Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nektek mennyi vésztartalékotok...

Nektek mennyi vésztartalékotok van?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben kezdek elmélyülni a pénzügyi cikkek között és a legtöbb helyen azt ajánlják, hogy legyen 3-6 havi vésztartaléka az embernek. Kíváncsi vagyok, hogy ez tényleg ilyen átlagos jelenség és én vagyok lemaradva vagy inkább csak utopisztikus álom?


Mi jelenleg lakásra gyűjtünk, így minden felesleges pénz arra megy félre, de nincs külön kifejezett vésztartalékunk, de így belegondolva tényleg rosszul esne a lakásra szánt pénzből fedezni valami nagyobb gondot.



2019. júl. 12. 14:44
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

"Viszont cserében nem élek, nem nyaralok, nagy a lemondás.


Úgy csak keveseknek megy, hogy megvesz mindenkit, amit csak akar, és még bőven tehet havonta félre."



Azért a kettő között is van élet. Például nyaralunk a Balaton parton a tengerpart helyett. Lényegesen olcsóbb és akkor jut megtakarításra is.

És ezt is lehet különböző ár szinten. Kevés pénzünk volt akkor körbe bicikliztük a Balatont sok fürdéssel, kis sátorban vadkempingezve. Tök jó élmény volt és fillérekbe került.

2019. júl. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket. Mi hónap elején rakunk félre lakásra (150.000) és ami hónap végén maradt kb 40.000 azt eddig elköltöttük nyaralásokra, egyéb hasonló jellegű dolgokra, de jövőhónaptól szerintem minimum a felét eltesszük vésztartaléknak, max nem megyünk nyaralni csak 2 évente, vagy a Balcsira, úgyis szuper lesz.

Összesen 390.000 a bevételünk, ebből szerencsére elég 200.000 az életszínvonalunk tartására, szóval ideje kicsit össze szedni magunkat úgy érzem, mert aggaszt, hogy mi lesz ha valamelyikünk véletlenül megbetegszik, elveszti az állását (bár arra kevés az esély) vagy hasonló történik. Most úgy érzem 3 havi tartalék elég lenne, aztán majd meglátjuk

2019. júl. 13. 14:22
 23/33 anonim ***** válasza:
Egyetértek 11-es hozzászólóval, hogy megy itt a rinya hogy az ország 80%-a mélyszegény és 1 havi megtakarítása sincs, blabla, ahhoz képest....itt csak úgy röpködnek a többszázezres fizetések meg milliós megtakarítások. Persze tudom a mélyszegénynek nincs internete hogy a gyakorin kommenteljen, aki meg épp csak kijön a fizetéséből, az meg pont nem olvassa a honlapot.
2019. júl. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Nekem például úgy van 2,5 milliós tartalékom, hogy 2 évet melóztam gyárban és a fizetésem 80-90%-át félre raktam, mert sehova sem jártam és szüleimmel élek. Azért ez nem olyan nagy was ist das
2019. júl. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Most ebben a pillanatban 500k van, amit munkából félretettem, ez viszont folyamatosan apad, viszi el a házfelújítás.

Van lekötve 1,5m a számlámon, 18 évnyi egészségbiztosítás visszajáró része, amit a 18. szülinapomon megkaptam, azóta nem nyúltam hozzá, bármikor jól jöhet.

Egyébként én is 3-6 havi tartalékot szeretnék, ez olyan 300-600k környékén lenne, ennyit mindenképpen szeretnék újra összetakarékoskodni, ha végre kész a ház, bármikor jól jöhet (hosszú betegség, munkanélküliség, lerobban valamelyik nagygép, stb)

2019. júl. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

"Például nyaralunk a Balaton parton a tengerpart helyett. Lényegesen olcsóbb és akkor jut megtakarításra is."

Ezen mondjuk most jót mosolygok, idén nem megyünk a barátainkkal a Balatonra, mert nagyon drágálljuk így a ház-projekt közben, inkább elmegyünk majd Észak-Afrikába valamikor, azt sokkal olcsóbban megússzuk.

2019. júl. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

#26: mese habbal. Nem a legdragabb Balatoni szállást kell hasonlítgatni...


Nekünk pl 10e/éj lesz a Balatoni szállás 2 felnőtt, 2 gyerek. Utazás odavissza kb 10 ezer Ft. Kétlem, hogy ennyiből te tengerpartra mész.

De ha erre se lenne pénzünk akkor kemping még olcsóbb..


Úgy vártam már az ilyet, hogy de hát horvát stb tengerpart olcsóbb mint a Balaton. Aha, hogyne. Csak a számok nem ezt mutatják, ha mindent összeadsz.

2019. júl. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

#27

Horvát tengerpart r0hadt drága az utóbbi 10 évben.

Balatonra kempingbe szoktunk menni, ahol tavaly voltunk, ott épp ma néztem, sátorhely, autó nélkül – 2 fő/1 éjszaka: 4.500 Ft, ez egy hétre 27.000 lenne, csak a szállás, sátorban. Tavaly ősszel voltunk Marokkóban, ott kettőnknek reggelis szállás 10 napra (riádban) 20.000 környékén jött ki. Repjegyet ki lehet fogni olcsón, jár fapados. Akkor már inkább utóbbi, ár-érték arányban pöppet jobban jön ki az ember. Fogyasztás pedig összehasonlíthatatlanul olcsóbb Marokkóban, mint a Balatonon. (Alkohol aranyárban van, ez tény, de azon kívül minden olcsó.)

Nem is értelek egyébként, ki beszélt tengerpartról, meg Horvátország mióta van Afrikában... :D

2019. júl. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Na hát igen, csak repjeggyel, biztositassal meg mindennel együtt már mégis csak a Balcsi a nyerő.


(bocs a horvát csak azért jött elő, mert néhányan szeretik hangoztatni, hogy olcsóbb mint a balcsira menni. Nem te, bocs, de te meg afrikaval adod elő ugyanezt)


És persze relativ kinek mit jelent az ár/érték arány. Én csak az árról beszéltem.

2019. júl. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

#29

Sok helyre olcsóbban találni repjegyet, mint amennyibe egy belföldi vonatjegy kerül, ne szórakozzunk... :)

2019. júl. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!