Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A valóságban mennyire szokott...

A valóságban mennyire szokott működni, hogy béremelést kapunk, ha egy másik cég "rálicitál" a jelenlegi fizetésünkre?

Figyelt kérdés

Nem vagyok annyira otthon a munkahelyváltásban, itt voltam gyakornok, utána pedig fel is vettek.Itt dolgozok 3 éve.


Gyakran unmotiváltnak érzem magam, kevesellem a fizetésemet.De, nem csak én, a cégnél jelentős a fluktuáció.Német multi, mérnöki munkakör.


Különösen, akkor voltam mérges, amikor megtudtam, hogy egy új teljesen kezdő,0 tapasztalattal rendelkezőt annyi alapbérrel vettek fel, mint ami nekem is van.


Én meg már letettem valamit az asztalra, több projektet is sikeresen zártam.



Alapvetően viszont, szeretek a cégnél, a kollégák jó fejek, viszont a bérem mennyisége zavar.



Hr portálokon olvastam, hogy ha pályázunk valahova és a pályázás pozitív eredménnyel zárul, akkor a "felmondási elbeszélgetéskor" a jelenlegi munkahely azt mondja, oké, akkor megadja a kívánt bérigényt, amennyit a másik cég fizetne.



Viszont, sok helyes olvasom, hogy mérnöki területen csak akkor tud az ember nagyobb bért kiharcolni, ha vált.



2019. jún. 21. 19:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan végzettséged van, hogy kellesz máshova akkor jelentkezel és megtudod.


Az igazán jó szakembereknek jelentkezni se kell hanem rájuk licitálnak.

2019. jún. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
94%
Kolleganőm 21 év után ment oda a főnökhöz hogy más helyen többet ajánlottak. A főnök erre csak annyit mondott akkor adja be a felmondást. Passz. 1 fillért fel nem ajánlott.
2019. jún. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Igaz nem mérnöki terület, hanem gazdasági. de amikor én akartam felmondani, akkor a főnököm ajánlott havi 50 ezerrel többet plusz egyszeri 600 ezres jutalmat egy év múlva. Maradtam. És nem multi.
2019. jún. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Négyszer mondtam fel, ebből egyetlen egyszer ajánlottak rá, a többi helyen csak lelki terror volt, hogy maradjak.
2019. jún. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
A helyedben én keresnék másikat és amikor már biztos ajánlat van a zsebemben, megbeszélném az illetékesekkel.
2019. jún. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Vodafonelive ***** válasza:
81%

Ez sajnos igaz pl. vidéken a gyártósori üzemekben is.

Mérnöki területen kis cégeknél szokott ilyen előfordulni, hogy megdobják a fizetésedet, cserébe meg maradj ott. Persze nem mindenhol jellemző, de próbálgatni kell.

2019. jún. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 4 multinál fordultam meg eddig, soha sehol nem próbáltak rálicitálni a béremre, amikor közöltem, hogy kaptam más cégtől ajánlatot. Igaz nem is nagyon akartam soha maradni.


Neked is ezt javaslom, igazán jó deal-t kb. csak munkahelyváltással lehet elérni.

2019. jún. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Írnál konkrét összeget, hogy mit tartasz kevésnek?


"Különösen, akkor voltam mérges, amikor megtudtam, hogy egy új teljesen kezdő,0 tapasztalattal rendelkezőt annyi alapbérrel vettek fel, mint ami nekem is van."


És még akkor milyen mérges lennél, ha megtudnád, hogy a kezdőt többért veszik fel, mint amit te kapsz. Nálunk például gyanúsan ez a helyzet.

2019. jún. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%

Èn kis cègnèl keveselltem a fizut, meg a szürke bejelentèst nehezmènyeztem, mèrnöki terület. Jeleztem, mondta a főnök hogy egy èv múlva meglátjuk, meg ennyit tud adni, sok a kiadás, így is többet ad mint a konkurencia stb. Az első helyre ahova jelentkeztem felvettek, bejelentett bèr +200%, nettó +30%. Na hirtelen az előző helyen, mindent megmozgatva ès feláldozva meg tudták volna adni, sőt ráígèrtek. Nem maradtam, rossz lett volna a szájíz.


Szóval ígyis úgyis elèrtem volna az emelèst, de nekem tisztább volt váltani. Hozzáteszem hiány van a szakmámban, vidèk, ès nagyon nehèz szakembert találni.

2019. jún. 22. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Gazdasági területen nekem bejött. Jóval magasabb bért megadtak, és elő is léptettek. Persze ehhez kell, hogy valamilyen szinten kulcsszereplő legyél, azaz neheze(bbe)n pótolható, vagy legyen bizonyítva nekik, hogy megéri itt tartaniuk téged.
2019. jún. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!