Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Azt utólag a NAV tudja ellenőr...

Azt utólag a NAV tudja ellenőrizni? Munkatársam ezért megvághatja az adóhatóság?

Figyelt kérdés
Munkatársam igényelte a munkahelyétől a bejárási támogatást (benzinköltség támogatás), de nem autóval jár be a munkahelyére, hanem ismerőse által ingyen és bérmentve. Na most ezért azt a pénzt amint a munkahelyünk neki benzinre adott ő tisztán zsebreteszi, mivel a munkáltató csak egy formanyomtatványt töltetett ki vele. Se forgalmit, se jogosítványt nem kért be másolás céljából. Ilyen esetben hogy ellenőrzik le, hogy ő tényleg autóval jár-e? Eltelik pár hónap, esetleg évek és utána a NAV ezt kideríti, hogy ő nem is használt autót a bejáráshoz és esetleg jogtalan haszonszerzés miatt feljelenti?
2019. jún. 19. 10:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

Munkatársad...ja... Mindig imádtam az ilyen kérdéseket, amelyben a barátom, munkatársam, ismerősöm stb.. szerepelt, de közben a kérdező maga az elkövető!


Amúgy ha kiderül , akkor kőkeményen megbüntetik, de miért derülne ki? Ha csak valaki nem jelent fel, akkor hogy derülhet ki?

2019. jún. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom mások milyen kérdéseket tesznek fel, de a kérdés a munkatársamról íródott. Őszintén szólva foglalkoztat a kérdés vajon megússza-e ezt vagy utólag megbüntethetik-e érte.
2019. jún. 19. 11:01
 3/11 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy megbüntetnék érte, de szerintem ezt ember nem tudja ellenőrizni, pláne évekre visszamenőleg. Gondolom, nincs megszabva, hogy kötelezően hol kell parkolnia. Innentől kezdve pedig mondhatja, hogy épp a szomszéd utcában parkol, ma a fiának/apjának a kocsijával jött, mert az övé rossz. Azt meg, hogy két hónapja hogyan érkezett munkába, szerintem lehetetlen bizonyítani.

Én is jártam így dolgozni közel egy évig. Volt diákigazolványom, így csak 1400 forit volt a bérletem, a cég predig utalt havi 5-6-7 ezer benzinpénzt. Sose kérdezte senki, hogy hogy járok be, jogsim se volt. Szerintem nem is kötelező, hogy ő vezessen, de lehet, hogy ebben tévedek. Legalábbis annál a cégnél is voltak páran, akik közösen, egy autóval jártak be, és mindegyikük felvette a benzinpénzt.

De tényleg érdekel, miből gondolod, hogy a NAV ezt utólag ki tudja deríteni.

2019. jún. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Munkába járásnál nem feltétel a saját autó. Akár az is lehetséges legálisan, hogy egy autóban négyen utaznak, és mind a négy kap.
2019. jún. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ez ilyen klasszik magyar dögöljön meg a szomszéd tehene is mentalitás.


Amúgy lebukhatna, de nem fog.

2019. jún. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
5, nem bukhat le, mert legális, amit csinál. Nem előírás az autó.
2019. jún. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az érdekesebb kérdés az, hogy téged miért érdekel, hogy a kollégád nem autóval jár, miközben felveszi a támogatást? Fel akarod jelenteni?
2019. jún. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Dehogyis akarom feljelenteni!!!
2019. jún. 19. 16:07
 9/11 anonim ***** válasza:
Valóban nem feltétel az autó. Ha ketten járnak ugyanoda egy autóval, mindketten kérhetik jogszerűen.
2019. jún. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nyugodtan kérhető, csak annyi, hogy ugyanakkor bérlet támogatás nem jár. Vagy vagy.
2019. jún. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!