Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy juthatok hozza a fizetese...

Hogy juthatok hozza a fizetesemhez?

Figyelt kérdés

Hetfon (jun. 17en) a ceg az ujakat elbocsajtotta, azt mondtak 5 napon belul kifizetnek. Ket reszbe kapom a penzt boritekban illetve utalassal. A heten pentekig meg nem kaptsm meg szoval holnap hetfon mar illene ha megkapnam. A ceg a csod szelen all es a kifizetesek is eleg nehezkesek voltak a honapban 10ig kellett volna kapjak es 13an kaptam.

Attol felek hogy holnap ha felhivom oket hogy itt az ideje ugyanugy azt mondjak hogy majd szolnak meg nincs penz.... ebben az esetben mit csinalhatok?

Nekem a penzemre szuksegem van. Es azt igertek 5 napon belul kifizetnek.



2019. jún. 23. 19:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%

A fizetés, és a munka NEM "azt ígérték" alapon működik.


Nyilván volt szerződésed, igaz?

Amiben le voltak fektetve hivatalosan ezek a kérdések: munkaidő, bérfizetés napja, munkavégzés helye?


Az elbocsátás utáni kifizetés SEM "majd szólnak" alapon működik, hanem vagy a felmondásban szereplőú módon, vagy a törvényi előírásoknak megfelelően 5 napon belül.

2019. jún. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Az 5 nap az 5 MUNKANAP. Ha hétfőn bocsátottak el, akkor kedd, szerda, csütörtök, péntek - ez 4 nap - és hétfő még csak az 5.-ik nap. Ha még szerda, csütörtökön sem kapod meg a pénzt, akkor hívd fel őket - holnap még felesleges. Jó esélylel kedd reggel lesz a számládon a pénz - ha hétfőn utalnak.


Amúgy meg nem értelek: azt írod, szükséged van a pénzre - de közben aztt is írod, hogy 13-án fizettek - hát akkor 10 napja kaptól fizetést - már csak nem fogyott el..

Ha nem bocsátottak volna el, akkor csak következő hónap 10-én kapnál pénzt (jó, tudom, nyilván attól félsz, hogy nem fizetnek ki)

2019. jún. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Es a kilepo papirok illetve a boritekos penz? Azzal is varnom kene?

Majus honapra a fizetes ugy volt hogy 5.en kaptuk a boritekot, es 7.en kapta majdnem mindenki az utalast. Mikor kerdeztuk 11.en a penzugyist hogy mizu azt mondta hogy hat 10ig kellett volna megkapjuk. Mint kiderult a konyvelo “elfelejtett beirni” ezert paran nem kaptuk meg a penzunket. Masfel honapot toltottem ezen a helyen. Ja es mikor 3 napot beteg. Voltam tappenz helyett is szabira irt be...

2019. jún. 23. 20:13
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A borítékra szerintem keresztet vethetsz. Azt munkaügyi perben sem tudod követelni, nyilván nincs róla semmi papír.


A többit ha nem kapod meg, bejelentheted a munkaügyi hatóságnál, és kivizsgálják. Ez még nem per, ingyen van, online meg lehet tenni a bejelentést, nem tart tovább, mint itt kiírni egy kérdést.

2019. jún. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

Igaz en nem kaptam rola papirt de mindig mikor atvettem a boritekot le kellett szamoljam es ki kellett toltenem egy papirkat

2019. jún. 23. 21:08
 6/12 anonim ***** válasza:

Azok a kis papírkák a borítékkal hidd el nem a cégnél vannak tárolva, már ha pénzosztás után nincsenek egyből ledarálva...

Az utalt bérre számíthatsz egyedül, szerintem ma. A kilépő papírok miatt pedig érdemes megejteni egy telefont, hogy mikor mehetsz be érte.

Az a szabadság a betegséged idején nem betegszabadságként van felüntetve?

2019. jún. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Valamit nem értek, ha másfél hónapja vagy ott, április végén május elején kezdhettél. Az áprilisi béred május elején kellett hogy kapjad. Egyszer azt írod, hogy a hónapban 10 helyett 13án jött a bér vagyis a májusi béred akkor kaptad meg, utána meg azt írod, hogy a májusi bér 5én és 7én lett kifizetve. Akkor 11én mit vártál? Na most akkor mi az igaz? A munkabért mindig utólag adják.
2019. jún. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Majus elejen kezdtem. 4 orara voltam bejelentve mint kiderult en errol nem tudtam sose dolgoztam igy nincs teljes tb ellatas es nincs nyugdij jarulek.

A fizetesem minden ho 10-ig kellett volna jojjon ebben az esetben jun 10ig.

A fizetetesemet 2 reszben kaptam a 4 oras bejelentes utan utalva kaptam a maradekot boritekban 180 volt a fizetesem es brutto 97500 volt az alap fizu.

A boritekot megkaptam 5en az utalas viszont 10 helyett 13an jott meg ugy hogy 11en jeleztem hogy meg nem kaptam utalast.

4 orara voltam bejelentve de 9-17.30ig dolgoztam hetfotol pentekig.

Ennyi az egesz mar felvilagosultam, ha munkaugyi pert inditanek akkor azonnal megnyernem. Viszont nekem se energiam se idom nincs ilyennel foglalkozni az utalas ma megtortent ma vagy holnap megerkezik. A papiromert jovoheten megyek be mert kitalaltak a boritekot csak akkor kapom meg amikor a tobbiek. Es mivel a boritekot tok feketen kapom valoban orulhetek ha egyaltalan megkapom. Koszobom a valaszokat.

2019. jún. 24. 13:54
 9/12 anonim ***** válasza:
Odaáig olvastam hogy "borítékban". Na az ilyen fityfütyi cégektől ne várd, csak azt, amire be voltál jelentve, a többi RIP.
2019. jún. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Így jár aki adót csal.

Őszintén szólva, baromira megérdemelted, ha ebbe önszántadból belementél.

2019. jún. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!