Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Volt már lelkiismeretfurdaláso...

Volt már lelkiismeretfurdalásotok felmondás miatt?

Figyelt kérdés

Próbaidős vagoyk egy közepes cégnél. Elég speciális terület, én is elég speciális szakértelemmel jöttek ide, a főnököm szerint fél évig vadásztak mire találtak valakit. A kollegák nagyon rendesek, segítőkészek, viszont maga a munka az pocsék. A projekt dögunalmas, és szerintem teljesen értelmetlen, mert amire szánják, nem fog összeállni.


Na most pár napja megkerestek egy másik cégtől egy állásajánlattal, ami nagyon tetszik. A baj csak az, hogy borzasztó lelkiismeretfurdlásom van, sajnálom a mostani csapatot. Veletek volt már ilyen?


2019. júl. 10. 20:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Soha. A munka azért van hogy én miné jobban megéljek belőle, meg én élvezzem és kiélhessem benne magam. Nem azért hogy mások igényeinek alárendeljem magam és szenvedjek hogy ők meg vígan behajtsák a profitot.
2019. júl. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Próba idő alatt még indokolni sem kell. Esetleg, ha ismerősöd beajánlod, tehetsz jót a céggel, de majd rájösz, hogy nem a munkahely van az emberért és a fizetés nem elég a megélhetéshez. Akkor majd lesz saját projekted és a munka csak másodlagos lesz :)
2019. júl. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Volt. Szerettem a munkát és a csapatot is, de megkeresett valaki, hogy felajánlja az álommelót. KEvesebb pénz, messze nem olyan kollégák... egy hónapig hurcoltam a felmondásomat.
2019. júl. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Volt már. Egy helyen a gyerekkori álommunkámat hagytam ott, de sajnos annak a szektornak nincs jövője, azóta fel is vásárolta a Lölő.

Egy helyen egy nagyon jó csapatot hagytam ott - de velük privatim tartom a kapcsolatot.

Legutóbb pedig életem legjobb főnökét hagytam ott egy anyagilag jobb, kihívásokkal teli munkáért.


Nem megbántam, de mindegyik hiányzik kicsit a lelkem egy részének.

2019. júl. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
24%
Engem mindenhonnan kirúgtak minden szívfájdalom nélkül, úgyhogy soha az életben nem lenne ilyesmi miatt lelkifurdalásom, vicc!
2019. júl. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem lett volna de aztán addig gondolkodtam a váltáson míg végül ők rúgtak ki. :))) Tiszta haszon lett, mert így lelkifurdalás nem volt, kaptam felmondási időre is pénzt(be se kellett járni) és végkielégítést is.
2019. júl. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Persze, 2 fős cèg, barátok voltunk a főnökkel. Új hely, nagyobb cèg, nagyobb kihívás ès pènz. Őszintèn sajnáltam, de nem volt már fejlődèsi lehetősèg, nem volt korrekt a fizu. Így be kellett látnom, hogy a munka nem keverhető a barátsággal, ès csakis a saját èrdekemet kell nèznem, a főnök is ezt teszi. Kicsit hiányzik, nehèz volt, de nem bántam meg.
2019. júl. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Első munkahelyem volt 3 éven át, régóta vágyott szakmámban dolgoztam. Aztán változtak a körülmények: más telephely, ott voltak elviselhetetlen kollégák, akik csak a feszültséget szították, kevés volt a fizetés. Sírtam a búcsúkor, de 1 hét után már eszembe sem jutottak, jó helyre kerültem. Össze sem hasonlítható.
2019. júl. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Na most pár napja megkerestek egy másik cégtől egy állásajánlattal, ami nagyon tetszik."


Ennél azért többet kéne tudnunk az új állásról, hogy érdemlegesen lehessen válaszolni.

Munkaidő ugyanannyi, bejárási idő ugyanannyi, fizetés ugyanannyi?

Lehet, hogy most egy jól fizető cégnél "unatkozol" 8 órában, aztán átmész egy kihívásokkal teli munkahelyre, ahol agyon túlóráztatnak fillérekért és még mondjuk napi 1-2 óra plusz az utazás a munkahelyre. - úgy nem lenne nyerő.

2019. júl. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Munkaido ugyanannyi, bejaras az plusz fel ora lenne, a fizu meg havi szazezerrel (brutto) tobb.
2019. júl. 11. 08:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!