Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Azt hol tudom ellenőrizni,...

Azt hol tudom ellenőrizni, hogy az egyetemi diplomámmal milyen egyéni vállalkozást indíthatók, tehát milyen munkaköröket vehetek fel? Könyvelő tud ebben nekem segíteni?

Figyelt kérdés
TEÁOR szám, vállalkozás
2019. aug. 9. 11:34
 1/1 anonim ***** válasza:
90%

Egyéni vállalkozásnak ÖVTJ kódja van. Könyvelőket jobb ha nem zaklatod ezzel szerintem. Az adott tevékenységre vonatkozó törvényben, kormányrendeletben, stb meg lehet nézni, hogy végzettséghez kötött-e. Vagy elmész/felhívod a KSH-t vagy a kormányhivatalt és ott teszed fel a kérdéseidet. Amúgy itt megtalálod néhány tevékenységhez kapcsolódó végzettség követelményeket: [link]


Itt pedig néhány engedély/bejelentésköteles dolgot tudsz leellenőrizni: [link]


Olyan listát sehol sem fogsz találni, hogy pl egy iforos diplomával milyen tevékenységi kört vehetsz fel, mert kilométer hosszú lenne kb. Tevékenységi kört keress és azt kell leellenőrizni, hogy mehet-e.

2019. aug. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!