Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy férfi hogy nem képes 40...

Egy férfi hogy nem képes 40 éves korára egy saját lakást összehozni?

Figyelt kérdés
Házas sem volt tehát nem lehet arra hivatkozni hogy váláskor elvitte az asszony. Mennyire gyakori hogy ennyi idősen nincs lakása valakinek?

2019. júl. 8. 12:42
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
54%
Manapság egyre gyakoribb. A 100 ezre minimálbérből viszonylag nehéz összespórolni egy lakás árát. Ezért is áldom a szerencsémet (meg a döntéseimet), hogy 28 éves koromra már túlestem ezen :)
2019. júl. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
88%
Semmi gáz nincs benne. Én 38 éves nő vagyok, nekem sincs még.
2019. júl. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
82%

Akkor, amikor mini garzonokért 20 milliót kérnek? Vagy ha jó az ár, akkor az azért van, mert a lakás a halál f.s zán van, sz.r a közlekedés?

Egyébként nem tudom, mi ez a proli magyar mentalitás. Nyugat-Európában sokan az egész életüket albérletben, bérelt lakásban/házban élik le és senki sem nézi le emiatt a másikat.

2019. júl. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon igaz, nyugaton tényleg nagyon sokan élnek bérelt lakásokban, házakban. Sokkal mobilisabbak lesznek ezáltal. Annyi a különbség, hogy ott nem annyi egy havi albérlet, mint egy havi minimálbér, mint nálunk :) Ott még a bérleti díj kifizetése után is marad azért rendesen a fizuból. Itthon meg jó ha nullára kijön.
2019. júl. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
82%
Az emberek átlagosan nem lettek szegényebbek, csak az idősebb korúak felé tolódott a vagyon - nyilván a fiatalabbak kárára. Ha olyan embert akarsz magadnak fogni, akinek van lakása, akkor legjobban a 60-70 évesekkel jársz. Lesz olyan, akinek nem is egy, de akár kettő vagy három háza is van. A mai 40 éveseknél viszont teljesen normális, hogy nincs még saját lakás, csak bérel vagy a növekvő várható élettartam miatt még nem hunytak el a szülei és még nem tudta megörökölni (bizony a legtöbb magáningatlan még mindig öröklés útján cserél gazdát).
2019. júl. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
79%
Üdvözöllek a magyar valóságban...
2019. júl. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
17%
Celtudatossag teljes hianya. Ne mondja nekem senki, hogy 20 ev alatt nem lehetett visszafizetni egy lakashitelt netto 200-250 koruli fizetesbol. Aki meg nem tud megkeresni ennyit, az ne nevezze magat "ferfi"-nak.
2019. júl. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
88%

@14:04


Százezres lakosságú vidéki városba élek, és nem tudok itt helybe megnevezni egy olyan céget ahol szaktudás nélkül (sok helyen még azzal sem) 200-250ezer nettót fizetnének...

2019. júl. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
22%
Utolso, akkor szereztel volna szaktudast. De en a 200-as nettot BP-re ertettem, videken ertelemszeruen kevesebb is eleg.
2019. júl. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
66%

#6: Hát nem tudom, a 40 éves német/osztrák/svájci férfiak körében mekkora a lakás tulajdonlási arány, de garantáltan meg sem közelíti a magyart. Ettől függetlenül mégsem úgy kelnek fel reggel, hogy "jajj de rossz itt a német/osztrák/svájci valóságban".

Mi következik ebből? A #7-es gondolataival kombinálva ismét megfejtettük az internet nagy rejtélyét: a magyar férfiak sokkal tökösebbek és céltudatosabbak, mint német/osztrák/svájci társaik.

Egyébként nem tudom mit vártok egy olyan generációtól aki abban nőtt fel, hogy válság van meg recepció (hic!). Ez az a nemzedék, aki ide is naponta ír ki olyan kérdéseket "hogy ugye idén már válság lesz?" - aztán ha lenne akkor valószínűleg óriási önigazolásként élnék meg, hogy milyen jó, hogy ők a válság előtt nem vettek lakást, nem vettek fel hitelt meg nem vettek el feleséget. Nem a céltudatosság, de még csak nem is a pénzügyi kultúra hiányzik ebből a generációból, hanem be vannak fosatva a hírekkel - mindenhonnan azt hallják, hogy jön a világvége, klímakatasztrófa - s az aduász a VÁLSÁG. A válság az mindig jön, ezért inkább nem vállalnak semmi kockázatot.

2019. júl. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!