Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most akkor mennyi lesz a...

Most akkor mennyi lesz a fizetésem? Hogyan számolják ezt?

Figyelt kérdés

Amit tudok:

Nincs órabérem se napi bér hanem havi 230.000Ft bruttó a keresetem.

3 műszakról van szó.

Délutános és Éjszakai pótlék mennyi?

Hétfőtől péntekig tart a munkaidő.


Délelőtt/Délután: 8 óra

Éjszakai: 6,5 óra


Tegyük fel következő hónapban (Augusztusban):


Elseje és másodika (2nap éjszakai)

5.-9. Délelőtt

12.-16. Délután

19.-23. Éjszakai

26.-30. Délelőtt


Azaz: 10 délelőttös nap, 5 délutános, 7 éjszakai.


Ezek alapján mennyi összeg várható? Hogyan lehet ezt kiszámolni, ha se óra bérem se napi bérem.

Addig oké, hogy bruttó 230.000Ft az 152.950Ft.

152.950/22 (mert augusztusban épp ennyi a munkanapok száma, de mindig változó szóval hülyeség az egész) =~ 6.950Ft/nap.


És akkor ezt a napi bért kell szorozni a pótlékokkal meg ilyenek?


Kérlek segítsetek mert ez olyan hülyén lett kitalálva, hogy már rendesen idegesítő. (vagy csak én vagyok hülye)



2019. júl. 15. 07:02
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

Bonyolultul számolják ki:

[link]



de már midenhol számítógépes program számolja, itt neked senki se fogja kiszámolni kézzel, hacsak nincs itt egy nagyon unatkozó könyvelő...( a délutáni műszakpótlék pedig megszűnt)

Amúgy mindegy menyit kapsz br 230-at vagy 250-et, éhbér mindegyik...Komolytalan fizu.

2019. júl. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A nettó borzalmasan kevés, egy nappalos takarító, vagy eladó keres ennyit, éjszakai pótlékok hol vannak?
2019. júl. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a Hr-est, aki felvett (rábeszélt) erre a szotyit fizető állásra, hogy mondja el neked a pontos pénzt, mennyit fogsz kézbe kapni. Mert se 159 nettóért, se 180-ért nem érdemes 3 műszakban tönkretettetni az egészséged.
2019. júl. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem fogom neked kiszámolni, mert nem dolgozom ingyen, de kb havi 10-15 ezer forint nettóra számíthatsz az éjszakai műszakból.
2019. júl. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Tudom, hogy "kissé" kevés, de sajnos nincs vagy nem találtam jobbat, pályakezdő vagyok Érettségi + Műszaki Informatikai szakma + ECDL vizsga, és nem tudtam szakmában elhelyezkedni.

2019. júl. 18. 04:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!