Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahelyen muszáj megtartani...

Munkahelyen muszáj megtartani az ebédidőt?

Figyelt kérdés
Van közbe fél óra szünet de így 8 és fél óra a munkaidő 8 helyett.Én inkább hamarabb hazamennék,nem akarok ott ebédelni.Amúgy is kb 10 perc alatt megebédelek,minek tartanak ott emiatt fél órával tovább?

2019. jún. 19. 20:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Mert aláírtad a szerződést, amiben ez benne van.
2019. jún. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Igen. De ha nagyon nem akarsz ebédelni dolgozhatsz is az idő alatt. Csak elengedni nem fognak hamarabb.
2019. jún. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
8 órás munkaidő esetén a munkaadó köteles legalább 20 perc munkaközi szünetet biztosítani. Egyes munkaadók ezt az időt beleszámítják a napi munkaidőbe, mások nem.
2019. jún. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
44%

Na, ez egy jó kérdés!


Én is inkább az otthoni kajálást választanám. Munkahelyen amúgy sem lehet nyugodtan étkezni és nem is esik jól semmi meg macerás az egész ebédmegoldás.


De szerintem a Munka Törvénykönyve alapján muszáj megtartani, mert a kötelező idők elmulasztása/be nem tartása/tartatása bírságot róhat a munkáltatóra, ha kap hirtelen egy ellenőrzést a cég - például ezért, de van, aki ki sem bírná kaja nélkül a 8 órát és nehogy már a cég veszítsen 2 percet amíg a rabszolga bekapja menet közben a szendvicsét....


(U.i.: Egyébként a 8 órai munka is sok, bőven elég lenne napi hat, heti 4 napban!)

2019. jún. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

Nem lehet ezt így csinálni, hacsak a munkaszerződésed direktbe nem engedi meg, mivel:



Munka törvénykönyve

103. § (1) A munkavállaló részére, ha a beosztás szerinti napi munkaidő vagy a 107. § a) pont szerinti rendkívüli munkaidő tartama


a) a hat órát meghaladja, húsz perc,


b) a kilenc órát meghaladja, további huszonöt perc


munkaközi szünetet kell biztosítani.


86. §

(3) Nem munkaidő


a) – a készenléti jellegű munkakört kivéve – a munkaközi szünet

2019. jún. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

Dolgoztam olyan helyen, ahol én voltam az egyetlen, aki nem cigizett. A többieknek meg járt óránként 10 perc.

Én összeadtam és kerekítettem az időt, és 1 órával korábban elindultam haza. Egyből leüvöltötték a fejem, és hiába mondtam, hogy de én akkor is dolgoztam mikor a többiek, ez őket nem érdekelte.

Na onnantól én is kivettem a 10 perc cigiszünetet és netezem.

2019. jún. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen munka. Én dolgoztam olyan helyen, ahol kb nem ebédeltem, és 8 órát dolgoztam, senki nem szólt mikor leléptem. A mostani helyemen automatikusan vonnak minimum 20 percet, szóval akkor már kihasználom.
2019. jún. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%

Ahogy írták, ki kell adni a szünetet és nem számít a munkaidőbe.

Szerintem 8 órát étlen tölteni, ráadásul folyamatosan dolgozva lehetetlen és egészségtelen. Mindenkinek kell a szünet, ez a te érdeked. Ha nem akarsz, akkor ne egyél, de foglalkozz mással a munkán kívül.

Én sem dohányzom, de én is kimegyek a cigizőkkel 1-2 óránként, iszok egy kávét, nyújtózok. Nem csak dohányzásra jár óránként 5-10 perc szünet, arra használod, amire akarod. Ez a te érdeked, nem a munkáltatóé, élj vele.

2019. jún. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

De meg tudok enni egy szendvicset 5 perc alatt is.Azt meg kibírom 4-ig,hogy nem eszek nagy ebédet.Ebéd után tele hassal amúgy is elfáradok és nem megy a munka.

Es egy csomó időt elvesz ez,fél orával hanarabb itthon lennék

2019. jún. 19. 22:17
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne velünk beszéld meg, hanem a főnökkel.
2019. jún. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!