Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetséges, hogy végleg...

Lehetséges, hogy végleg tönkretettem a karrieremet? Létezik olyan, hogy valaki kiessen egy szakmából és teljesen újat kell tanulnia?

Figyelt kérdés
19 évesen szereztem meg egy informatikai hálózattelepítő és üzemeltetői képzést. Aztán mérnökinformatikus képzésre jelentkeztem amit nem fejeztem be, mert nehezen boldogultam, ezért gazdaságinformatikára váltottam. Most 26 vagyok, és jelenleg semmi szakmai tapasztalatom sincs, egy percet nem dolgoztam a megszerzett OKJ-s szakmámban és az egyetemi gyakorlatomat is alibi helyen végeztem el, ahol szintén semmit nem tanultam 2 hónapig (pedig most lett volna végre motivációm). Ráadásul nem is szeretem ezt a szakterületet. Ősszel végeznék szerencsés esetben, de szeretnék végre szakmai tapasztalatra szert tenni az OKJ-s végzettségemben, mert egyedül az volt számomra szimpatikus az informatika területén (programozni utálok és a gazdasági dolgokhoz sem úgy értek, mint egy közgazdász). De ennyi év kieséssel van még esélyem elhelyezkedni hálózattelepítőként vagy próbáljam erőltetni azt amit nem szeretek az informatikában (szoftverfejlesztés), amíg még egyetemista vagyok? De ráadásul a HR-esek így már lehet mindenhol megbélyegeznek, mert nincs szakmai tapasztalatom ennyi idősen. Szerintetek elcsesztem a karrieremet és inkább tanuljak egy teljesen más területen? Vagy van még innen visszaút? Ha van valami jó tanácsotok akkor szívesen meghallgatnám.

2019. jún. 26. 20:54
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Mi lenne ha jelentkeznél néhány állásra, aztán 10 sikertelen állásinterjú után megkérdeznéd megint?
2019. jún. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Miért nem szeretsz programozni?
2019. jún. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"Mi lenne ha jelentkeznél néhány állásra, aztán 10 sikertelen állásinterjú után megkérdeznéd megint?"


Tulajdonképpen HR-es szemszögből szerettem volna választ kapni a problémámra. Lehet rosszul is tettem fel a kérdést.


"Miért nem szeretsz programozni?"


Mert nincs meg hozzá az algoritmikus gondolkodásmódon, számomra komplex és idegőrlő illetve precíz sem vagyok a részletek terén, ami programozásnál azért elég lényeges, hogy legalább lefusson hiba nélkül.

2019. jún. 26. 21:56
 4/8 gooku ***** válasza:
100%

A fenti Válaszolók kérdései bennem is megfogalmazódtak, de hogy megpróbáljak a kérdésedre válaszolni, leírom a következőt:

Ha van ötleted, hogy mi lenne az, amire váltanál, akkor érdemes lehet. Egyéb esetben nem.

Mindemellett fontos tényező, hogy van-e már CCNA-d, hisz írtad hogy egyedül a hálózat téma érdekes Számodra. Meg például az, hogy mennyire vagy jó matekból. Most ennyi jut eszembe, de az a lényeg, hogy hogyha erre a 2 kérdésre az a válaszod, hogy igen, és nagyon jó, akkor valószínűleg nem érdemes váltanod.

Remélem, nem állok ilyen döntés elé 7 év múlva, se később.

Már bocsi :(


19/F

2019. jún. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 gooku ***** válasza:

#4 vagyok.

Most látom, hogy HR-es szemszögből szeretnél választ kapni a problémádra.

A munkatapasztalatok nagyon fontosak, de erről jutott eszembe a nyelvismeret is. Esetleg az utóbbival kompenzálhatnád az előbbi hiányát. Sajnos most jobb ötletem nincs.

2019. jún. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Menj gyakornoknak. Akár olyan helyre is ahol keveset fizetnek. Ha lesz mondjuk 1 év tapasztalatod akkor könnyebb lesz utána munkát találni szakmán belül.
2019. jún. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Van egy haverom ő erdésznek tanult és dolgozott is évekig a szakmájában, majd váltott egy hálózatépítő céghez. Úgy, hogy előtte semmi, de tényleg szinte semmi köze nem volt az informatikához.

Egy másik ismerős rendszergazda OKJ-t végzett és ő is hálózatépítőként el tudott helyezkedni, pedig neki sem volt sok köze a témához.

Annyit tudok mondani, hogy jelentkezz! Ez olyan szakma, amit a gyakorlatban ki fogsz tudni tanulni, főleg ha még valamilyen előképzettséged is van hozzá.

2019. jún. 27. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindenki volt kezdő, ezt a HResek is tudják, meg a főnökök is. Nem szégyen, ha nem csilliárdokat akarsz azonnal keresni, akkor fel fognak venni.
2019. jún. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!