Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ért valaki a német munka...

Ért valaki a német munka törvényekhez?

Figyelt kérdés
Szóval a story a következő Németországba dolgozom és a szeretnék felmondási a munka helyemen 2 hét után mivel olyan gyárba jöttem ahol a műszakomban 8 ember üllt összesen 123 évet. Viszont a szerződésben a próba idő alatt is van felmondási idő ami 2 hét. Én nem akarom ezt kivárni de azt mondták, ha nem várom ki akkor kell fizessek 500 eurót. A szerződésben amit adtak nincs szó ilyenről. A volt munkahelyemen magyarba ami egy gsm volt bele volt írva ha csak úgy lelépek akkor a tulaj kérhet kártérítést a kiesett forgalom miatt, de itt ilyenről egy betű sincsen. Meg eddig 50 órát dolgoztam nettó 6,6 euróba. Tehát az érdekel hogy ez tényleg igaz lehet e vagy van e ilyen jogszabály, hogy nekem kötelező fizetnem vagy milyen alapon követelhet ezt? Szerződésem erre vonatkozó részét berakom a válaszban. Köszönöm a segítséget előre is.

2019. jún. 27. 23:48
 1/6 A kérdező kommentje:
2019. jún. 27. 23:54
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

" Viszont a szerződésben a próba idő alatt is van felmondási idő ami 2 hét. "


Tehát benne van a szerződésedben, hogy 2 hét a felmondási idő. Német vagy magyar törvény, teljesen mindegy, ha nem töltöd le a felmondási időt, akkor igen, követelhetik a pénzt - szerződésszegés, elmaradt haszon, stb címén. És a németek nem veszik ám olyan lazán ezeket a dolgokat, mint itt Magyarországon, hogy jól van, menjen, aztán "legalább megszabadultunk tőle" - hanem szigorúan betartják a szerződésben levő dolgokat.

2019. jún. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezt en is megerositem. Jottem el egy nemet munkakozvetitotol felmondasi ido be nem tartasaval, vontak is a fizumbol buntetest. Akkor meg balf..sz voltam, mostmar tudom: teljesen jogszeru es szabalyos.
2019. jún. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

A § 622 Abs. 3 BGB (német Ptk. megfelelője) törvény szerint a próbaidő alatt a felmondási idő két hét. Addig érvényes a szerződés, tehát be kell menni dolgozni. Ha nem mész be, akkor szerződést szegsz. A fizetésedet erre az időre nyilván akkor nem kapod meg (ez számításaim szerint 10 napra, napi 8 órával 528 EUR). Kártérítést a munkáltató a munka megtagadásával járó kárért kérhet, a kárt viszont vita esetén a munkaügyi bíróság előtt bizonyítania és számszerűsítenie kell, ami nem mindig egyszerű.


Véleményem szerint írásban egyértelművé kellene tenned, hogy bizonytalanságban-veszélyben érzed magad a munkakörülmények miatt, ezért mondasz fel (írásban tedd!). Kérdés persze, hogy miért ültek azok a jómadarak.


Nem szabad megfeledkezni még a neked járó szabadságról, ami bár csak a próbaidő letelte után jár teljes mértékben, de felmondás esetén időarányosan jár, amire jogod van. Tehát ennyivel is lerövidítheted a felmondási időt.


Nem találtam róla precíz infót, de szerintem a felmondási idő alatt is lehetsz beteg, amire jár a betegszabadság és a táppénz. Véleményem szerint ezzel nem hosszabbodik meg a felmondási idő.

2019. júl. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Gyilkosság miatt, némi erőszak, súlyos testi sértés, kábítószer kereskedelem, védelmi pénzek meg van egy faszi aki valami 70 házat tört fel.
2019. júl. 1. 18:46
 6/6 A kérdező kommentje:
*Nemi erőszak
2019. júl. 1. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!