Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek is csak az alacson...

Szerintetek is csak az alacsony képzettségű + az eddig durván alulfizetett szektorokban volt 30-50% körüli béremelkedés az elmúlt 3 évben?

Figyelt kérdés

Fél éven belül végzek villamosmérnökként és sok embertől még mindig ugyan azt a nettó 300 000 Ft körüli kezdő fizetést hallom, mint 2014-2015-ben.


Volt olyan ismerősöm, akinek finoman megmondta a főnöke, hogy azért nincs komolyabb béremelés, mert kicsi az elvándorlási hajlandóság a szektorban. Komolyan igaz lenne ez?

Azt érzem, lassan a nyakunkra csúszik sok másik, képzettséget nem igénylő szakma fizetése, maximum a munkakörülményeink jobbak. (Már annak, aki arra vágyik, hogy légkondinál üljön a gép előtt 8 órát)



2019. júl. 21. 21:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
15%

A kezdőfizetések sosem lesznek magasak, mire fizetnének többet, eddig még semmit nem bizonyított valaki, aki épp csak kiesett az egyetemről? Olyan sincs, hogy X százalék különbségnek kell lenni a légkondis meg a nem légkondis munkakörök között.


Olyan viszont van, hogy egy érett ember nem nézi le mások munkáját.

2019. júl. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

#1 neked van valami becsípődéses a diplomásokkal kapcsolatban, azt innen látom....


Honnan veszed hogy semmit nem bizonyított egy "pályakezdő"? Pályakezdőnek veszik azt is, aki egyetem mellett 2-3 év releváns szakmai tapasztalattal rendelkezik egyébként. Nekem is ennyi van, illetve egy volt kollégámnak is, mégis terelnek mindenkit az alacsonyabb bérsáv felé ezzel a lépéssel amennyire csak lehet.


Miért nézem le? Az, hogy problémának tartom, hogy egy maximum érettségivel rendelkező kőműves 2x annyit keres mint én, vagy annyit mint egy 10 év tapasztalattal rendelkező mérnök az nem lenézés. Annyi az egész, hogy én ha megerőltetem magamat fel tudok építeni egy ytong falat. Őt ha beültetem a tervezőprogramom elé, azt se tudja hova kell kattintani. Tovább megyek, ha nekem elmondja valaki egyszer értelmesen hogyan kell csempézni, meg tudom csinálni, fordítva nem működik, ez tapasztalat. Véleményem szerint fizetésben illene honorálni azt az egyetemen eltöltött 5 évet, nem csak a légkondival, meg a "kényelmes" munkakörnyezettel.


Illetve ez egy piac, én valószínűleg mérnökként rövid betanítással könnyen tudok helyettesíteni egy alacsonyabb képzettségűt, neki viszont kellene az az 5 év egyetem, akárki akármit is mond.

2019. júl. 21. 21:50
 3/21 anonim ***** válasza:
42%
Festők, villanyszerelők, kőművesek stb. 3-4-500 ezreket össze tudnak már maszekolni maguknak mostanában. Sajnos tényleg nem érdemes most tanulni, az IT-t leszámítva.
2019. júl. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%
Építésvezető vagyok és az állomány fele sajnos jobban keres mint én. Kezdő építőmérnök meg örülhet ha kap nettó 250-et.
2019. júl. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
28%

Sajnos abszolút így van, az elmúlt 5 évben a műszaki/IT terület béremelkedési ütemét masszívan lehagyta az alacsonyabb képzettséggel bírok bérének növekedési üteme.

Elég masszívan durva hogy a bruttó 1 milliót haverom a Morgan Stanleynél 2012-ben elérte. Ennél sokkal többet most sem lehet keresni, míg egy operátor fizetése gyakorlatilag megtriplázódott azóta.

2019. júl. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
41%

Tépheted itt a szádat, hogy te mennyit tanultál, meg milyen okos vagy, a munkaerőpiac megmutatja, mennyit érsz. És a mérnökök fizetésêt sosem fogják úgy számolni, hogy kőműves bér, plusz 30 százalék, mert ez nem így megy.


Amúgy most érik be annak az eredménye, hogy 10 éve mindenki azt hajtogatja, hogy menj mérnöknek, azok nagyon jól keresnek. Hát mostanra meg már Dunát lehet velük rekeszteni, ez pedig lenyomta a béreket. Míg a kőművesek már a válság időszakában kimentek külföldre, hiszen nem volt munka. Most felfutott az építőipar, csak épp szakember már alig maradt, a béreik az egekben.


Ha az a gyakorlattal töltött 2-3 év valami lenne, akkor nem kezdőfizetést kapnál.


Becsípődésem meg nem a diplomásokkal szemben van, hanem a nagyképű emberekkel szemben.

2019. júl. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
35%
Ha tényleg van valós 2-3 év tapasztalatod akkor kérj többet mint 300 nettó.
2019. júl. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
26%
Én azt hittem, hogy a mérnökök nagyon jól keresnek, tényleg ennyire nem? Mondjuk az is igaz, hogy minden 3. ismerősöm mérnökire ment, de nem hallottam, hogy mérnökiből is túlképzés lenne mint belőlünk jogászokból, ami lenyomná a bért?
2019. júl. 22. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
87%

Én is villamosmérnökin tanulok. Idén nyáron újítottuk fel a teraszt (feltörés, elhordás, betonozás, burkolás, falháló, festés, új lámpám). Nem volt olcsó. De én biztos nem csináltam volna meg ilyen szinten, pláne nem a 35-37 fokban. Ez egy fizikai munka, erősen tönkreteszi az ember izületeit, derekát, stb. Én azt mondom, h ennyi pénzért, ha normálisan dolgozik, akkor meg is érdemli. Én ezzel szemben egy légkondis irodában ülök, programozgatok, kajálok, beszélgetek.

Piac diktál. Ha nem lenne rájuk kereslet ilyen árak mellett is, akkor nyilván nem tudnának ennyit elkérni. Majd változik még ez.

Persze én is keveslem a mérnöki fizetéseket sokszor. Főleg ha a bpi lakásárakat nézem...

2019. júl. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
40%
Lámpák**
2019. júl. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!