Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés

A kérdés

Munkahelyen muszáj megtartani az ebédidőt?

Van közbe fél óra szünet de így 8 és fél óra a munkaidő 8 helyett.Én inkább hamarabb hazamennék,nem akarok ott ebédelni.Amúgy is kb 10 perc alatt megebédelek,minek tartanak ott emiatt fél órával tovább?

Keress kérdéseket hasonló témában: ebédidő

jún. 19. 20:15  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Mert aláírtad a szerződést, amiben ez benne van.

A válasz 78%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/14Időpont jún. 19. 20:18 Privát üzenet
Igen. De ha nagyon nem akarsz ebédelni dolgozhatsz is az idő alatt. Csak elengedni nem fognak hamarabb.

A válasz 92%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/14Időpont jún. 19. 20:24 Privát üzenet
Kolompár Achillesz nevű felhasználó válasza:

8 órás munkaidő esetén a munkaadó köteles legalább 20 perc munkaközi szünetet biztosítani. Egyes munkaadók ezt az időt beleszámítják a napi munkaidőbe, mások nem.

A válasz 86%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/14Időpont jún. 19. 20:26 Privát üzenet

Na, ez egy jó kérdés!

Én is inkább az otthoni kajálást választanám. Munkahelyen amúgy sem lehet nyugodtan étkezni és nem is esik jól semmi meg macerás az egész ebédmegoldás.

De szerintem a Munka Törvénykönyve alapján muszáj megtartani, mert a kötelező idők elmulasztása/be nem tartása/tartatása bírságot róhat a munkáltatóra, ha kap hirtelen egy ellenőrzést a cég - például ezért, de van, aki ki sem bírná kaja nélkül a 8 órát és nehogy már a cég veszítsen 2 percet amíg a rabszolga bekapja menet közben a szendvicsét....

(U.i.: Egyébként a 8 órai munka is sok, bőven elég lenne napi hat, heti 4 napban!)

A válasz 40%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/14Időpont jún. 19. 20:27 Privát üzenet

Nem lehet ezt így csinálni, hacsak a munkaszerződésed direktbe nem engedi meg, mivel:

Munka törvénykönyve

103. § (1) A munkavállaló részére, ha a beosztás szerinti napi munkaidő vagy a 107. § a) pont szerinti rendkívüli munkaidő tartama

a) a hat órát meghaladja, húsz perc,

b) a kilenc órát meghaladja, további huszonöt perc

munkaközi szünetet kell biztosítani.

86. §

(3) Nem munkaidő

a) – a készenléti jellegű munkakört kivéve – a munkaközi szünet

A válasz 82%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/14Időpont jún. 19. 20:28 Privát üzenet

Dolgoztam olyan helyen, ahol én voltam az egyetlen, aki nem cigizett. A többieknek meg járt óránként 10 perc.

Én összeadtam és kerekítettem az időt, és 1 órával korábban elindultam haza. Egyből leüvöltötték a fejem, és hiába mondtam, hogy de én akkor is dolgoztam mikor a többiek, ez őket nem érdekelte.

Na onnantól én is kivettem a 10 perc cigiszünetet és netezem.

A válasz 69%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 48%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/14Időpont jún. 19. 20:34 Privát üzenet
Attól függ, milyen munka. Én dolgoztam olyan helyen, ahol kb nem ebédeltem, és 8 órát dolgoztam, senki nem szólt mikor leléptem. A mostani helyemen automatikusan vonnak minimum 20 percet, szóval akkor már kihasználom.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/14Időpont jún. 19. 21:01 Privát üzenet

Ahogy írták, ki kell adni a szünetet és nem számít a munkaidőbe.

Szerintem 8 órát étlen tölteni, ráadásul folyamatosan dolgozva lehetetlen és egészségtelen. Mindenkinek kell a szünet, ez a te érdeked. Ha nem akarsz, akkor ne egyél, de foglalkozz mással a munkán kívül.

Én sem dohányzom, de én is kimegyek a cigizőkkel 1-2 óránként, iszok egy kávét, nyújtózok. Nem csak dohányzásra jár óránként 5-10 perc szünet, arra használod, amire akarod. Ez a te érdeked, nem a munkáltatóé, élj vele.

A válasz 63%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/14Időpont jún. 19. 21:10 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

De meg tudok enni egy szendvicset 5 perc alatt is.Azt meg kibírom 4-ig,hogy nem eszek nagy ebédet.Ebéd után tele hassal amúgy is elfáradok és nem megy a munka.

Es egy csomó időt elvesz ez,fél orával hanarabb itthon lennék

# 9/14Időpont jún. 19. 22:17 Privát üzenet
Ne velünk beszéld meg, hanem a főnökkel.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/14Időpont jún. 19. 22:22 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogy szokták felmondani munkahelyen?
Próbaidő alatt felmondásnál mi van akkor, ha a főnök sosem szokott a munkahelyen lenni? Hogyan adjam át neki a felmondólevelet?
Új munkahelyen elfogadják, hogyha a próbaidő alatt előre kifizetett nyaralás miatt szabadságra megyek?
23 évesen nem kellene megragadni egy munkahelyen, ahol nem fejlődök szakmailag, ugye?
Mi számít manapság többet a munkáltatóknak, ha valaki a szakmájában szeretne dolgozni egy másik munkahelyen? A papír, vagy a munkatapasztalat?
Az lenne a problémám hogy egyszerűen nem tudok megtartani 1 munkahelyen meg nem is akarok mert olyan tetű főnökökbe meg munkatársak a futok bele hogy az hihetetlen. Ti mit csinálnátok a helyemben?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Karrier, fizetés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!