Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkáltató kommunikál akármily...

Munkáltató kommunikál akármilyen szinten más cégekkel/konkurenciával?

Figyelt kérdés

A városban, ahol élek, több ugyanabban a munkakörben tevékenykedő cég is van. Nagyon sok esetben előfordult, és szokás is, hogy magasabb fizetés miatt egyik cégtől a másikhoz mennek a dolgozók (szellemi dolgozókról lévén szó).


Ezért arra gondoltam, hogy mi van akkor, ha avval állok a felettesem elé, hogy megkeresett a konkurens cég (de igazából nem), és állást ajánlottak, X összeggel többet, mint a jelenlegi fizetésem. Tehát választás elé áll a cégem. Kifizetik azt az összeget ők, amit "ajánlott" a konkurens, vagy elmegyek a cégtől. (rosszabb esetben nem fizetik ki, és maradok a cégnél, mert "nekem itt már jó")


A kérdés az, hogy kommunikál a két cég egymással, és visszatudja követni azt, hogy igazából semmiféle megkeresés nem volt?



2019. júl. 16. 18:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Ha tényleg érdekli a dolog, akkor a zuhanyhíradón át ki tudja deríteni, hogy megkerestek-e.
2019. júl. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
A cégvezetők ismerhetik egymást szakmai tréningekről.
2019. júl. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Kaptam időközben privát üzenetet is, miszerint nem érdemes ezt eljátszani. Nagyon szépen köszönöm az üzenetet, a kérdést ezért is tettem fel. Köszönöm mégegyszer.
2019. júl. 16. 18:54
 4/12 anonim ***** válasza:
51%

KKV-k talán, multi cégek ilyen formán nem kommunikálnak egymással.


Amúgy meg amikor ilyesmivel állsz elő nem kell ám megmondani, hogy melyik cég keresett meg...

2019. júl. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
Francot nem. Svájcban élek, itt két igazán nagy bank van, nyilván ezek egymás fő konkurensei. Én a kettesnek dolgoztam egy időben, aztán jelentkeztem az egyeshez. Na most az egyes HR-je képes volt felhívni a főnökömet a kettesnél, hogy referenciát kérjen rólam. Simán megcsinálják.
2019. júl. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
21%
A svájci törvényeket nem ismerem, de ez MO-n teljesen illegális és remek munkaügyi per alapja...
2019. júl. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%

"Ezért arra gondoltam, hogy mi van akkor, ha avval állok a felettesem elé, hogy megkeresett a konkurens cég (de igazából nem), és állást ajánlottak,...


Szóval egyszerűen hazudnál a cégnél. Ennél sokkal egyenesebb megoldás lenne, ha odaállnál eléjük és megmondanád, hogy szeretnél fizetésemelést.


... (rosszabb esetben nem fizetik ki, és maradok a cégnél, mert "nekem itt már jó")"


Nem, mivel a hazug embert hamarabb utolérik, mint a sánta kutyát, ezért rosszabb esetben simán elbocsátanának.

Nem értem, mi értelme van egy ilyennek - akár csak gondolatnak is - ha jó Neked a cégnél.

Ne vágd magad alatt a fát!!

2019. júl. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Velem pont megtörtént hogy egy másik cég vezetője akivel jóban vagyok felhívott hogy xy oda akar menni és mondta hogy jelenleg nálunk dolgozik.
2019. júl. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor nem is gondolnád, hogy a legnagyobb konkurensek vezetői magánéletben "puszi pajtások", együtt sportolnak vagy akármi.

Az alkalmazottak is jönnek, mennek mindenfelé, szóval könnyen lehet a HR osztályon is valakinek egy ismerős a másik cégtől.



Na de a legnagyobb baj a kamuval van. Mert mi az opció arra, ha azt mondják menjél nyugodtan?

2019. júl. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Igazuk van a többieknek, a gond akkor jön, ha nem adják meg, te meg maradsz, mert azzal kiderül, hogy kamuztál.
2019. júl. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!