Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri okj-s képzésen villanys...

Megéri okj-s képzésen villanyszerelő szakmát tanulni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 26 évesen több év munka után úgy döntöttem a kezembe veszem a sorsom és nem robotolok többet gyárban. Mindig is foglalkoztatott a villanyszerelés , de eddig még nem volt szerencsém hozzá. Ha a képzés elvégzése alatt járnék valakinek segíteni akinek ez is a szakmája mire elvégzem és meglesz róla a papírom bele szeretnék vágni saját vállalkozásba . Ez mennyire lehet reális cél? Mert ott magamnak keresem a pénzt és ahogy hallottam rengeteg munka van és még a leghitványabb szerelők is vastagra tömik a zsebüket. A maszek szakik tudomásom szerint simán belapátolnak havi 1 milliót is. Nyílván ez a kereseti lehetőség ami vonzó illetve ,hogy nem egy gyárban vagy irodában a négy fal közt kell megőszülnie az embernek hanem folyamatosan megy és minden nap más. Rengetegszer hallottam már ,hogy 5 perces kis munkákért elkérnek 10-15 ezer forintokat. Természetesen normál háztartásokkal szeretnék foglalkozni és náluk “maszekolni” , nem pedig nagy cégeknek bedolgozni stb... mennyire van ennek a tervemnek jövője? Igazak lehetnek amiket hallottam? Jelenleg eléggé motivált vagyok ,hogy ezzel foglalkozzak
2019. jún. 28. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Milliomos leszel hamat
2019. jún. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Azt vedd figyelembe miután kikerültél a képzésről, 3 év tapasztalat minimum kell hogy önállóan nagyobb munkákat meg tudj csinálni, 3 év egy jó mester/cég mellett, képességektől függően, ha a rövidebb sulit is választod ez alsó hangon is 4 év mire valami rádragad, és nem leszel életveszélyes. Pláne ha eddig nem sok közöd volt az elektromossághoz, pl egy elektroműszerész könnyebben képzi át magát erre mint egy pék vagy pincér, vagy egy szalag munkás. Új építésű házakat, lakásokat kell bevállalni lakossági szinten hogy meg is tudj élni, ha marad rá időd, de ezeket manapság sem dobálják csak úgy az ember után, kell az ismeretség és a rutin. Vannak tisztább, fizikailag könnyebb ágazatai a villanyszerelésnek az épületvillamosságon kívül de arra jobban rá kéne gyúrni.
2019. júl. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Villanybojler bekötésnél nagyon figyelj oda!!!! Gondatlan emberölés is lehet belölle.
2019. júl. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Nem éri meg, lóf... tudást sem adnak át.

Ha el akarsz kezdeni dolgozni benne, ugyanúgy a 0-ról kezded.

2019. júl. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Anyagilag tényleg megéri, keresett szakma. Viszont a kategóriájában a legnehezebbek között van, végzés után több év munka kell, mire tényleg érteni is fogsz hozzá.
2019. júl. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!