Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezek a programozó képzések...

Ezek a programozó képzések tényleg érnek valamit? Nem átverések?

Figyelt kérdés

[link]


Én gazdaságinformatikus hallgató vagyok, ezért figyeltem fel rá, de van 1-2 kérdésem:

* mi van ha valaki nagy arccal eldönti, hogy ő programozó lesz, aztán nem lesz képes elvégezni a tréninget? Varázsol magának egy 1,5-3 milliós adósságot az iskola meg röhög a markába? Vagy van előzetes képességfelmérés?


* Fél év alatt mégis, hogy a fenébe lehet normálisan megtanulni programozni?


* Egy alibi, nemdiplomás adó képzéssel hogy garantálhatnak milliós fizetést? Nem képmutatás ez? Komolyabb munkakörökbe alapfeltétel a mérnökdiploma.


Azért érdekelne ez a dolog, mert alapvetően nem vagyok jó programozásból, de infós hallgatóként ha ilyen lazán dobálják az emberekhez ezeket a programozói képzéseket, akkor én is szívesen megpróbálnám, mert az egyetemi programozás oktatás nálunk a 0-val volt egyenrangú (hamarosan végzős leszek de nulla szakmai tapasztalatom van).



2019. jún. 26. 16:46
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Kamu az egész.
2019. jún. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%

"ha ilyen lazán dobálják az emberekhez ezeket a programozói képzéseket"


Ha van sokszazezred, amit ugyanilyen lazan hozzajukdobalnal, akkor egy probat meger. De ha onkepzes nem megy, nem neked valo ez a palya. Tovabba, nem biztos, hogy gazdasaginformatokus tanonckent muszaj a full-os programozosdit eroltetni, van kereslet "gazdasaginformatikusra" is, aki pl. SQL meg valami szkriptnyelvet ismer...

2019. jún. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%
Altalaban tobbet ernek mint az egyetemek
2019. jún. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%

Nehogy elhidd, amit a hármas ír :D

Annyira menők, hogy az Indexen fizetett cikkekkel nyomulnak :)

2019. jún. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Aki itt vegez az altalaban nem predikal a, diploma ellwn, viszont forditva...
2019. jún. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%
De hát te pont azt csinálod...
2019. jún. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen kiirtam egy provokáló kerdest, ja nrm:)
2019. jún. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%

"Aki itt vegez az altalaban nem predikal a, diploma ellwn, viszont forditva..."


Ja nem

2019. jún. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Van több ismerősöm (még kollégám is), aki ilyet végzett. Mindegyiknek lett vele munkája, persze ez benne a biznisz, hogy kezdetben az iskola közvetít ki cégekhez dolgozni, viszonylag alacsony bérért, ami gondolom azért (is) alacsony, mert jutelékot vonnak le belőle.

1-2 év munkatapasztalat után pedig már nincs lényegi nehézséget munkahelyet váltani tapasztalattal a hátad mögött.

2019. jún. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Te nem teted meg, de én besorszámozom a válaszokat, hogy lásd melyiket mire írom.

1. Amikor a saját pénzeddel játszol, akkor sokkal többet fektetsz bele. Ezek a képzések nem olyan nehezek, hogy ne lehessen elvégezni, főleg ha tudod, hogy mennyi pénz van benne.

Elméletben nyilván lehetséges, hogy valaki adósságot halmoz fel eredmény nélkül.

Képességfelmérés szerintem nem mindenhol van, bár el tudom képzelni, hogy valahol a matematikai képességek miatt tesztet töltenek ki, ilyenről már hallottam.

2. Úgy, hogy specifikusan egy területre mennek. Ezek a helyek nem simán programozni tanítanak meg, hanem kizárólag egy konkrét nyelvre, annak sajátosságaira, mivel cégeknek képzik az embereket. Szóval nem kapsz jó szemlélet módot, csak olyan tudást, hogy képes legyél a cégnek dolgozni. Felfoghatod betanító félévnek is.

Ez nyilván kevesebbet ad, mint egy diploma.

3. A komolyabb munkakörökbe tényleg kell, viszont nagyon angy a munkaerőhiány és nem csak diplomás, magasan képzett programozók kellenek. Kellenek az informatikai "szakmunkások" is. Ezek nem elssorban a fejlesztést végzik, hanem ennél egyszerűbb feladatokat. Például egy cég nem fizetne annyit, amennyiért egy diplomás dolgozna a cégnek, ha a cég annyit szeretne, hogy már létező kódokat ollózzon össze a programozó. Azok olyan feladatokat, amihez csak érteni kell a kódokat, de nem kell diploma.

A fizetés pedig elképzelhető, bár erre nem vennék mérget. Nyilván számít az is, hogy mennyire képzi magát az ember egy ilyen munkahelyen.


Azt viszont érdemes megjegyezni, hogy ezeknek ak épzéseknek nem sok közük van a gazd.infos irányhoz. Így gyakorlatilag még szakterületet is váltanál, szóval ha tényleg gondolkozol rajta, akkor jól gondold meg.

2019. júl. 1. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!