Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Buta dolog csak úgy állásinter...

Buta dolog csak úgy állásinterjúkra járni elhelyezkedési szándék nélkül csak hogy flemérjem mit is érek a piacon?

Figyelt kérdés

Van állásom,egyelőre nem is akarok váltani.

Ezzel együtt nézem az álláshidetéseket küldözgetek önéletrajzokat és ha hívnak megyek interjúra is.

Nem hobbi ez hanem így mérem fel mit is érek a piacon. Behívnak elmondom bérben mit szeretnék és erre megnézem a reakciót. Ha még alkudni se akarnak akkor nagyon fölé lőttem a realitásnak. Ha alkudoznak akkor kb megtudom mit is érek.

(és arra jövök rá hogy kb annyit adnának másutt is mint a mostani helyen.... akkor minek menjek el. havi 10-20 többletért nem megyek el egy vadidegen helyre. és még nem szóltam azokról akik azonnal felvennének de még ennyit se adnának mint most)


Ez hülyeség amit csinálok vagy nagyon is jó felmérés?


2019. júl. 14. 20:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
36%

Pazarlod a cégek idejét és hamis reményt keltesz.


Nem túl korrekt dolog szerintem..

2019. júl. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
Ha pár évente megcsinálod, vagy amikor ideje lenne az előrelépésnek a karrieredben, akkor nem gáz, de ha ezzel szórakozol folyamatosan az igen.
2019. júl. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

" és hamis reményt keltesz."


Jajjajjajaj!! Szegény cégek hát mindjárt elsírom magam!!!


És bakker őt hány és hány emberben keltenke hamis reményt amikor majd visszahívjuk, meg köszönjük a jelentkezést MINDENKÉP jelzünk aztán szarnak rá??

Én is hányszor hallottam olvastam hogy "pár nap és mindenkép jelentkezünk" aztán sose hallok felőlük többet.

2019. júl. 14. 20:16
 4/19 A kérdező kommentje:

"t és hamis reményt keltesz."


Ja és ÉN Miért keltek reményt? Nem én hívom be magamat. Én nem mondom egy szóval se hogy ide fogok jönni de ők mondanak olyat hogy mindenképp értesítjük aztán 10ből 9 esetben szarnak rá.

2019. júl. 14. 20:19
 5/19 anonim ***** válasza:
86%
Ez egyáltalán nem új dolog. Csináld nyugodtan, ha van időd és energiád hozzá!
2019. júl. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%

Én jó stratégiának tartom. A válság idején amikor megszűnt a cég ahol dolgoztam, elég gusztustan módon mentek az állásinterjúk. Tudta a HR-es, hogy nincs sok lehetőségem és ez meg is látszott a stílusán.

Mostanában én is azt csinálom amit te. Bemondok egy olyan összeget ami nekem megfelelne és ha megadják akkor elgondolkodom, hogy elfogadom-e az ajánlatot.

Neves multikhoz már régóta nem pályázok, mert ott elvárják hogy térden csúszva menjen be a jelölt és éreztetik hogy mekkora kegyben részesült mert szóba állnak vele.

Ha meg közlöm, hogy szimpla adás-vételnek tekintem az ügyletet munkaerő eladása pénzért akkor meg kiakadnak.

Elegem van a seggnyalásból.

2019. júl. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
71%
Én is ezt akarom csinálni most.
2019. júl. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
89%

Ez egy jó stratégia.


Egyébként, a cégek is szoktak kamu állásinterjúkat csinálni,hogy felmérjék a piacot.

2019. júl. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
65%

Van 1 db ismerősöm aki pont ugyanezt csinálja. Hát, figyelj, ha te ennyire ráérsz és nem zavar hogy a szabadidőben is interjúkon tengeted az órákat akkor nyugodtan. Cégek is örülni fognak majd amikor kikosarazod őket és rabolod az idejüket (nem mintha nagyon sajnálnám őket mert azért elég sok cég gennyláda).


Mind1, azért ezektől eltekintve nem mondanám kreténségnek a dolgot. Legalább megtudod hogy mennyit érsz a piacon és ha kell válthatsz ha jövőben. Csak tényleg kicsit felesleges az energiabefektetés.. elég lenne 3-4 interjúra elmenni aztán csá. Persze más lenne helyzet ha sürgős lenne a dolog vagy baj lenne de te mondtad hogy minden rendben.

2019. júl. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
63%

Vannak olyan pozíciók amik kb fél évente ismét megjelennek a hirdetésekben ugyanazzal a szöveggel. Akkor az kamu hirdetés vagy olyan szarok a munkakörülmények, hogy fél évig bírja a dolgozó ?

Ha valaki nem figyeli hosszabb ideig a hirdetéseket, bizony belefuthat ilyenbe is amikor nagyon kellene egy jó állás.

2019. júl. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!