Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Határozott idejű munkaszerződé...

Határozott idejű munkaszerződésnél mi történik, ha eljutok a határidő végéig?

Figyelt kérdés

Év vége a határidő.


Ha nem tesznek át közben határozatlan jogviszonyba, akkor év végén automatikusan ír a főnököm egy szerződés megszűnését?


Van ilyenkor kötelezően letöltendő felmondási határidő? A szerződésben erre vonatkozóan nem találtam információt.


Ha menni akarok, muszáj elengednie ebben az esetben a főnökömnek? Vagy csinálhat valamit ellenem?



2019. júl. 8. 15:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A lejárat másnapján már nem kell bemenni. Felmondási idő nincs, hisz nem történik felmondás egyik fél részéről sem. Te is szabadon mehetsz, ha mindennel elszámoltál (személyes használatra kiadott eszközök, stb.).
2019. júl. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Szóval a határozott idejű szerződés kicsit olyan, mint a próbaidő?
2019. júl. 8. 15:36
 3/14 anonim ***** válasza:
50%

Ha megvan veled elégedve és kell neki az ember akkor meghosszabbítja a szerződést, ha te is benne vagy. Ilyenkor általában határozatlan jogviszonyra szól, de hely válogatja.

A felmondási határidő is cégtől függ, de általában nem kell kötelezően letölteni, hanem elengednek (nekem ez a tapasztalatom).

2019. júl. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Igen, hasonló.
2019. júl. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
De a szerződést akkor is meg kell szüntetni valahogy, ha határozott, vagy nem? :-/ Csak mert nekem már volt olyan határozott munkaidejű szerződésem, amit évente hosszabbítgattak (mindig év aug végéig szólt a szerződésem)és emlékszem, volt szerződés megszűnése. Vagy ettől függetlenül dolgoznom már nem kell onnantól kezdve?
2019. júl. 8. 15:41
 6/14 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok megelégedve én nem szeretném hosszabbítani / határozatlanra változtatni.


A főnököm valószínűleg marasztalna, mert emberhiány van nálunk.

2019. júl. 8. 15:43
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

-1. Véget ér.


-2. Meghosszabbítják.

2019. júl. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
És ha a szerződés határidejét követően nem megyek be másnap dolgozni, akkor tényleg nem tehetnek semmit utólag?
2019. júl. 8. 15:47
 9/14 anonim ***** válasza:
51%
Az lehet, hogy a főnököd marasztalna, de nem hinném, hogy könyörögni fog, ha közlöd vele, hogy ennyi volt. Ha nagyon szemét akkor letölteti veled a felmondási határidődet, ha van ilyen. Ezt neked kell tudni. Ilyenkor szoktak táppénzre menni az emberkék.
2019. júl. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%

Határozott időnél nincs felmondási idő.

Másnap nem mész be, és kész.

Persze előtte számolj el mindennel, amit felvettél.

Ha hosszabbítani akar, azt nem kell elfogadnod.

2019. júl. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!