Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mire kell költenie egy nyugdíj...

Mire kell költenie egy nyugdíjasnak? Most halál komolyan kérdezem.

Figyelt kérdés

Amit megértek: gyógyszerre.

Amit nem:

Ruhára, ritkán vesznek új ruhát.

Hitel: nincs

Kocsi: egyre kevesebb vezet. Most nem az új autós nyugdíjasokra gondolok.

Gyerek, gyerekruha, óvoda, iskola: kirepültek

Kaja: kevesebbet esznek

Házfelújítás: ritkán vagy már egyáltalán nem.

Akkor mégis miért sírnak, amikor egy fiatal pár 1-200-at kap és mindent meg kell venniük?


2019. júl. 4. 08:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Gyogyszerre pl. többet kell költeniük sajnos, mint gondolnad. (tudom azt irtad, hogy ezt meg meg is erted)


Ruhara is költenek, nehogy azt hidd, hogy nem. Fehernemü, zokni, ugyanugy hasznalodik. Agynemüt, huzatot ugyanugy vesznek. Az igenyesebb idösek pedig szeretnek ugyanugy divatosan öltözni, mint a fiatalabbak.


Hitel: nehogy azt hidd, hogy nincs...


Kocsi: itt is meg kell, hogy cafoljalak. Egyre több nyugdijas vezet.


Kaja: annyival nem esznek kevesebbet, hogy ne kelljen ra penz, sokszor föznek a csaladnak is es melyik nagyi keri el a penzt az ebedert??!!


Ha hazuk van ugyanugy renovalniuk kell, söt nekik meg az Sem opcio, hogy maguk megcsinaljak, mert mar nem kepesek ra (tisztelet a kivetelnek)


Nem siras ez reszükröl, nem igazan tudom, hogy hogy jönnek ki a keveske nyugdijbol...

2019. júl. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
26%
Mar bocsila decmelyik fiatal par kap 100at?ha annyit kap meg is, érdemelli
2019. júl. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk egy nagyon lényeges tényezőt kihagytál a felsorolásból, kérdező: REZSI

Egy átlagos, mondjuk 50 nm-es lakás havi közös költsége 10 ezren felül van, víz, villany, gáz, telefon, közlekedés máris 30-40 ezer ft elment. A másik 30-at nyugodtan számolhatod a gyógyszerre. 60 ezer ft-nál tartunk és nem ettek még egy falatot sem. És igen, aki teheti, segíti a gyerekeit, az unokákat - hiszen sokszor a dolgozó szülők is olyan keveset keresnek, hogy jól jön a segítség. És valóban, egy kiadós vasárnapi ebédért, sütikért, stb. sem fogja elkérni az árát :-)

2019. júl. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Egyik sem reális a válaszaitok közül sajnos.

Ágynemű vásárlás? Ja igen ezt kihagytam a havi költségekből. Kaja, madárkaja mennyiséget esznek, nem akkora adagot másfél kg húsból mint a középkorúak.

Kocsi, meg is jegyeztem hogy nem az új kocsit vezető nyugdíjasokról van szó, igen egyre több ilyen van, nem tudom miből de hagyjuk. Nem is ők sírnak a kevés nyugdíj miatt.

Házfelújítás nyugdíjas nem hinném hogy garázsra vagy új ablakra, új szőnyegre költene.

2019. júl. 4. 10:31
 5/17 A kérdező kommentje:

Közlekedés? Hagyjuk már.

Villany? Minden másnap megy a mosógép, hajszáritó, mikró, porszívó, számítógép jaja.

2019. júl. 4. 10:34
 6/17 anonim ***** válasza:
83%
Ha ennyire melyen erdekel a tema es meg vagy gyözödve az igazadröl, beszelgess idösekkel, nyugdijasokkal, hogy valoban mi az abra!
2019. júl. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nos, kérdező, én szépen válaszoltam Neked, de ezzel a stílussal felhúztál, úgyhogy a Te stílusodban válaszolok innentől: Te nem megismerni akarod a dolgot, hanem a saját igazadat akarod bizonyítani - ezért nem reális Neked a 30 ezer ft-os rezsi meg a 30 ezer ft-os gyógyszer, stb.


Villanyhasználatot "kineveted"? Nos, úgy látszik, hogy nem vagy elég tájékozott. Vedd elő szépen a a villanyszámládat és csodálkozz: ha SEMMIT NEM HASZNÁL,be sem kapcsol egy tévét sem, akkor is, csak maga a RENDSZERHASZNÁLATI DÍJ 3 ezer ft körüli a villanyszámlán. Ezt ha használ áramot, ha nem MINDEN HÓNAPBAN ki kell fizetni a szolgáltatónak. De ugyanígy van a gázszámlánál és a víz/csatornadíjnál is - úgyhogy a 30 ezer ft /havi rezsivel egyáltalán nem mondtam sokat.

Ja, és az internetet direkt nem írtam előtte bele, nehogy beleköss, pedig azt is használnak az idősek is :-)

2019. júl. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A baj ott van, hogy sokan gyárban dolgoztak anno, és nem nagyon figyeltek állami szinten az egészségkárosító dolgokra.

És bizony a gyógyszer nem 2 ft.

Vérnyomáscsökkentő, koleszterin gyógyszer szinte alap. Aztán izületi problémák. Ez havi szinten 30-40 ezer is lehet.

De ismertem olyat, aki havi szinten 70 ezret költött gyógyszerre.

2019. júl. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Bizony a gyógyszerköltség sok esetben bőven elviszi azt a pénzt, amit megspórol a kaján. Meg sok idős embert már műteni kell, az orvosnak meg muszáj adni, hogy normális ellátást kapjon.

Egyébként a nyugdíjasnak is vannak céljai, vágyai, szeret például szép képernyőn tv-t nézni, kimozdulni, olvasni, stb.

Hitelt kapnak, csak nem akármilyet, nagyon soknak van.

Gyerekeket is rengetegen segítik, ajándékot adnak, esküvőkre őket is hívják a rokonok.

Fűteni meg akkor is kell, ha már egyedül maradtak, akkor egy nyugdíjra jut ugyanaz a rezsi.

Fiatalok még tudnak valamilyen formában maszekolni, vagy másodállást vállalni, ha sehogy sem jönnek ki, a nyugdíjasnak adott pénzből kell gazdálkodni, nincs sok lehetőség plusz bevételre.

Nekik nem emelik olyan mértékben a nyugdíjat, mint ahogy mennek fel az árak, ők nem tudják befolyásolni, hogy mennyi a bevételük (tudnák, ha a gondolkodásuk nem szűkülne be ikszeléskor addig, hogy kitől kaptak Bözsi utalványt, de ez most nem ide tartozik).

Különben meg az emberek folyton panaszkodnak, hogy nincs pénzük, fizetéstől fizetésig élnek, szerinted ez nyugdíjas korban, amikor a bevétel jelentősen csökken is, miért változna meg egy csapásra?

2019. júl. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Elismerem és elfogadom a meggyőző érveket, azért nem hinném hogy minden nyugdíjas 30ezret költ gyógyszerre.

Nagyon sokan az aktív keresők közül annyit keresnek mint egy nyugdíj, viszont sokkal nagyobb a kiadás. Ez csak a pénz oldala, 8-12 óra meló.

Egy nyugdíjassal én is megismertetném a dolgozók kiadásait. Akikkel beszélgettem azokkal csak a gyógyszerekig jutottunk.

2019. júl. 4. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!