Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Informatikusok, mivel foglalko...

Informatikusok, mivel foglalkoztok és mennyit kerestek?

Figyelt kérdés
Hallottam már jót és rosszat egyaránt. Valaki azt mondja, hogy semmit sem ér az informatika, valaki szerint meg az egyik legjobban fizető szakterület. Azoknak a véleményére vagyok kíváncsi, akik valamilyen informatikai szakot végeztek egyetemen, (esetleg önképzéssel jutottak a tudáshoz) és ezen a területen helyezkedtek el. Mivel foglalkoztok? Nehéz volt munkát találni? Milyen a fizetés?

2019. júl. 6. 02:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Ez a "szakma" iszonyú széles skálán mozog mind tudásigényben, tapasztalati elvárásban, mind fizetésben.

Vannak, akik ilyen mindenes munkát végeznek, pl. doksi írás, dolgok előkészítése, egyeztetés, koordináció stb., nekik nem kell speckó tudás, de jól kell tudni kommunikálni, alkalmazkodni és nem árt, ha mindenhez értenek egy kicsit.

Vannak, akik inkább csak fejleszteni szeretnek, ők általában ipari szinten tolják a kódolást, esetleg tervezik is a rendszert, ember és pozíció függő.

Bizonyos helyeken előfordulnak architekt emberkék, akik általában BA/MA mérnöki végzettséggel rendelkeznek, egész rendszereket terveznek, több rendszert átlátnak, kooperálnak a fejlesztőkkel, stb, de ezt a fejlesztők is csinálhatják, ahogy írtam.

Vannak akik asszisztensi, adminisztrációs munkát végeznek, pl. segítenek a managereknek a dolgozók időtervezésében, pénzügyi dolgokkal foglalkoznak, doksikat, jelentéseket töltögetnek, besegítenek itt-ott. Ők is nagyon hasznosak.

Van, ahol külön BA (business analyst)-eket alkalmaznak, akiknek az ügyféllel való kapcsolattartás a feladatuk és az igények profi felmérése, átültetése a tervezésbe.

A legtöbb helyen vannak Projekt Managerek, akik általában tapasztaltabb emberek és egy vagy több projekt koordinációjáért felelősek, vagyis összefogják, irányítják az emberek munkáját. Nekik is sok adminisztrációs feladatuk is van.

Léteznek rendszeradminisztrátorok, akik általában a szervereken futó éles- vagy tesztalkalmazások megfelelő működését felügyelik.

Tesztelők: ők egy-egy projekten belül a készített alkalmazás, vagy akármi (ami készül) minőségéért felelősek.

Stb.stb. Pénzben a skála a 200 körüli gyakornoki órabértől, egészen a több milliósig terjed tapasztalattól, fontosságtól, pozíciótól, megegyezéstől függően.

Simán lehet, hogy önképezéssel van egy olyan jelentős tudásod, vagy korábbi munkahelyi tapasztalataid, hogy érettségivel/OKJ-vel is kaphatsz egy jó fejlesztői pozíciót, akár milliós közeli fizetéssel, de az is előfordulhat, hogy egy BA/MA diplomával, speciális tudás nélkül kapsz egy manager jellegű pozíciót. Általában érettségivel ritkább a vezetői/manageri pozíció.

2019. júl. 6. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
elírtam, a 200 az nem órabér, hanem havi fizetés természetesen és a milliós összegek is.
2019. júl. 6. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
Mindenesetre 2019 -ben azt nyilatkozni hogy semmit nem ér az informatika az elég erős kijelentés.
2019. júl. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

6 éve dolgozok Java fejlesztőként, bruttó 650 ezer (nettó 420 ezer) a fizetésem.


Először végzés után nagyon nehezen találtam munkát, majdnem mindenhol több év szakmai tapasztalatot vártak el, én előtte egy évig gyakornokoskodtam egy kis cégnél szinte semmi pénzért, de az a legtöbb helyre kevés volt, mint tapasztalat, be sem hívtak. Utána újabb munkahelyre már könnyű volt elhelyezkedni, de a médiában megjelent fizetések elérésére most sincs esélyem.

2019. júl. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

2 ismerősöm programozó. Az egyik több, mint 10 éve és millió felett keres nettó. A másik újonc még, 1 évet tanult egy tanfolyamon, de 450-et ő is hazaviszi.


Az informatikus akkor nem fizet jól, ha karbantartó vagy egy pici cégnél az Isten háta mögött például. Akkor gondolom minimálbéres.

2019. júl. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%

Én eredetileg közgazdász vagyok, az egyetem után egy önkormányzati cégnél helyezkedtem el minimálbérért :D. Pár hónapra rá felhívott az egyik volt évfolyamtársam, hogy a cégükhöz kéne junior business analyst, nem érdekel-e. Mondom, azt se tudom mi az. Azt mondja nem számít, végzős közgzásokat keresnek. A lényeg a lényeg, elmentem egy interjúra, rögtön fel is vettek valami négyszeres fizetésért.


Kilenc évig voltam annál a cégnél, és nagyon sokat tanultam. Aztán ez lehetővé tette, hogy kimenjek külföldre. Most Svájcban vagyok senior business analyst egy nagy pénzügyi cégnél. Itt pokoli nagy verseny van az álláspiacon, munkát találni emiatt jóval nehezebb szerintem mint Magyarországon, viszont az it fizuk... na igen, azok az USA után a legjobbak a világon.

2019. júl. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
Bocs, de muszáj megkérdeznem: mit csinál egy business analyst? Csak 2-3 mondatban, a te személyes tapasztalatod alapján, mi a valódi munka ebben a munkakörben?
2019. júl. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hat eloszor is az uzleti oldallal beszelgetunk, hogy mit szeretnenek es miert. Ha valami hulyeseget, megprobaljuk lebeszelni oket. Nyilvan ehhez erteni kell az uzleti terulethez eppugy mint a technologiahoz. Aztan ha megvan hogy mit is akarnak, abbol irunk egy specifikaciot. Ennek a formatuma nagyon valtozo. Ahol most vagyok, ott baromi komplex uml modellek vannak, ezeket updateljuk, majd a modelleket felhasznalva business rulokat irunk. Csinalunk meg balsamiqqal ui prototypeokat, meg tenyleg amit a helyzet megkovetel. Azzan ha elindul a fejlesztes, supportaljuk a fejlesztoket, kesobb meg a teszteloket. Jovahagyjuk a tesztspecifikaciokat, neha magunk is tesztelgetunk kicsit. Szoval ilyesmi.
2019. júl. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én informatikusként ragadtam egy kis cégnél már 10 éve. jelenleg nettó 200-on vagyok. Vidéki megyeszékhelyen.

Anno még 100000 Ft alattról indultam.


budapestet kerülöm a nyüzsgés és a +1 óra napi utazgatás miatt, illetve hogy dupla annyiba kerül egy lakást venni.

2019. júl. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9:

Pedig rosszul teszed. Én is kb. 200 nettó körül kerestem vidéken (4 éve), aztán Budapestre költözve egyből dupláztam, és nem ragadok be egyetlen munkahelyre. Mellesleg Pesten nyugisabb környéken lakok, mint előtte egy megyeszékhelyen.

2019. júl. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!