Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet az, hogy eddig még...

Hogy lehet az, hogy eddig még 1 allasinterjúm sem sikerült?

Figyelt kérdés
KB. 1,5 éve keresek már állást, 20-as éveimben járó nő vagyok. Egyetemre jártam nyelvi szakra, de a diplomám még nincs meg, viszont tudok tenni érte, hogy meglegyen még utólag is. Ebből következik, hogy nyelveket is beszélek. Viszont a 1,5 év alatt egyszer sem sikerült bejutnom olyan pozíciókra, ami tényleg az én szintem lett volna és illett volna a tudásomhoz, pedig elég sok interjún voltam. A múltkor pl. egy olyan cégnél, ahol olyan dolgokat kellene csinálni, amikben segítettem már ismerőseimnek alapszinten, tehát úgy érzem, hogy simán el tudtam volna indulni ebbe az irányba. És egyébként Budapesten keresek leginkább, ahol elvileg kellene legyen lehetőség. Mit csinálok rosszul, hol rontom el?

2019. jún. 26. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Akkor van egy érettségid és egy nyelvtudásod. Idegennyelvű call centerbe jelentkeztél már? Amíg nincs meg a diplomád nem veszik figyelembe sehol, csak elmondhatod, hogy x évet tanulással töltöttél.

Vagy túllövöd magad és jobbnak gondolod magad, mint az átlag, vagy eleve rosszul van megírva az önéletrajzod. Mivel nyelvetbeszélő érettségizett emberből nagyon sok van, így az érettségit igénylő munkákra is sokan fognak jelentkezni. Ezt is figyelembe kell venned.

2019. jún. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Valamit rosszul csinálsz, mert a most államvizsgázó lányom három helyre jelentkezett, és mind a háromra felvették. Pedig a szociológia nem az a szak, ami után kapkodnak. Ha gondolod, kettőt neked ad, ha választott.
2019. jún. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha akarod nev nélkül persze szivesen megnezem a cvd
2019. jún. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 kpe válasza:
Én is ugyanebben a helyzetben vagyok lassan másfél éve,csak 29 éves férfi vagyok. Az a helyzet nálam,hogy nem sok helyen dolgoztam eddig. Voltam pár évet közmunkán,meg 3 hónapot irodai munkában. Sehova nem vesznek fel,mert nincs gyakorlatom,vagy megfelelő képesítésem. Olyan helyekre adom be többnyire,ahova sokan jelentkeznek. Nincsen diplomám,meg magas képesítésem. Van érettségim,2 okj képzésem: informatikai hálózattelepítő,ügyintéző titkár.Van targonca vezető képesítésem,csak nincs meg az engedélyem.Én Baranya megyében élek,itt nagyon nehéz ismerettség nélkül elhelyezkedni. Messzebre meg nem tudnék elmenni,mert nincs pénzem. Nem tudom mitévő legyek.
2019. jún. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez, egyetemsita vagyok és egyetlen egy munkahelyre sem vettek fel, pedig járom az interjúkat már 1 éve folyamatosan. Nyelvtudás senkit nem érdekel, ma már mindenki felsőfokon beszél angolul, tanulmányok szintén nem érdekelnek senkit. Az még hagyján, hogy gyakornoknak nem vesznek fel (ingyen sem!), de a legutolsó tescos meg mekis diákmunkára sem... úgyhogy én mostanában döntöttem el, hogy feladom, befejezem az egyetemet és majd egy diplomával nekiugrok újra, de mivel akkor meg a tapasztalat hiánya lesz a baj, azért nem fog sikerülni. Ez egy ilyen ördögi kör, az ember karrierje derékbatörik már egyetemistaként. Ha lett volna egy kis eszem elmegyek szakmunkásnak, nem kezdem el a jogot....
2019. jún. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!