Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Így soha nem fogok tudni...

Így soha nem fogok tudni elmenni diákmunkára, hol vagy mit keressek?

Figyelt kérdés
Ez a nyár egyéb elfoglaltságok miatt ki is esik (egyedül augusztusban érek rá), tehát ez most nem probléma. Viszont szeretnék majd dolgozni, csak elképzelni nem tudom, hogy mégis mit és hol vagy egyáltalán hogyan tudnám majd megoldani... Egyetemre járok és eddig sosem volt olyan "álomórarendem", hogy mondjuk csak 3 napot kell bejárni vagy ilyesmi, már most látom előre, hogy a következő félévemben is hétfőtől péntekig bent leszek (napközben pedig nyilván szét vannak szórva az óráim, össze-vissza, mindenféle logika nélkül). Amúgy nincsen sok órám, tanulni is inkább hétvégente szoktam, de olyan időbeosztásom van az egyetem miatt, hogy még egy mozit is nehéz beszervezni, nemhogy egy rendszeres munkát. A szünetekben pedig hazaköltözök és egy kisvárosban lakom, ahol nincsen semmi. Ilyenkor pedig ez okozza a problémát, hogy nincsen munka, amit el tudnék vállalni. Nekem alapvetően azzal sem lenne problémám, ha más városban dolgoznék, viszont nem is akarok elkölteni egy vagyont lakhatásra vagy utazásra, ami meg sem térülne. Milyen munkák jöhetnének szóba vagy hol keressek?
2019. júl. 1. 09:31
 1/4 anonim ***** válasza:
10%

Barátom te kifogásokat keresel nem munkát. Ha egyéb elfoglaltság miatt nem érsz rá dolgozni, akkor neked nem is kell a pénz.

Csak szólok, hogy nagy előny a munkáltatóknál ha egy frissdiplomás azt irja az önéletrajzába, hogy 2-3 nyáron dolgozott a leendő szakmájában vagy valami hasonló területen.

Több nyár gyakorlatos diákom volt már náluk igy működött.

2019. júl. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Pénzre valóban nincsen szükségem, szimplán azért szeretnék dolgozni, hogy hasznosan töltsem a felesleges időmet. Szorgalmi időszakban is adódik itt-ott felesleges időm, mert nyilván nem csak abból áll az életem, hogy tanulok és órára járok, viszont olyankor nem tudok munkát vállalni. Vagy nem tudom mikor mennék, alvás helyett? Most pedig más elfoglaltságom van, mert elnyertem egy ösztöndíjat, így augusztusig külföldön vagyok nyári egyetemen. Ezek közül semmi sem kifogás, csupán puszta tények. Lehet, hogy a munkáltatóknak előny, ha egy friss diplomásnak van gyakorlata...csak az egyetemistának előny lenne, ha pl. lenne is munkalehetőség vagy ideje a képzés során, de nincsen és ez tetszik vagy nem tetszik, nem az én hibám.
2019. júl. 1. 15:32
 3/4 anonim ***** válasza:
50%
Gyakornoki munkát keress, ami kapcsolódik ahhoz, amit tanulsz. Amúgy biztos van néhány olyan óra, amit ki lehet hagyni az ügy érdekében...
2019. júl. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem próbálj találni otthonról végezhető munkát. Azt lehet akármilyen városban. Nem sok ilyen van de ritkán előfordul.

Meg esetleg adj különórát valamiből, az úgy-ahogy rugalmas.

2019. júl. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!