Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi motivál valakit arra, hogy...

Mi motivál valakit arra, hogy mindenáron állami szférában akarjon dolgozni a gyenge fizetés ellenére is és irtózik a multik gondolatától is?

Figyelt kérdés

2019. jún. 18. 03:07
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
76%

Részemről:


- A hétvégék biztosítottak pihenés szempontjából.

- Ha beteg vagyok, nem rúgnak ki.

- A fizetés is biztosabb.


Nem irtózom a versenyszférától, mivel onnan jöttem (nem multitól, de ennek nincs is jelentősége a kérdés szempontjából), viszont ott nem tudtam elhelyezkedni, sehova nem vettek fel még 5 éve. A közszféra "befogadott", így most már látom a kettő közötti különbséget. Ráadásul a közszférában hasonló bért kaptam, mint amit a versenypiacon megkereshettem volna.


5 év alatt sokat változott a helyzet, már a versenypiacon is jobban kereshetnék, és valószínűleg már fel is vennének (állítólag emberhiány van), de azóta itt is szépen nőtt a bérem, tehát kiegyenlített a verseny a két szféra között az én esetemben.


Minek is váltanék?

2019. jún. 18. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
64%

Ugyanúgy, mint az első. Annyi különbséggel, hogy én némileg kevsebbet keresek, de így is úgy érzem, hogy megérte a váltás. Sokkal nyugodtabb és egészségesebb vagyok. Korábban felzabált a stressz, állandóan hajtani kellett. Azért mentem el az állami szférába, mert nem versenyló vagyok, és meg kellene érni a nyugdíjat, meg tényleg, ha most reggel arra ébredek, hogy fosok, mint a bekerített partizán például, akkor az ne jelentsen problémát.

Nyilván vannak szuper állások a versenyszférában, de az államiban is. Csak azt olyan divat szidni.

2019. jún. 18. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
26%
Ti milyen horror munkahelyeket láttatok a versenyszférában, ahol kirúgnak, ha beteg vagy? Esetleg egy vidéki cipőgyárban 10 évvel ezelőtt, de én személyesen ilyet még nem tapasztaltam. Meg a fizetést sem értem, mitől stabilabb az állami? Egy multi soha nem fogja megengedni magának, hogy ne fizessen időben, leépítés meg van az állami cégeknél is.
2019. jún. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
32%

Az, hogy lusta/alkalmatlan ahhoz, hogy a versenyszférába dolgozzon.


Állami szférában alacsony a fizetés alacsony elvárásokért "kis pénz kis foci". Verseny szférába többet fizetnek, de több az elvárás is...

2019. jún. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
19%
A nevében is benne van: a versenyszférában verseny van nem csak a cégek, az alkalmazottak között is. Aki ezt nem bírja, kihullik, és elmegy Orbán se.ggét nyalni.
2019. jún. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
33%

Ahogy utolsò mondja.

A közszfèra a lusta emberek helye ahol alig kell doglozni es pènteken 13kor màr mehetsz haza.

2019. jún. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
31%
Sose rúgtak ki mert beteg voltam. Pedig volt olyan, mikor 2 hónapig dolgozni se tudtam menni. És nem rúgtak ki. Mondjuk a legjobb ember voltam.
2019. jún. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
29%
Nem azeretek dolgozni, meg tanulni se, az állami szférában nem is kell:)
2019. jún. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
16%
Az, hogy sokkal családiasabb, barátságosabb, emberibb, mint a kizsigereglő rabszolgatartó mocskos vadkapitalista magán cégek! FUJJ!
2019. jún. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
28%

Jah nagyon csalàdias,kapsz valami alamizsnàt amit fizunak hìvnak,abbòl nem lesz lakàsod,kocsid semmid sem.


Èrdekes sok ,,rabszolga" a multiknàl köszönik jòl vannak èppen mennek spanyol,olass tengerpartra.

2019. jún. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!