Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A diákszovetkezetek miert...

A diákszovetkezetek miert beszelnek lekezeloen a diakokkal?

Figyelt kérdés

Oreg diak vagyok mar 25 evesen, de meg nappali egyetemre jarok. Akartam diakmunkazni,erre nem csak az hogy nagyon keves az oradij egyes munkaknal akarmelyik szovetkezetnel,de meg lekezolen is beszelnek. 25 evesen annyira nem szeretem mar az ilyet hogy el se vallalok tobbe diakmunkakat. Netto 1100ft/ora? Rohej

. Raadasul Pesten es ejszaka.


2019. júl. 5. 08:54
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Bun.kók. Annak idején én is ezt tapasztaltam, gondolom azért mert úgy gondolják, hogy buta, tudatlan, nem ért semmihez ők bezzeg már évek óta dolgoznak, vagy egyszerűen irigyek, hogy miét tanulói státuszban állsz és esetleg olyat tanulsz ami érdekel és olyat fogsz dolgozni amit szeretnél és fiatalabb vagy náluk. Ez lehet az oka a lenézésnak szerintem, irigység. Voltam olyan recepciós 50es korban járó frusztrált, idegroncs nő mellett, aki egy 22 évesre lenézően azt mondta, "-Jaj, mit akar ez a kisfiú?", mert őt felették egy csoporvezetői posztra, mert értelmes volt és jó végzettséggel, a HR-es kíváncsi volt rá mit tud, de a recepciós hölgyike kapásból leszolta, na vajon miért? Csak nem az irigység? Ő öregszik kifele 50es korral, főleg, hogy nő, és ott egy pályakezdő 20 év körüli fiatal, aki előtt ott az élet, jó lehetőségekkel, mert van esze hozzá. Ez állhat a rossz indulat mögött szerintem, irigység.
2019. júl. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Bocsi az elírásokért:/ Azért remélem érthető amit akartam közölni :)
2019. júl. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Az olyan elkényeztetett tejfelesszájú hülye gyerekekkel én is lekezelően beszélnék, akik 1100Ft-ért nem hajlandóak elmenni dolgozni.
2019. júl. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Furcsa, 23 évesen, egyetemistaként, diákmunkát vállalóként nem találkoztam ilyennel, kivéve egy szövetkezet esetén.

1100 nettó meg szerintem egyáltalán nem rossz. A diákmunka nem arra van hogy abból gazdagodjunk meg.

2019. júl. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

A netto 1100 Ft/óra az napi 8800 nettó, 21 napra az 184.800 Ft-os nettó bér.


Ennyit nem keres egy tanár 10 év tapasztalattal. Mi ez a meló?


Az meg, hogy lekezelően beszélnek, hát bazki... ők belőletek élnek. Mármint ti güriztek, izzadtok, elvégzitek a xar melót, ők meg a közvetítésért vígan megélnek belőle. Hülyére vagytok véve, ők ezt tudják, ennek megfelelő a hangnem.

2019. júl. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sose kezeltek le mindig kedvesek voltak velem.
2019. júl. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk le kéne szállni a magas lóról. Már nem azért, de 1100Ft nettó bér az nagyon jó, főleg egy diáknak. Az emberek többsége rendes dolgozóként nem kap ennyit. Szóval inkább örülnöd kéne és nem puffogni. 3 éve ez még csak 650 volt...
2019. júl. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%

5ös

Nem teljesen jó a hasonlat de értelek.

A tanár nem éjszakázik és nettó fizuja is 66% bruttójának kedvezmény nélkül, diáknál asszem ez a szám 85%


Attól függetlenül nem olyan rossz a nettó 1100.

Megyeszékhelyen több szakmával a zsebemben 600-700-800 ft-os órabéreket kínálnak.

Épp munkanélküli vagyok. Itt nálunk olyan állásajánlatokkal találkozok hogy nem tudom sírjak vagy nevessek :(


A diákokra az a baj hogy csak erőforrásként/biorobotként gondolnak, gyári munkán is ez tud lenni.

2019. júl. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
57%

Jó kérdés, sose jöttem rá. Mindig vettem egy nagy levegőt és úgy mentem be a szövetkezetbe. Nagyon furán viselkedtek, beszéltek. Olyan "ha én nem lennék te most nem dolgoznál" érzést sugároztak vagy nem is tudom mihez hasonlítsam. De a munkaadók se jobbak. Undorító a legtöbb. Engedjétek meg, elmeséljem dolgoztam romkocsmában pohárszedőként. A mocskos pultos pi...a olyan lekezelő volt és folyton csicskáztatott, pedig rendesen végezem a munkámat, amit elvállaltam. Egyszerűen láttam rajta, hogy nem bír. Ja és még a hányást is velem takarítatták volna fel, hiába jön reggem a takarítónő. Előfordult, hogy kimentem sírni az utcára, arra az 5 percre amit kaptam szünetként.

A másik egy sportáruház volt, ahol csak simán az árut kellett kicsomagolni, rátenni a csipogót ilyesmik.. többen voltunk lányok, csináltuk amit kell de azért beszélgettünk egymással munkaközben. Erre bejött a főnök, hogy csak nem beszédet hallott és miért nem megy a munka. Olyan munka volt amit akár ülve is lehet csinálni, de nem ülhettünk le és kussban egymás mellett mint a robotok úgy kellett dolgozni. Nah ott egyszer betelt a pohár a kötekedő főnök miatt, fogtam a cuccomat és eljöttem. Írtam az iskolaszövetkezetnek, persze rögtön megkaptam hogy de így levonják a béremet stb. Leszartam. Soha nem mentem oda többet.

A harmadik az a fagyis meló volt. Egy cigàny üzemeltetet egy bárt és az mellett volt egy fagyizó. Nyári diákmeló, àrulj fagyit. Egyszer véletlen rosszul adhattam gondolom vissza (emberek vagyunk, megesik) de 1000ft eltérés volt, szóval nem egy nagy összeg így nap végén. Az a nő olyan patáliát csapott, hogy én biztos loptam és milyen szemét kiscsaj vagyok.. Mondanom sem kell màsnap nem mentem már.

Borzasztóak ezek a diákmunkák. Én nagyon örülök, hogy végre vége van annak az időszaknak. A felnőtt munkahelyen is vannak problémák, de korántsem ez a megalázás, ami diákként.

2019. júl. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!