Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megpróbáljak beszélni a...

Megpróbáljak beszélni a főnökömmel a fizetésemelést illetően?

Figyelt kérdés

Fejlesztő mérnökként dolgozom, és úgy érzem nem keresek a tapasztalatom és a tudásomhoz képest eleget. Fiatalos, nagyon jó fej a főnököm, jobbat el se tudnék képzelni, olyan, akivel szinte bármiről eltudok beszélgetni, és támogat.


Így nem akarok egyből avval odaállítani elé, hogy "felmondok, találtam másik állást". Tehát arra gondoltam, hogy rossz ötlet lenne ezt megbeszélni vele, hogy szeretnék valamivel nagyobb fizetést kérni?

Eleve nem is igazán tetszik a város, ahol élek, de lenne az a pénz, amiért maradnék. (bruttó 60.000 forintos emelésről beszélünk) Több, mint egy éve vagyok a cégnél (előtte máshol is dolgoztam ilyen pozícióban), és csak az év elejei emelésem volt belépés óta.


Aztán, hogy utána is ilyennek látnám-e a dolgokat, és fél év múltán váltanék-e, nem tudom. Úgy érzem, az "kitolás" lenne egy emelés után. Nem?


(pontos összeget szándékosan nem írtam)



2019. júl. 17. 18:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Szóval tavaly nyár elején, kb. 1 éve mentél a céghez, akkor kaptál X összeget (amit nyilván Te jelöltél meg a bérigényben), azóta év elején kaptál béremelést (bő fél év után) és már elégedetlen vagy a fizetéssel. De ha meg is adnák, akkor is lehet, hogy fél év múlva lelépnél. Hááát, nem tudom, de én biztos nem beszélnék vele - arról nem beszélve, hogy bruttó 60 ezer azért elég sok pénz így egyszeri emelésre: még ha bruttó 600 ezer ft is a fizetésed (gondolom, nem annyi), akkor is ez 10 %.
2019. júl. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%

Amúgy van egy olyan érzésem, hogy ez is Te vagy:

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..

2019. júl. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Sherlock :)
2019. júl. 17. 18:32
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok Sherlock, csak mivel én is válaszoltam a kérdésedre, még emlékeztem rá - meg amúgy tegnap este kérdezted azt.
2019. júl. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Indokolatlannak tartom, hogy valaki júliusban fizuemelést kérjen, ha januárban már kért.


Ha menni akarsz, menj. De akkor olyan bért alkudj ki, amivel még egy év múlva is elégedett leszel.

2019. júl. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
5ös vagyok. Bocsánat, elírtam. Ha januárban már kapott.
2019. júl. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj, mindegy mikor kaptál emelèst, ha elègedetlen vagy, jelezd. Valószínűleg lekoptat egy majd meglátjukkal. Másik állást ne kamuzz be, lègy őszinte.

Ha nem jött be, akkor valóban mèrd fel mekkora igèny van rád. Ha tènyleg van ajánlatod, akkor állj oda másodjára.


Èn ezt tettem, nekem elsőre 10.000 nagyságrendet adtak. Egy másik cèghez mentem 200 ezerrel többèrt. Hirtelen már akadt volna ennyi is... De már nem táncoltam vissza, hiszen őszintèn ès nyíltan jeleztem a problèmát korábban. Nagyobb emelèst csak így lehet elèrni, pedig az előző helyen is emelgettek. Igaz, nálam 6 èv a tapasztalat ès nagyon lent kezdtem.

2019. júl. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Bocs de ez dedó. Elfogadsz egy emelést, ami nem elég és fél év múlva megint kérsz, ráadásul hazudozással akarsz több lóvét. Úgy kirúgnálak ilyenért, hogy a lábad nem éri a földet. Nőjél fel, növeszd ki a töveid és a gerincedet, aztán döntsd el mit akarsz.
2019. júl. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi a fizu? Attól függ a bruttó 60 sok vagy kevés.


Ha bruttó 800-at keresel akkor nem sok.


Ha csak 300-at akkor azert kicsit sok.

2019. júl. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ennyit tuti nem kérnék egyszerre. Max mondjuk 25000-t (Ft), de lehet, hogy annyit se.
2019. júl. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!