Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek jól írtam az...

Szerintetek jól írtam az önéletrajzot? 1. Személyes adatok 2. Iskolai végzettség 3. Egyéb ismeret 4. Érdeklődési kör Még írtam fizetési igényt is, mert kérték. Hiányos vagy ennyi pont elég?

Figyelt kérdés
2019. júl. 16. 18:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Eddigi munkahelyek?

Nyelvtudás (egyéb ismeretekben van?)

4-es pont felesleges és semmi közük hozzá, hacsak nem kapcsolódik a munkádhoz.

2019. júl. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Eddigi munkahelyek, tapasztalatok?
2019. júl. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván pályakezdő a kérdező, ha nincsenek korábbi munkahelyek...
2019. júl. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Személyes adatok:


NÉV

Email

Mobil

(fotó:nem kötelező),

lakcímedhez, korodhoz, szülhely, időhöz, családi állapotodhoz semmi közük, be ne írd!


Iskolai végzettség/diploma:

Pl XY főiskola, szak


Nyelvtudás:

Angol középfok


IT ismeretek:

Felhasználói szintű (Word Excel stb)


Egyéb:pl. jogsi, tanfolyamok


Ennyi, se több, se kevesebb

2019. júl. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
38%
#4-es, ezek az önéletrajzok landolnak rendszerint a kukában. Pl. "XY főiskola, szak" -ra rá lehet linkelni az iskolának a honlapját és alatta szövegesen be lehet írni az iskola marketingszövegét, amivel az adott szakra hallgatókat szerez: milyen szakembereket képeznek ott? Érdekes lehet továbbá a szakdolgozat témája is. "jogsi, tanfolyamok" esetében is a tanfolyamok felsorolásánál be lehet linkelni a tematikát az internetről (ha megtalálható HIVATALOS oldalon), mert így egyetlen kattintással meg tudják nézni azt is, hogy pontosan mit tanultál, nemcsak azt látják, hogy OKJ 12345678 XY szak.
2019. júl. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 TappancsMancs ***** válasza:
75%

A 4-es teljesen jó, csak részletezni is érdemes. Pontosan mi az a szakmai tudás, hogy lássák belőle. És a többit is röviden és lényegre törően ismertetni, hogy ne csak egy lista legyen, hanem a HR-es kicsit megismerjen belőle. De a max a 2 oldal, inkább másfél.


Ez a jobb sorrend:

- Személyes adatok (csak név, email, mobil)

- Munkahelyek (és hol mit csináltál, miben van gyakorlatod)

- Egyéb gyakorlatok (gyakornoki, hobby projekt, egyéb tapasztalat)

- Számítógépes és Egyéb ismeret (ami az álláshoz jól jön, vagy kell)

- Iskolai végzettség (és egyéb tanfolyamok, szakok)


- Érdeklődési kör (akár ezt is lehet)

- fizetési igény (a végére, de csak ha kérik)

2019. júl. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem linkelgetni hazai viszonylatban fölösleges, egyrészt hiába koppintgatnak a sok egymásra rakott, kinyomtatott önéletrajzon, nem történik semmi :P de komolyan, egy valamire való munkaadónak, ha már olyan állást ír ki, ahova diploma kell, minimum nagyjából tisztában kell lenni azzal, hogy milyen egyetemek vannak, ott milyen szakon általában mit oktatnak, sőt, az adott szakterületen azt is tudnia kell, hogy melyik intézményen erősebb, melyiken gyengébb az oktatás színvonala. Esetleg ha valakinek külföldi egyetemen szerzett végzettsége van, akkor megéri az ilyesmi, vagy ha egy új, ráépülő szakképesítésről van szó, ami még csak nemrég indult el.

Szövegesen kiemelni a munkakörhöz kapcsolódó főbb tárgyakat, speckó szemináriumokat, diákkört stb. na az inkább hasznos.

2019. júl. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%
#7-es, engem ilyen marketingesebb típusú (linkelgetős) önéletrajzzal 20 helyre hívtak be 5 hét alatt. Állítólag 8-10 másodpercünk van csak arra, hogy felkeltsük a HR-esek érdeklődését magunk iránt, ezt céloztam ezzel a formátummal. Igazából nem bánom azt sem, hogy sok versenyben lévő játékos (álláskereső) szerint ez felesleges, mert így az enyém mindig ki fog tűnni a sok sablonos CV közül :) Az önéletrajz írás marketing jellegű feladat, bár ezt még nagyon sokan nem látják.
2019. júl. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez attól függ, hogy milyen állásokra pályázol.

Egy telefonos ügyfélszolgálat 1000 jelentkezőjéből lehet, hogy ki lehet tűnni ilyen módszerrel, de komolyabbaknál az elvárt szakirányú végzettséget is meghatározzák, és akár fejre is állhatsz, ha az nincs meg mert csak azt nézik :)

Persze az nem baj akkor se, ha nem csak úgy oda van hányva az egész.

2019. júl. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9-es, ez a topic nem rólam szól. Egy (valószínűsíthetően) pályakezdőnek igyekszünk segíteni. Neki van szüksége olyan tippekre, hogy a pályázata sikeres legyen, nem nekem.
2019. júl. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!