Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kapcsolatok nélkül mérnökként...

Kapcsolatok nélkül mérnökként mennyi esély van német nyelvterületen szakmában elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Gépészmérnökként,természetesen tárgyalóképes nyelvtudással, 3-5 év szakmai tapasztalattal itthon, abszolút 0 kapcsolatokkal mennyire reális, hogy alkalmaznának Németországban vagy Ausztriában? Úgy hallottam keletiektől csak a szakmunkásokat várják, a komolyabb pozíciókat pedig az ottaniaknak hagyják. (Az számít, hogy csak BSc, vagy MSc is van?)

2019. júl. 8. 09:36
 1/7 A kérdező kommentje:
Szakmunkás alatt fizikai hiány szakmákat értettem
2019. júl. 8. 09:40
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól függ mit tudsz, milyenek a referenciák
2019. júl. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Itthon is ugyanez a helyzet.

Szakmunkára hoznak ukránt, románt, mert helyi már nincs. De ha mérnököt keresnek, arra még akad, akkor pedig előbb vesznek fel szerintem magyart, mint ukránt tárgyalóképes magyarral, rendelkezzen bármilyen jó referenciákkal is.

Esély persze van. Mindig van, csak nehezebb dolgod lesz.

2019. júl. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Siman van eselyed, probald meg.
2019. júl. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Van esélyed.
2019. júl. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Simán van esélyed, ha jók a referenciáid, pár év munkatapasztalat után már nagyon senkit nem érdekel hogy BSc-d vagy MSc-d van. Lényeg hogy jól menjen a német nyelv. Azt persze ne várd hogy mindjárt olyan “nagyokhoz” vesznek fel mint a Daimler vagy BMW, első körben sokszor munkaerő-kölcsönző cégekhez vesznek fel, de innen lehet tovább lépni.
2019. júl. 9. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azt tudom, hogy villamosmérnöknek simán felvennének, akkora a hiány. Az se gond, ha nem megy annyira a német, csak az angol, de a hajlandósság, hogy megtanulj meg kell lennie (tudom neked van, csak általánosságban is írtam).

Ráadásul ezt Nyugat-Németországban hallottam, ami még gazdag is, és viszonylag kevés a bevándorló. Egyszerűen annyira pörög ott is az ipar, hogy nincs elegendő szakképzett munkaerő.

Egyébként felsőfokú végzettségű embert a világon bárhol tárt karokkal várnak. Minket is tisztelettel fogadtak és beszéltek velünk.

2019. júl. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!