Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha internetes kereskedelmet...

Ha internetes kereskedelmet csinálok apró alkatrészekkel, s kerékpárral járom a várost s a googlen a leendő utvonalamat figyelve lehet tőlem vásárolni, ahhoz kell valami plusz engedély?

Figyelt kérdés

vagy elég ha csak az internetes eladáshoz megvan minden engedély és ez sima személyes vásárlásnak számit?


Nem reklámoznám kerékpározás közben, hanem csakis neten lehetne látni rola mindent aprohirdetésben s emailben lehetne egyeztetni.


2019. aug. 2. 14:00
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
41%

Nem kell plusz, vagyis mihez képest plusz.


Egy vállalkozás kell minden formai kellékkel, könyveléssel, számlázást megoldani, aszf, gdpr, meg ami kell feltüntetni az oldalon, aztán hogy most biciklin viszed ki a cuccot, vagy futárral küldöd, vagy ördögszekérben viszed abba nem fog belekötni senki.

2019. aug. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
olyasmit hallottam, hogy ha pl. fagyiskocsit (mozgoboltot) üzeneltetek akkor kell rengeteg engedély. de ha nem reklámozom magán a kocsin (kerékpáron) akkor nem kell?
2019. aug. 2. 14:25
 3/27 anonim ***** válasza:
63%

Először is tegyél rendet a fejedben, bocs:

Internetes kereskedelem az azt jelenti, hogy az interneten hirdeted a terméket és OTT VESZI/RENDELI MEG A VEVŐ. Ha Te emailben lelevelezed a vevővel, hogy mire van szüksége, akkor Te tulajdonképpen utána már csak házhoz szállítasz a biciklivel. Ja, és akkor hogyan fogod kivédeni, hogy a vevő meggondolja magát és kiviszed neki, de mégse kéri, nincs elég pénze rá, stb?


Ha biciklivel járod a várost és úgy viszel terméket, akkor személyes vásárlás (egyébként igazi mozgóboltot nem engedélyeznek, csak olyant, ami területfoglalási engedéllyel egybekötött)


Ez így legálisan nem igazán fog menni, vállalkozásként, ugyanis internetes vásárlásnál a vevőt védi a fogyasztóvédelem, elállási joga van, stb


Ha pedig személyesen árulsz, akkor kell egy hely, ahol meg tud találni, reklamálni, ha rossz a termék, elégedetlen, stb.

2019. aug. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
pedig ezek nem ütik egymást. postai küldésnél ugyanúgy megteheti, hogy nem veszi át,(meggondolja magát) 14 napig pedig akkor is van elállási joga, ha átvette akár postán akár személyesen akár bárhogy. szoval ez az elálás minden esetben fenáll nem csak ebben az egy esetben. megtalálni ugyanúgy tud mintha postán vagy szintén bárhol vette volna át: ír arra az elérhetőségre amelyiken az üzlet lezajlott. ez sok más weblap esetében is igy van, irni kell nekik elösször. esetleg telefonon is felhivhat, de sok weblap ragaszkodik az irásban történő reklamáciohoz, elálláshoz, mert nincs lehetőség mellébeszélésre ha írásban nyoma maradt. ráadásul hely ettől még ugyanúgy lehetséges, sőt nem is tudom hogy gondoltad, hogy majd engedélyeznek egy vállalkozást telephely nélkül? számla kiállítható szerinted cím, telephely megjelölése nélkül nélkül? (mondjuk lehet hogy én tévedek s neked van igazad, hogy igen.)
2019. aug. 2. 16:11
 5/27 A kérdező kommentje:

"Internetes kereskedelem az azt jelenti, hogy az interneten hirdeted a terméket és OTT VESZI/RENDELI MEG A VEVŐ. Ha Te emailben lelevelezed a vevővel, hogy mire van szüksége,"


Ezt a részt végkép nem értem. Az email nem az internet része? S egy weblapon meghirdetett termék eladása nem internetes kereskedelem?

2019. aug. 2. 16:15
 6/27 anonim ***** válasza:
63%
Jó, kérdezek valamit: mikor és hol állítod ki a nyugtát/számlát a vevőnek?
2019. aug. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
63%

Ez teljesen más, mint az internetes vásárlás. Annak az a lényege, hogy távollévők közt köttetik szerződés, ha személyesen tőled vásárol, az már mozgóbolt. Ez esetben elállási jog nem illeti meg.

Vagy már a szerződést is emailben kötitek meg, és te csak kiszállítasz? Mert az már távollévők közt kötött szerződésnek számít.

2019. aug. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Megkaphatja elektronikusan is de átvételkor is ahogyan minden más esetben akár internetes a vásárlás, akár nem. Csak a szabályokat kell naprakészen tudni és betartani.
2019. aug. 2. 23:59
 9/27 A kérdező kommentje:

Ez teljesen más, mint az internetes vásárlás. Annak az a lényege, hogy távollévők közt köttetik szerződés, ha személyesen tőled vásárol, az már mozgóbolt. Ez esetben elállási jog nem illeti meg.


Vagy már a szerződést is emailben kötitek meg, és te csak kiszállítasz? Mert az már távollévők közt kötött szerződésnek számít.


Ez hatalmas tévedés. Ép nemrég vásároltam webáruházban, személyesen vettem át és volt elállási jogom. Nem az átvétel modja számit hanem hogy webáruháztol vagy egyéb internetes vsárlásnak minősulo modon vettem e vagy sem. És a számlát is átvételkor vettem át. igaz elötte magkaptam emailben na de ép ez az hogy ezt én is megtudom csinálni, hogy elötte elkldöm emailben ha ez feltétel.


"Vagy már a szerződést is emailben kötitek meg, és te csak kiszállítasz? Mert az már távollévők közt kötött szerződésnek számít." Mindent az adásvétel pillanatában érvényes törvények szerint csinálunk. Ha a törvény akkor azt írja elő amit írsz akkor úgy csináljuk.

2019. aug. 3. 00:07
 10/27 A kérdező kommentje:
Igazából nincs akadálya annak hogy neten rendelje meg, hacsak nem szed valamilyen rendelésgátló gyógyszert.
2019. aug. 3. 00:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!