Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Manapság a multik is ennyire...

Manapság a multik is ennyire gáz helyek lettek?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam állásinterjún egy multicégnél. Vidék, nem Budapest. Könyvelésre mennék, 4 év szakmai tapasztalat van mögöttem, van mérlegképesem, társalgási szinten beszélek angolul. Ez az én részem.


Ami a céget illeti: eleve elég trágya, hogy 7:00-15:30-ig tart a munkaidő. Néztem hogy WTF???? Mostanság mindenhol 7-kor indul az élet az irodákban is???? Vicc.


A másik: egy cseh cégről beszélünk, óriási tőkével és profittal. De! A bruttó 280.000 Ft-ot sokallták, cafeteria pedig egyáltalán nincs. Ez is mi már? A 280.000 bruttó Ft nettó 186.200 Ft. Ennyit sajnálnak???? Én pedig úgy voltam vele, hogy talán még keveset is mondok. Utazást egyáltalán nem támogatják, mindenki oldja meg ahogy tudja. Ergo, fizessek azért hogy dolgozni járhassak....(benzin, bérlet, etc.)


Ez Magyarország. A nagy semmiért - mert szerintem ez a 186.200 Ft amit készhez kapnék nem egy eget verő összeg - gürizz, igyekezz, légy pontos, precíz, stb. Vicc, komolyan... és akkor folyton olvasom itt is hogy 300-400-500 nettókat keresnek az ember ITTHON. Mégis hol az anyámba???? De most tényleg. Hol????


2019. júl. 12. 10:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

Nem kell elvállalnod a munkát, ha kevesled a bért. Ha a cég talál egy balekot aki ennyiért elvállalja akkor nincs probléma. Ha nem talál ennyiért munkavállalót akkor meg majd magasabb bért fog kínálni.

A multi egy profitorientált cég aki igyekszik minél kevesebb bérért találni munkavállalót.


Mint írtad ez egy vidéki munkahely. Lehet, hogy ez ott nagy pénz és nem találsz jobb állást magadnak.

2019. júl. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hihetetlen, hogy milyen szinten verik a fogukhoz a garast. 200,000 felett konkrétan csak az ügyvezető meg a vezérigazgató keres.
2019. júl. 12. 10:55
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
A gyakorin 500 alatt senki nem mozdul meg. Életben meg a feleert is elmegy melózni, ne az itteni hülyeségből indulj ki.
2019. júl. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
Van akkora munkanélküliség, hogy 180-ért is fognak találni embert, nem pedig neked fognak megadni 280-at.
2019. júl. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#4


Látom nehéz volt értelmezni a kérdést. 280 BRUTTÓ = 186.200 NETTÓ.

2019. júl. 12. 11:00
 6/14 anonim ***** válasza:
34%
És az mióta a a multik hibája, hogy a bruttódból 35% adót vonnak le?
2019. júl. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%

Nem értem az ilyen kérdéseket.


Volt már egy rakás megkeresésem (direkt nem írok interjút) cégektől, ami már a HRessel folytatott beszélgetésen elbukott. Megkérdezte mennyi a bérigényem, mondtam egy számot, mondta hogy ők 30 százalékkal kevssebbre gondoltak, én meg megköszöntem és elváltak útjaink. Magamban van egy listám ezekről a cégekről, nem is fogok hozzájuk jelentkezni a jövőben. Aztán ennyi. De nem írok ki kérdést, hogy milyen genyók már a cégek. Keresgélek tovább, aztán majd lesz olyan, aki megbecsül anyagilag, oda hajlandó leszek váltani.


Ha elvállalod, akkor nem lehet egy szavad se, legjtimáltad, hogy ennyit érsz. Ha nem, akkor meg majd rájönnek, hogy jobban a zsebükbe kell nyúlni.

2019. júl. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
31%
Nem a multik nagyon jók. Csak az értéktelen munkaeronekpp nem fizet senki. Amugy ha nem tetszik mész mashova, nem kommunizmus van.
2019. júl. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
20%
Amugy pl a bt ibm siman 500 nettó fölött fizet a 3rd level network engineereknek
2019. júl. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
57%
9es: jah, a vidéki könyvelő nyilván egy hét alatt megtanulja a CCNPt :)
2019. júl. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!