Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondási idő alatt munkába...

Felmondási idő alatt munkába állás?

Figyelt kérdés
Ha a jelenlegi munkahelyemen 1 hónap a felmondási időm, és van már következő munkahely, ahova felvesznek, akkor elkezdhetek az új helyen dolgozni a felmondási idő alatt? Van ennek valamilyen jogi, adózási, stb. akadálya, vagy csak a munkaadó(k)tól függ?

2019. júl. 16. 22:13
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Felmondási idő alatt még sokszor dolgozni kell az előző helyedben, mert jogviszonyod van. Viszont, ha eltekintenek tőle, megkaptad a kilépő papírjai, akkor mehetsz az új helyre.
2019. júl. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
38%

Nem lehet két főállásod pàrhuzamosan (ha mindkettő 8 órás), jogszabály tiltja. Ha az új helyen kimutyizzák, hogy kevesebb órára jelentenek be pl, akkor lehet.

Illetve azt hiszem, hogyha a jelenlegi munkáltató hivatalosan felment a munkavégzés alól a felmondási időre (tehát NEM a szabidat adja ki), akkor van rá kiskapu, hogy munkába állhass, de ennek a pontos jogi hátterét nem ismerem.

2019. júl. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mindkét munkahelyen heti 30 órában vagyok/leszek.
2019. júl. 16. 22:35
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehetne két 8 órás állásod, nem tiltja a törvény. 2012-ben változtak a szabályok.
2019. júl. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Érdekes, egy hónapja mondtam fel, ebből volt oltári balhé, hogy az új helyen nem voltak hajlandóak szerződést kötni a felmondási idő miatt, pedig végig szabin voltam... pontosan amiatt, mert két főállás nem lehet párhuzamosan. Annyi volt a szerencsém, hogy a régi helyen korrekt volt a jogász, és kiharcolta nekem, hogy közös megegyezéssel azonnal elmehessek, felmondási idő nélkül.

De akkor biztos a két munkahely két munkaügyese és jogásza volt a hülye, megesik az ilyen. :)

2019. júl. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!