Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Manapság megéri pszichológusna...

Manapság megéri pszichológusnak menni?

Figyelt kérdés

2019. jún. 22. 23:04
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
nem
2019. jún. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Az összes olyan terület, ahol emberekkel kell foglalkozni, gyógyítani, segíteni őket, hivatás. Valószínűleg engem idén fel fognak venni pszichológiára és pont olyan területen képzelem el magam, ahol a fizetés egyáltalán nem kecsegtető. Engem nem a pénz motivál. De egyébként bármilyen szakról is beszélünk, az ember szerintem sose lehet igazán jó abban, amit a jövőbeli magas fizetés reményében választ. Úgy pedig egyrészt nem is élvezi amit csinál, másrészt az anyagi elvárások sem hozzák be a hozzájuk fűzött reményt.


Magánpraxisban jól lehet keresni, de addig kemény munkával lehet eljutni, szóval, ha a pénz miatt lennél pszichológus, akkor inkább ne legyél.

2019. jún. 23. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Magánpraxisban 8-10 ezer egy jó pszichológus óradíja. Szóval több mint valószínű, hogy nem 150 ezer forintból nyomorog havonta. Mondjuk nem vitatom, hogy sokat tanult, meg dolgozik a pénzért. De igaza van annak a válaszolónak, aki szerint ez is elsősorban egy hivatás, és azért nem csak annyiból áll a dolog, hogy egyből jól menő magán pszichológus leszel.
2019. jún. 23. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%
Anyagilag nem
2019. jún. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ, mit értesz a "megéri" alatt? Kinek mi... Ha jól fizető szakmát akarsz, menj el villamosmérnöknek, ne pszochológusnak. Ha az embereken akarsz segíteni, akkor megéri pszichológusnak menned.
2019. jún. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen. 3 éve végeztem és határozottan igen.

A főállásom állami cég, hát az nem sokat hoz, de imádom a munkát és nagyon jó kapcsolat építésre. Ezen kívül folyamatosan részt veszek eu-s projektekben, amik elég sokat hoznak és mellette még magánt is vállalok, sőt időnként egy kollégámmal tréninget is tartok. Többet keresek így mint az IT szektorban dolgozó férjem, szóval képzelheted.

Pszichológusként akkor éri meg anyagilag, ha élelmes és kreatív vagy. Nagyon sok a lehetőség, nem kell egy munkánál leragadni.

Maga a munka miatt akkor éri meg, ha tényleg van erre affinitásod akár klinikai, akár munkapszichológia, akár bármilyen más téren a pszichológián belül.

2019. jún. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És ha nem vagyok eleve gazdag, akkor ki tudom termelni a terapeutai végzettséget is?
2019. jún. 24. 19:26
 8/8 anonim ***** válasza:

6. vagyok

Mit értesz pontosan terapeuta alatt? Klinikai szakpszichológust mint terapeutát? vagy pár és családterapeutát? Árban nem mindegy, mert az egyik 4 éves szakpszichológusi képzés, a másik meg csak egy 2 éves képesítés. Tehát árban más.

Az alap és mesterdiplomám semmibe nem került, a szakképzés sokba, de azt már munka mellett csinálod, így ha mint írtam élelmes vagy és nem állsz meg simán egy állami főállásnál, hanem építed a kapcsolatokat és/vagy magánozol, akkor ki lehet fizetni belőle,főleg, hogy nem egyszerre kell.

Van sok olyan pszichológus kollégám, aki megáll egy állásnál és jól érzi magát 150.000 forint körül, nem kell mindent bevállalnod, vannak nyugis melók is. De ha fontosak az anyagiak akkor lehetőséget mindig tudsz találni. (legalább is remélem, mert én mindig tudtam, de tudom, hogy nem mindenki ilyen)

2019. jún. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!