Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Első munkanap/munkahétről...

Első munkanap/munkahétről tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sok tanács van fenn a neten -és nem is főként általános tanácsokat- várok most itt, hanem tapasztalatokat, esetleg visszagondolva te mit csinálnál másképp?


Rólam tudni kell hogy teljes mértékben pályakezdő vagyok -tehát abszolút nem voltam még sehol munkában-.


Illetve még azt kell tudni, hogy egy nagy céghez jelentkeztem és olyan munkám lenne ami kezdetnek nem rosz -de a szívem mélyén nem ezt szeretném csinálni hosszútávon-

Ezt hogy tudom kiküszöbölni, hogy ne látszon rajtam?


Mondhatnátok, hogy akkor nem kellett volna oda jelentkeznen, de végülis megtettem mivel nagy cégről van szó idővel (1-2-3 év) lehet hogy olyan területre tennének amit tényleg szeretnék csinálni...


Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. jún. 28. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Életem első igazi (nem diák munkás) munkahelyén először nem éreztem jól magam. Valahogy nyomasztott, hogy ez egy igazi munkahely. Úgy éreztem bizonyítanom kell, miközben teljesen tapasztalatlan vagyok. Bénának éreztem magam. A munkát sem szerettem igazán. Aztán szépen beletanultam, idővel új feladatokat kaptam, amiket már jobban szerettem. Szóval idő kell. Ha nem is tetszik elsőre, akkor se keseredj el.
2019. jún. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%
első munkanapomon rádöbbentem hogy mindenkit csak a saját érdekei érdeklik. Főnök megbízta pistabát hogy tanítson be, de ő nem csinált semmi, minden kérdésemre "ezt tudnod kéne" volt a válasz.
2019. jún. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig túlizgultam, féltem, hogy kevés vagyok ehhez. Aztán persze kiderült, hogy jó vagyok benne.

Nem vagyok nagyszájú, sem visszahúzódó, az a típus vagyok, aki bárkivel elbeszélget, így beilleszkedési gondom sosem volt. Persze volt, hogy valakivel utáltuk egymást, de az nem az én hibám volt, menopauzás hisztis vén bánya volt :)


Ne látsszon rajtad, hogy be vagy tojva, legyél magabiztos, ha nem tudsz valamit, kérdezz. Nem lehet nagy gond, ez csak egy munkahely.

2019. jún. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nehèz volt egy èvek óta együtt dolgozó kemènymagba beilleszkedni. Sokszor oda-oda szúrtak, elutasítók voltak. Aztán egyesèvel sikerült barátkozni velük, vègül kb befogadtak. Èrdeklődj, beszèlgess, de ne túl nyomulósan. Ne nyalizz, de lègy nyitott, kèrdezz, menj a munka elè. Ha èpp nincs dolgod, ne ülj magad elè nèzve, kèrdezd meg miben tudsz segíteni. Hajrá, mindenki volt kezdő, az is, aki beszólogat vagy lenèz. Ne vedd a szívedre.
2019. jún. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!