Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan keressek jól így a...

Hogyan keressek jól így a jövőben?

Figyelt kérdés

Bocsi lehet egy kicsit hosszú lesz!


Mielőtt bármibe is belekezdenék le szeretném szögezni, hogy még “csak” 16 (lassan 17) éves lány vagyok. Kissé szegény családban élek az édesanyámmal. Úgy tud viszonylag jól keresni hogy feketén dolgozik. Az édesapám gazdag, jól keres de amióta neki más családja van tojik a fejünkre, szinte semmiben sem segít. Van olyan szerencsém hogy egy ilyen helyzethez képest, bekerültem egy magán suliba, amit az “apám” gyerektartásából van fizetve. Abban reménykedem, hogy ott talán szerzek valami ismeretséget, kapcsolatokat, lehetőségeket. De természetesen szinte mindenki sznob és nagyképű mert a szüleiknek van pénze.:) Nemzetközi vállalkozás-i szakra járok. Az évfolyamban nekem van az egyik legjobb átlagom (most év végén 4,7 lett), valószínűleg azért mert nekem van motivációm. Most nyáron elkezdtem dolgozni, de még elég lightosan mert bele kell még szoknom, nem szeretnék rögtön fejest ugrani. Nagyjából másfél éve tanulok angolul, és ahhoz hogy tovább tudjak majd tanulni, tudom h legalább középfokon kell tudnom... csak nem tudom azt se h ezt 1-2 év alatt h fog nekem sikerülni.:) Humán beállítottságú vagyok, gondoltam már arra is h ügyvédnek tanuljak, de gondolom szinte az összes szülő azt akarja h a gyereke az legyen.


Magyarul az érdekelne, h szinte semmilyen anyagi támasz, ismeretség, segítség nélkül sikerülne e ebből az anyagi helyzetből kitörnöm? Ha igen, hogyan?


Bocsi ha esetleg hosszúra sikerült, csak már egy ideje ezen katttog az agyam. Remélem nem tűnt szimpla “tinihisztinek”, és ha már 1 értelmes választ kapok annak is örülnék.:)



2019. júl. 13. 00:52
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Tényleg *kattog 3tvel :)
2019. júl. 13. 00:55
 2/19 anonim válasza:
16%

Szerinted mit fogunk irni erre? Ha barki lehetne anyagi tamasz, segitseg es ismertseg nelkul gazdag, mindannyian azok lennenk.

Vagy kitalalsz valamit ami rohadt jo es meg senkinek se jutott eszebe, vagy tanulsz (de ez se fogja biztositani a gazdagsagot).

Ha meg tenyleg ketsegbeesett vagy, akkor talalsz egy gazdag palit.

2019. júl. 13. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Wow... köszi szépen tényleg! Nagyon kellett ez a fejmosás. A prostítúciót nem is ajánlod?:) Ha már ennyire kétségbeesett vagyok nem? Akkor iskolába is minek járok ha ígyis úgyis szegény leszek nem igaz? Tudod, szeretnék MAGAMTÓL elérni valamit az életben ha meg nem sikerül, örömmel leszek szegény, nem akarom h vmi gazdag pali tartsa el a seggemet.
2019. júl. 13. 05:33
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Te még sokra fogod vinni az életben, ha már ilyen fiatalon így gondolkozol.

Javaslom, olvasd el a Gazdag papa szegény papa című könyvet Kiyosakitól. Szerintem neked sokat segítene. Látok némi párhuzamot.

2019. júl. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán van esélyed kitörni. Az nagy szerencse, hogy jó gimibe kerülhettél, az egy jó alapot ad a tovább tanuláshoz. Ha elvégzel egy egyetemet (mérnök, vagy jogász, vagy valami komolyabb szakot, amiben hiány van) és van mellette 2 középfokú nyelvismereted, hidd el hogy kapkodni fognak utánad a cégek! Érdemes még egy nyelvet tanulni német, vagy francia vagy em tudom, ennek utána kell járni, mi kell manapság angol az alap. Ha bekerülsz egy jó céghez, nem lesz anyagi problémád, de előtte rengeteget kell tanulni, sok sikert! Értelmes vagy fog menni.
2019. júl. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Diplomázz le, tanulj nyelvet, ha másképp nem megy, húzz ki külföldre, onnan nagyobb az esély társadalmi osztályt ugrani.
2019. júl. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Elolvastam a tartalmát, lehet tudok vele azonosulni. Köszönöm!:)
2019. júl. 13. 10:02
 8/19 A kérdező kommentje:

Angol mellett még lehet spanyolt, németet vagy japánt tanulni. A japánon gondolkoztam, de végül a spanyolnál maradtam. A némettel nem tudok azonosulni.:(

Köszönöm!:)

2019. júl. 13. 10:04
 9/19 A kérdező kommentje:
Nekem is ez a tervem, azt h külföldre menjek-e még kérdéses. Köszi a válaszod!:)
2019. júl. 13. 10:05
 10/19 anonim ***** válasza:
65%

Hát nézd, nekem nem tudtak magansulit biztosítani sőt érettségi után már dolgoznom kellett menni.

Most jól keresek , nagyon jól, de nekem kicsit visszatetsző hogy magansuliba járva sirankozol.


Én megtanultam pár nyelvet és kereskedő lettem. Ennyi.

2019. júl. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!