ilyen jogtiszta zenéket, és a zeneszerző kap belőle jutalékot. Ha oda bekerülsz, fel tudod tölteni a saját zenéidet, amit talán megvesznek, talán nem. (Ezt is menedzselni kell, mivel több százezer ilyen zene érhető el, tehát gyors sikerre nem érdemes számítani.)


Pl. az Audiojungle így működik. Több ilyen oldal van, "stock music" keresőszóval tudsz rákeresni.


Viszont, mielőtt belevágnál, egy könyvelővel nem árt egyeztetni, hogy ezt hogyan tudod legálissá tenni. Céget biztos nem alapítanék rá az elején.


Sokan ugródeszkának használják az ilyen oldalakat, bízva abban, hogy valamilyen együttessel, céggel sikerül további privát megbízásokat szerezni. Vagy már eleve is hirdetik magukat pl. reklámzene készítéssel.

2019. jún. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én világhírű muzsikus lennék a helyedben
2019. jún. 17. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Egy jó lakodalmas szitiboy jól tud keresni, akár mellékesbe is. Már ezek is lassan elkérnek egy százast tisztán. Ha majdnem minden hétvégén húzza szezonban, akkor nagy jó pénzt kereshet rendes munka mellett.


Vagy egy nagyobb zenekar roadja is lehetsz, mondjuk itt se árt, ha tudsz zenélni, pl nagyobb bandáknál ők állnak be a hangszerekkel.

2019. jún. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves #7es, ha jól értelmeztem, amit írtál, ez arról szól, hogy írok egy zenét, és oda adom valakinek, hogy énekelje el..

Köszönöm, és amúgy jó ötlet, de ha már írtam egy jó kis számot, inkább eléneklem!

Köszi mindenkinek, aki próbált segíteni!

#8as, ez se rossz ötlet... :D

Na, majd meglátjuk, mi lesz!

Kínos lenne valami olyannal foglalkozni egész életemben, amit nem is szeretek...

Az a baj, hogy tudom, hogy alapjáraton maga a tehetségem meg lenne hozzá, de későn jöttem rá, hogy ez vonz.

Szóval azért köszi!

2019. jún. 24. 15:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!