Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik jobb, egész életben...

Melyik jobb, egész életben átlag anyagi szinten élni, vagy bűnőzőként luxusban?

Figyelt kérdés
A bűnőzés alatt nem gyilkosságra, fegyveres rablásra gondolok hanem "fehérgalléros" bűnőzésre. Vállalkozás, adócsalás, sikkasztás, korrupció.

2019. júl. 7. 18:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mindenki maga dönti el azzal, ahogy él...
2019. júl. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
Ez esetben a második
2019. júl. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Mindig is azt vallottam hogy inkább eszem nyugodtan a zsíros kenyeret, mint félve a lazacot...
2019. júl. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
A második átmeneti, nagyot lehet bukni. És én szeretem a nyugalmat. És luxus se kell hozzá, hogy jól érezzem magam. Sok minden ingyen van, vagy nem vehető meg.
2019. júl. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%

Éltem 10 évig átlag körülmények között, kizsigerelt lenézett mezei alkalmazottként.

Majd inkább lettem "bűnöző", mit hogy ezt, tovább, életem végéig...

2019. júl. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
Szerencsére nem csak ez a két út van. A vállalkozást nem tudom, miért sorolod a bűnözéshez...
2019. júl. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Vállalkozást én se értem miért sorolta a bűnözéshez, azt lehet sikeresen és legálisan végezni. Én inkább élnék átlagos szinten de becsületesen, nem szeretném megkockáztatni a börtönt se folyamatosan rettegni mikor bukok le.
2019. júl. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%

Ha nem vállalkozhatnék tisztességesen, akkor sem 100%, hogy az első utat választanám. Mondok egy példát, miért nem.


Vannak például bizonyos pályázati pénzek, amelyeket tudjuk, hogy lenyúlnak, mióta világ a világ. Ha nem én, akkor más megteszi.


Tehát nem tartom elképzelhetetlennek, bármennyire is elítélem a bűnözést, hogy egy ilyenben részt vennék, aztán befektetném az összeget, és a lelkiismeretem megnyugtatása végett kamatosan adományoznék belőle jótékony célokra.


Érted? Én is jól járnék, meg az ország is - jobban, mintha valaki más lenyúlná helyettem, majd kimenekítené az egészet a Kajmán-szigeteki offshore-számlára.


Persze ez szigorúan gondolatkísérlet, mert ilyen helyzetbe aligha fogok kerülni, de azért írtam le, hogy lásd; semmi sem fekete-fehér.

2019. júl. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%

Én szeretem az átlagos életemet. Gyönyörű család, lakás, egyszerűbb belföldi nyaralások (inkább csak kirándulások), a munkámat is szeretem.

Menjek bűnözőnek, habzsoljam az életet mondjuk 10 évig, aztán börtön meg tág popsi? Nekem az ezzel az életvitellel kapható pluszoknál (prostik, kokain meg utazás) többet ér a kisfiam mosolya, meg a felelségem ölelése.

2019. júl. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért a fehérgalléros bűnözés se mindegy mi. Mert benne van pl. a lakásmaffia is amikor családokat tesz ki valaki az utcára s szerez bűnözéssel vagyonokat anélkül, hogy közvetlenül bárkinek ártana. Ez messze nem ugyanaz, mikor vállalkozóként értelmetlen, vagy ép politikushizlaló szabályokat szeg meg. Az se mindegy hogy valaki adócsalással együtt százszor annyi pénzt ad bele a költségvetésbe mint Józsi a szalag mellett, vagy ép milliárdos károkat okoz. Adót csalni is lehet sokféleképpen. Sikkasztásra korrupcióra is igaz mindez, szóval becsületes bűnözőként élni luxusban oké, másokat átverni nem oké.
2019. aug. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!