Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi történik, ha azt hazudom...

Mi történik, ha azt hazudom állásinterjún, hogy 10 évet dolgoztam a Morgan Stanleynél elemzőként?

Figyelt kérdés

2019. júl. 9. 13:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Rögtön a a galaktikus birodalom istencsászárává választanak pénzfeldobással.
2019. júl. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Kizárt hogy elhiszik. Ha meg igen, és megkapják a papírjaidat amikor már felvettek, beleértve a kis könyvedet akkor számonkérhetik hogy miért nincs beleírva.
2019. júl. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
99%
Ideális esetben az interjúztató elkezd 3 betűs pénzügyi rövidítéseket hadoválva beszélni és ezzel jól lebuktat.
2019. júl. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
92%
12 évesnek úgysem hiszik el.
2019. júl. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%
Megkerdezik, hogy a CV-be miert nem irtad be. :)
2019. júl. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet felhívják őket.

Ha nem, akkor is lebukhatsz azzal, hogy nincs meg a szaktudásod.

De ha éppen tényleg elemző voltál csak nem ott, akkor is ha valaki tényleg onnan jött, ismer ott valakit, akkor rá fognak jönni. Márpedig ha mondjuk valaki lepacsizik, hogy öcsém, emlékszel-e a graffitire a wcben, akkor az gyanús.

2019. júl. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Jobb helyen, ha úgy döntenek, felvesznek, lecsekkolják a hátteredet. Épp a Morgan Stanleynél ez úgy nézett ki, hogy megadtam a korábbi munkahelyeim elérhetőségét, és ott megkérdezték, tényleg ott dolgoztam-e a CV-mben megadott pozícióban. Nem hinném, hogy bárhol, ahol Morgan Stanley neve számít (MSCI, Blackrock, stb.)
2019. júl. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
21%

A pénzügyi cégek imádják azokat, akik szemrebbenés nélkül, és hihetően hazudnak. Az ügyfeleikkel is pont így kommunikálnak. :D

Ha nincsenek külföldi szakvizsgáid, senki nem fogja elhinni, hogy ilyen pozícióban dolgoztál. A HR-esek sem hülyék, tudják, hogy az emberek hazudnak.

2019. júl. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Amikor egy ilyen helyre felvesznek valakit, általában megbíznak egy erre szakosodott céget, hogy végezze el a háttérellenőrzést.


Pl amikor én mentem az egyik svájci nagybankhoz, azok 100%ban átvilágítottak, még a régi magyar munkahelyemig is visszamentek. (ez utóbbi tök vicces volt, mert ott hát elég gyatrán beszélnek angolul, először nem is értették, hogy mit akarnak tőlük.)


Szóval annak az esélye, hogy az ilyesmi bejön, 0.

2019. júl. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Márpedig ha mondjuk valaki lepacsizik, hogy öcsém, emlékszel-e a graffitire a wcben, akkor az gyanús."


Különösen akkor, ha azon a bizonyos falon NEM VOLT graffiti!

2019. júl. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!