Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy fodrász szalont mennyiből...

Egy fodrász szalont mennyiből lehet nyitni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok fodrász úgyhogy gőzöm sincs viszont szeretnék nyitni egyet alkalmazottakkal.(Kettő fodrász lenne)
2019. júl. 31. 22:07
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
29%
Én fodrász vagyok. Ez így nem fog menni, megsúgom.
2019. júl. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Merthogy?
2019. júl. 31. 22:26
 3/24 anonim ***** válasza:
73%

Nem értesz hozzá, mint mondod, főleg azért.

Mennyiből lehet nyitni? Hol?

Budapest belváros? Külsőbb kerületek? (Ott is megélhetnek belőle).

Vidék? Nagyváros, Kisváros?

Ezek közül melyikre vársz választ?

Sejtheted, iszonyú nagyok a különbségek.

2019. júl. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Én csak a berendezésekre és alapanyagokra gondoltam!Egyébként amit kinéztem egy helységet az 80ezer/hó.
2019. júl. 31. 22:44
 5/24 anonim ***** válasza:
57%

És van pénzed havonta fizetni a fodrászaid bérét plussz az adót akkor is ha nem lesz bevétel?

Az eszközök ára szintén nagyon változó...

2019. aug. 1. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
63%

Akiket én ismerek, ők mind úgy kezdték, hogy saját maguk fodrászok és már iskola mellett ismerősökhöz eljártak, majd az ő ismerőseikhez és először is felépítette az ügyfélkört. Amikor már elég sok volt, akkor nyitottak fodrászatot és egyedül vitték, majd mikor már felpörgött, akkor jöhetett alkalmazott.


Ha nem tudsz rögtön nyitásra sok embert előkeríteni, aki rendszeresen odajár, akkor nem a berendezés lesz az igazi költséged, hanem a vállalkozás költségei, adók, bérek.


Stratégia megvan, hogy mitől fog odajárni sok ember és otthagyni a korábbi fodrászukat? Mert akiket az elején írtam náluk megvolt az előny, hogy kijártak házhoz és olcsón tudtak dolgozni az elején, viszont nem kockáztatták a pénzüket, míg ügyfélkört építettek.

2019. aug. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
81%

Ezt ugy szoktàk hogy eleve a fodrasznak van vallalkozoi igazolvanya azaz ö veszi a kötelezörn elöirt eszközöket, fizeti az adokat es magat is bejelentheti alkalmazottnak.

Magat az üzlethelyseget vagy széket béreli


Azaz akinek van üzlete kiadja vallalkozonak berleti dijert. Vagy kiadja bérbe a székeket több vallalkozonak.


Minden kozmetikus tetkos stb is vallalkozo es helyet csak bérrl magànak dolgozni.


Fix alkalmazotti statuszban az sem erdekelné öket hogy van e vendeg. Nezd pl az eladokat. Ha egesz honapnan ninvs vevö akkor is ugyanannnyit keresnek mint amikor tömeg van.

Viszont ha egy fodrasznak nem erdeke a vendegkör, akkor nincs visszajaro vendege sem, nem ügyel arra sem hogy jol dolgozzon, stb

2019. aug. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
2 alkalmazott + rezsi + bérlés + könyvelés és bérszámfejtés = kapásból közel havi 1 000 000Ft-nál jársz!
2019. aug. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
77%

Na fodrászként én is fejtsem még ki, vagy elég amit leírtak?

Na ezért nem fog menni.

1-es voltam.

2019. aug. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Én úgy szeretném hogy felveszek először egy fodrászt havi x összeget kapna plusz a borravaló,esetleg ha annyira sok lenne a bevétel akkor annak is az y%-a.Tehát egy példa:keres egy hónapban mondjuk 100 ezret+kap 10ezer borravalót és egész hónapra mondjuk összejön 500ezer akkor kap belőle plusz 5%-ot tehát erre a hónapra keresett 160ezret a 100helyett amiből persze csak a 100 lenne “bejelentve”.(természetesen ez csak egy szemléltetés nem valós összeggel)
2019. aug. 1. 14:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!