Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás

A kérdés
FREWW nevű felhasználó kérdése:

Főállású kisadózó vagy mellékállású? (egyetemi beiratkozás)

Sziasztok!

Ezévben érettségiztem, és mivel sikeresen felvettek a kijelölt helyre, augusztus végén beiratkozom egyetemre. Mennyiben érinti ez a szeptemberi kata adó összegét? Szeptemberben még a megszokott 50.000 Forintot, avagy már a kedvezményezett díjat kell majd megfizetnem az államnak?

Válaszaitokat köszönöm!

Keress kérdéseket hasonló témákban: kisadózó, egyetem, adó

aug. 10. 10:43  Privát üzenet  

A válaszok
Szept. 12-ig az augusztusi adódat kell befizetni - tehát 50 ezer ft-ot.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont aug. 10. 10:58 Privát üzenet
Bak Norbert nevű felhasználó válasza:

Tisztább lenne, lehet, ha szjasba mennél át.

Függ a beiratkozás napjától is, mivel az sem szeptember 1 lesz, így októberben is teljes kata fogsz fizetni október 12-ig, míg szjasként csak pl. 3-4 napra kellene fizetni járulékot főállásban, utána meg csak a kivét után.

Én is így vagyok, de én szja-s vagyok kezdetektől.

A válasz 20%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont aug. 10. 11:24 Privát üzenet

Ne akard rábeszélni, amíg nem tudod a részleteket. Lehet megkeresi a havi egymilliót, effektíve nulla költséggel. Akkor kb öngyilkosság az szja-s. Kivétnek is baromi magas az adója, meg a nyereségadó is sok lenne.

Ne legyünk már ennyire a kata ellen, sokaknak nagyon is jó az (nyilván nem mindenkinek).

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont aug. 10. 11:29 Privát üzenet

Igazad van, lehet rosszul fogalmaztam.

Viszont ha valóban ilyen magas lenne a bevétel/kivét aránya, nem nagyon izgatná havi 25.000 Ft különbség ennyire :-) ez is általános a kis bevételű vállalkozások esetében.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont aug. 10. 11:48 Privát üzenet

Van ügyfelem, aki havi ezer (egyezer!) forint könyvelési díjat akart lealkudni. Pedig hát én látom, hogy havi 2milkót tisztán kivesz a cégből. Szóval hidd el, hogy sokan egy forintért az anyjukat is :)

Nyilván ezt most nem a kérdezőre értem, csak szerintem így info nélkül felelőtlenség tanácsolni bármit is.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont aug. 10. 11:54 Privát üzenet

Egyébként lehetőségként írtam volna, igaz tényleg úgy jön le, mintha a "tutit" mondanám (a lehet szó elvész benne) :-)

A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont aug. 10. 12:14 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Weboldalkészítéssel és egyéb informatikai szolgáltatásokkal foglalkozom, de igazából még csak három hónapja. Még viszonylag csak befektetés van, de dolgozom azon, hogy elterjedjek. Nem vág padlóra az a 25 ezer, de azért örültem volna már most egy kis költségcsökkentésnek. :)

# 7/7Időpont aug. 10. 13:43 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Kisadózó vállalkozónak milyen tételeket kell fizetnie egy alkalmazott után?
Könyvelőnek kötelessége megbízási szerződést írni?
KATA-s vallalkozasom van. Ugy tudom, hogy 2018-tol ujra kulon kell fizetnem a TB jarulekot. Milyen modon kl ezt megtennem? Milyen szamlaszamra? Egy osszegben vagy havi bontasban?...
Katás egyéni vállalkozó leszek, hol hirdethetem (és érdemes hirdetnem) a tevékenységemet?
A KEKKH oldalán az van, h. a nyilvántartási számomat is köteles vagyok minden esetben feltüntetni. Másik oldalon pedig azt írják, csak a név, e. v. , cím, adószám, kisadózó,...
Bélyegzőt vennék (tudom, nem kötelező). Ez lenne rajta: Gipsz Jakab kisadózó e. v. , székhelycím, adószám, nyilvántartási szám. Kell még valami, pl. aam vagy más?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Saját vállalkozás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!