Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Külföldi cég magyarországi...

Külföldi cég magyarországi tevékenységgel?

Figyelt kérdés

Van néhány webáruház melynek külföldi székhelye van. Teljesen magyar nyelvű az oldal, az árak forintban vannak, pár munkanapon belül megérkezik a termék, viszont a cég külföldi (szlovák, esetleg román). Volt párszor, hogy rendeltem és a számlán egy szlovák cégnév volt ottani elérhetőséggel.


A kérdésem az lenne, hogy egyrészt miért éri ez meg nekik? (gondolom kint alacsonyabb az adó)

A fontosabb kérdésem, hogy ez legális-e? Tehát magyar állampolgárként alapíthatok-e külföldi céget, ami kizárólag Magyarországon értékesít?


Természetesen nem csak román és szlovák cégek érdekelnek, pusztán én csak ilyenekkel találkoztam.



2019. júl. 29. 16:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Semmi nem tiltja, hogy másik országban értékesítsen bárki.

Miért lenne probléma, hogy magyar nyelvű a weboldal? Te is csinálhatsz itt, Magyarországon olyan webáruházat, ami magyar és angol nyelvű egyaránt.

Vagy gondolj bele: az nem okoz számodra problémát, hogy pl. a Wish-nek is van magyar nyelvű weboldala - pedig az még csak nem is uniós ország?

2019. júl. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Teljesen jogos a felvetés. Csupán azért kérdeztem, mert hallottam valami olyasmit, hogy ha külföldi céged van, de csak Magyarországon tevékenykedsz, akkor a magyar szabályok szerint kell adót fizetned. Ezért érdekel, hogy ha elvileg az itthoni adókat kell fizetni, akkor miért éri meg külföldi céget alapítani?

Most leginkább nem a nagy nemzetközi, wish, ebay szerű oldalakra gondolok. Hanem itthon Gipsz Jakab gondol egyet, alapít egy szlovák céget, majd nyit egy teljes mértékben magyar piacra szánt például parfüm webáruházat. Ez így teljesen legális és jobban jár mintha alapított volna egy magyar kft-t?

2019. júl. 29. 22:03
 3/3 anonim ***** válasza:
Én pl.szlovák állampolgár vagyok, a cégem Szlovákiában van bejegyezve, de van egy magyar nyelvű, Magyarországra (is) szállító webáruházam. Bárki árulhat bárhol, bármit, persze törvényes keretek közt.
2019. júl. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!